5809

1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek z abklaczem i błędem "kreska nad K w POLSKA", gwarancja i oznaczenie.

80 PLN80 PLN
5810

1947 XXII narciarskie mistrzostwa Polski, znaczek za 5+15 zł na widokówce (opłata w stosunku do taryfy zawyżona o 2 zł) wysłanej 26.2 w dniu zakończenia zawodów, skasowany idealnie odciśniętym stemplem okolicznościowy "XXII MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA NARCIARSKIE W POLSCE 22-26 LUTY 1947" Zakopane 1, ze względu na wysoką dopłatę i bardzo krótką ważność obiegową (miesiąc) znaczki te na oryginalnych listach są bardzo rzadkie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 47 002).

400 PLN400 PLN
5812

1947 wydanie przedrukowe, dwie parki z odmianami znaczka podstawowego i barwy nadruku.

30 PLN30 PLN
5813

1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków na liście pobraniowym wysłanym 23.V z Warszawy do Starachowic, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN55 PLN
5814

1947 wydanie przedrukowe, list polecony z Sierpca do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy.

30 PLN30 PLN
5824

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

30 PLN30 PLN
5825

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

20 PLN20 PLN
5826

1947 Kultura Polska, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie.

35 PLN35 PLN
5843

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie, ciekawy abklacz numeru walca i liczby rozrachunkowej.

80 PLN80 PLN
5858

1947 Kultura polska (II) - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński, znaczek na papierze x z oznaczeniem walca N.3.W.II. - znajdującym się pod znaczkiem, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
5865

1947 Kultura Polska (II) - brat Albert, narożny znaczek za 2 zł. z I walca II nakładu - fragment oznaczenia po prawej, bez części rysunku, która została wydrukowana na odwrocie (gumie) załamanego papieru, gwarancja Schmutz.

600 PLN500 PLN
5867

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na prawym marginesie.

20 PLN20 PLN
5870

20 PLN20 PLN
5872

1947 Kultura polska (II) - Fryderyk Chopin, pozioma parka o nieostrym rysunku i jasnym tle na papierze drzewnym (x) z oznaczeniem walca N.3.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, zwraca uwagę lewa ramka przerwana w górnej części, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN100 PLN
5874

1947 Kultura polska (II) - W.Bogusławski, H.Modrzejewska, S.Jaracz, 5 zł nieząbkowane legitymacyjny znaczek na papierze drzewnym (x) z oznaczeniem walca N.2.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
5876

1947 Kultura polska (II) - A.Świętochowski, S.Żeromski, B.Prus, 6 zł ząbkowane znaczek legitymacyjny na papierze drzewnym (x) z oznaczeniem walca N.2.W.III. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
5885

1947 świat pracy, narożny czworoblok z pustopolami na dolnym marginesie i numerem arkusza na bocznym.

120 PLN120 PLN
5909

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek w barwie ciemno czerwonobrązowej, gwarancja i oznaczenie.

1 200 PLN1 200 PLN
5911

1947 wydanie z dopłata na pomoc zimową, czworoblok.

20 PLN18 PLN
5912

1947 Wydanie z dopłatą na "pomoc zimową" - brat Albert, znaczek za 2+18 zł. z błędem na poz.20 "biała plama po 1947", gwarancja i opis Schmutz.

40 PLN40 PLN
5950

1948 wyścig kolarski dookoła Polski, znaczek z podwójnym ząbkowaniem poziomym na górnym marginesie, gwarancja i opis Walisch.

200 PLN200 PLN
5952

1948 Święto Morza, seria w narożnikowych czworoblokach, dwa z oznaczeniem walca.

100 PLN88 PLN
5962

1948 Trasa Wschód-Zachód w Warszawie, 15+5 zł znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.IV. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN30 PLN
5964

1948 zjazd filatelistów w Toruniu, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

30 PLN30 PLN
5980

50 PLN55 PLN
6029

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, II wydanie z datą XII.1948, seria kasowana, 5 zł gwarancja Schmutz, pozostałe.

25 PLN25 PLN
6031

1948 walka z gruźlicą, znaczek z przywieszką z numerem walca na dolnym marginesie.

80 PLN80 PLN
6040

1948 walka z gruźlicą, znaczek z przywieszka i numerem walca na dolnym marginesie.

35 PLN35 PLN
6044

1948 walka z gruźlicą, znaczek z pustopolem i numerem walca na dolnym marginesie.

20 PLN25 PLN
6050

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką Pw2.

240 PLN210 PLN
6051

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką.

200 PLN170 PLN
6061

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, czysty znaczek za 100 zł. z czwartą przywieszką po prawej.

300 PLN300 PLN
6083

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 3 zł o ząbkowaniu ZL11¾ z klasycznym błędem na poz.30 "pęknięte litery ZT w POCZTA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

50 PLN50 PLN
6091

1949 VII Kongres Związków Zawodowych, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

30 PLN30 PLN
6092

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 5 zł o ząbkowaniu ZL11¾z błędem na poz.1 "biała kropka w górnej części obrzeża litera P wyrazu PRACA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

50 PLN50 PLN
6105

1950 groszy, list firmowy z Opola do Gdańska opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie czerwonej, znaczki przedrukowane (stemplowane) na liście, oberwana klapa koperty.

80 PLN80 PLN
6107

1950 groszy, zestaw znaczków na przesyłki lotnicze z różnymi typami nadruków dyrekcyjnych, w tym parka z numerem walca na marginesie.

100 PLN100 PLN
6108

1950 "groszy - lokalny", Gubin, nienotowany dotąd znaczek lotniczy za 20 zł. z czarnym stempelkiem typu 40, gwarancja Krawczyk.

125 PLN125 PLN
6109

1950 "groszy lokalny", Tomaszów, nienotowany dotąd znaczek lotniczy za 20 zł. z czarnym stempelkiem rzadkiego typu 47, gwarancja Krawczyk.

150 PLN150 PLN
6112

1950 groszy, firmowy list polecony z Krakowa 2 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym, gwarancja Jungjohann, Petriuk.

30 PLN30 PLN