5091

1944 P.K.W.N., znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Walocha.

25 PLN20 PLN
5103

60 PLN45 PLN
5114

1944-45 narożnikowa parka znaczków wydania przedrukowego na obiegowych znaczkach Generalnego Gubernatorstwa, niedopuszczone do obiegu, znaczki z perforacją ZL 12½, na marginesie odbitka numeratora, gwarancja Schmutz.

1 500 PLN1 200 PLN
5119

1944-99 "Podręcznik specjalizowany polskich znaków pocztowych 1944 - 1999" autorstwa Adama Kielbasa - Schoeni i Stanisława Fołty, 951 stron.

140 PLN140 PLN
5163

1945 wyzwolenie miast, parka z silnie przesuniętym w górę nadrukiem - górny znaczek z nominałem na dole znaczka, dolny znaczek bez nominału, dolny znaczek dodatkowo z błędem znaczka "kropka przy A w POCZTA", gwarancja Walocha.

700 PLN600 PLN
5166

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożna parka znaczków za 3 zł./25 gr., lewy z błędem na znaczku podstawowym z III walca na poz.1 "kreska na pierwszym piórze lewego skrzydła" i niekatalogowanym błędem nadruku "obniżona litera K", prawy z niekatalogowanym błędem na poz.2 "uszkodzone ó w Kraków", błedy opisane po niemiecku, gwarancja oznaczenie walca i pozycji Krawczyk.

150 PLN150 PLN
5176

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. nadrukiem typu I z błędem na poz.24/74 "całkowity brak noska w cyfrze 1", gwarancja i oznaczenie.

70 PLN70 PLN
5179

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr. z lekko skośnie przesuniętym nadrukiem typu II, lewy znaczek z błędem na poz.45 "lewa kreska ścięta po lewej" (Fi.180.-), gwarancja i opis.

150 PLN150 PLN
5223

1945 "Kalisz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z rzadkim błędem na poz.31/81 "uszkodzona prawa kreska", gwarancja Falkowski.

60 PLN50 PLN
5260

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.24/74 "całkowity brak noska w cyfrze 1", dodatkowo "przerwana skośna kreska w cyfrze 4", gwarancja i oznaczenie.

80 PLN80 PLN
5265

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym w górę nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja Wysocki.

180 PLN162 PLN
5274

1945 list z Bytomia do Rudy, znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym "Obwodowy Urząd Poczt, Bytom 1", stempel cenzury wojskowej nr 1979.

280 PLN280 PLN
5300

1945 wydanie łódzkie, rzadka arkuszowa próba znaczka za 3 zł cięta na papierze gumowanym w kolorze brązowo czerwonym, fotoatest Wysocki.

1 800 PLN1 650 PLN
5329

1945 list polecony z Łodzi do Szwecji, stempel cenzury wojskowej nr 1025, prowizoryczny kasownik "Urząd Pocztowo - Telekomunikacyjny / ŁÓDŹ 8 / Nr_____".

180 PLN180 PLN
5331

30 PLN30 PLN
5371

1945 zabytki Krakowa, znaczek z ząbkowaniem ZL11 na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Walocha.

20 PLN30 PLN
5376

1945 zabytki Krakowa, próba na papierze x2 w barwie liliowej, gwarancja i oznaczenie Walocha.

30 PLN30 PLN
5382

1945 zabytki Gdańska, arkusz znaczka za 3 zł z ząbkowaniem ZL11, znaczek z błędem na poz. 98 "piłka na dziedzińcu", drobne uszkodzenia na marginesie, arkusz złożony w połowie.

500 PLN500 PLN
5383

1945 zabytki Krakowa, znaczek z ząbkowaniem liniowym ZL9, gwarancja i oznaczenie Wysocki.

65 PLN65 PLN
5437

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, znaczek cięty, gwarancja Krawczyk.

380 PLN795 PLN
5449

1945 list z Włoch (dzisiaj dzielnica warszawy) do Puław, gwarancja z opisem "prowiz. W-wa Włochy" Wysocki.

80 PLN80 PLN
5462

60 PLN50 PLN
5473

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym typ 2, gwarancja Gryżewski, Perzyński.

500 PLN450 PLN
5565

1945 kartka z radzieckiej poczty polowej do Wilna, stempel "Wojskowy" i stempel polskiej cenzury wojskowej nr 109, adres pisany po rosyjsku, treść pisana po polsku.

90 PLN90 PLN
5575

1946 list polecony z Wrocławia do Rumunii, stempel urzędu cenzury nr 3193, znaczki wycinane z arkusza nożyczkami sprawiające wrażenie znaczków z częściowym brakiem perforacji, na odwrocie stempel odbiorczy.

60 PLN60 PLN
5577

1946 list polecony z Wałbrzycha do Warszawy, poniemiecka erka i prowizoryczny niemy kasownik z Wałbrzycha, na odwrocie stemple odbiorcze.

100 PLN100 PLN
5659

1946 lotniczy list polecony z Krakowa 26.10.46 do Szwajcarii, stempel cenzury nr 3195, na odwrocie stempel odbiorczy.

50 PLN50 PLN
5660

1946 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 5 zł bez numeru kontrolnego, ząbkowanie ZL 10¾, gwarancja i oznaczenie Walocha.

60 PLN60 PLN
5662

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 5 zł szarozielony o rysunku kontrastowym na białym bezdrzewnym papierze o ząbkowaniu ZL 10¾, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.I. - znajdującym się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, z czerwonym nadrukiem "groszy" typu 14, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN210 PLN
5678

1946 ekspres polecony z Radomska do Czechosłowacji, stempel urzędu cenzury nr 3156, na odwrocie stempel odbiorczy.

40 PLN40 PLN
5695

1946 600-lecie Bydgoszczy, znaczek z błędem "plamka poza obrazkiem znaczka z lewej strony".

50 PLN80 PLN
5708

1946 Święto Morza, znaczek grzecznościowo stemplowany na kopercie w pierwszym dniu obiegu.

20 PLN30 PLN
5713

1946 Święto Morza, czworoblok.

30 PLN26 PLN
5715

600 PLN600 PLN
5716

1946 Święto Morza, znaczek z błędem "kropka po T".

40 PLN40 PLN
5717

1946 Święto Morza, znaczek na papierze x z błędem "kropka po T", gwarancja i opis Walocha.

80 PLN80 PLN
5731

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, pozioma parka legitymacyjna z oznaczeniem walca N.1.W.VI. - znajdującym się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN111 PLN
5740

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, pozioma parka legitymacyjna z oznaczeniem walca N.1.W.XIII. - znajdujący się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

70 PLN96 PLN
5743

1946 Będzin, narożnikowa parka znaczków z numerem walca na dolnym marginesie, prawy znaczek z błędem "plamka w prawym dolnym rogu".

80 PLN80 PLN
5744

1946 Będzin, znaczek w barwie brązowooliwkowej z błędem "plama w dolnym prawym rogu", gwarancja i oznaczenie Walocha.

50 PLN135 PLN