3987

1941 wydanie obiegowe z podobizną A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 24 gr.

80 PLN70 PLN
3991

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 30gr - frankatura mieszana, list polecony wysłany 10.12.42 z Radomia do Krakowa, znaczki skasowane dwuobrączkowym datownikiem "RADOM 1" z wyróżnikiem "g", na odwrocie dwa rożne dwuobrączkowe datowniki odbiorcze: "KRAKAU 1" z wyróżnikiem "c" i "KRAKAU 20" z wyróżnikiem "*c*; koperta firmowa "ROMAN RICHTER GUMMI- & ASBETWAREN SOWIE TECHNISCHE ARTIKEL RADOM RWAŃSKA-STRASSE 25"; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN36 PLN
4006

1941 dowód doręczenia Krakowa z rzadkim kasownikiem propagandowym "Der Fernsprecher spart Zeit und Geld".

200 PLN200 PLN
4015

500 PLN500 PLN
4016

1941 telegram o sygnaturze "DPO 345 (7.40)" w kopercie z sygnaturą "H.K.1.41 3 400 000", nadany miejscowo w Krakowie 10.02.41.

150 PLN150 PLN
4060

1942 formularz przekazu telegraficznego.

100 PLN100 PLN
4061

1942 formularz pocztowy listu ekspresowego.

100 PLN100 PLN
4062

1942 koperta na telegram o sygnaturze "H.K. 6.42 6 700 000".

40 PLN40 PLN
4073

1943 seria z okazji 3. rocznicy utworzenia GG stemplowana kasownikiem okolicznościowym z Krakowa.

30 PLN30 PLN
4079

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek z błędem na górnym marginesie "złamana oś".

15 PLN15 PLN
4094

100 PLN100 PLN
4129

200 PLN200 PLN
4165

100 PLN100 PLN
4166

120 PLN120 PLN
4179

1944 niemiecki dokument urzędowy z Częstochowy Niemiec, na dokumencie doklejono erkę najprawdopodobniej z koperty listu dla celów archiwizacyjnych.

150 PLN150 PLN
4191

1942 Dachau, kartka wysłana z niemieckiego obozu koncentracyjnego 6.02.42 przez oficera SS do Wiednia, stempel listowy komanda SS prowadzącego obóz, widokówka z sielankowym widokiem obozu.

600 PLN600 PLN
4221

1993 książka autorstwa Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego "Korespondencja obozowa w okresie II wojny światowej" autorstwa, 192 strony, liczne czarno - białe ilustracje.

120 PLN120 PLN
4349

1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja Schmutz.

50 PLN50 PLN
4358

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek za 20 fen. na i znaczek za 5 fen. z serii Pochodnia na karcie pocztowej przesłanej 13.VI (opłata niezgodna z taryfą), znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym "ROKITNA 1915", gwarancja Krawczyk.

80 PLN80 PLN
4384

1943 znaczek na karcie ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św. Anny w Warszawie skasowany stemplem okolicznościowym "DNI KSIĄŻKI 29 VIII - 4 IX 1943", gwarancja.

100 PLN100 PLN
4403

600 PLN540 PLN
4429

1944 karcie pocztowa ozdobiona drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, na odwrocie napis POCZTÓWKA, gwarancja.

100 PLN100 PLN
4449

1944 ciekawa kartka z drukowaną informacją o pomiarach geodezyjnych.

200 PLN170 PLN
4487

125 PLN125 PLN
4489

1944 wystawa "Tydzień Ziem Wschodnich", seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym "miłuj Bliźniego".

25 PLN25 PLN
4496

80 PLN70 PLN
4511

1944 odrastający dąb, znaczek za 10 fen na druku bibliotecznym wysłanym 14.XI; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

150 PLN135 PLN
4521

1944 odrastający dąb, znaczek za 20 fen ostemplowany 10.XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA" na karcie ozdobionej grafiką przedstawiającą emblemat Koła Filatelistów z wydrukowanym na odwrocie tekstem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

150 PLN150 PLN
4557

1942 Druty, znaczek za 10 f. w kolorze szaroniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

200 PLN170 PLN
4564

1942 tryptyk z kaplicy obozowej, nowodruk w kolorze brunatnoczerwonym, gwarancja i oznaczenie.

200 PLN170 PLN
4617

1944 Święto Gór, znaczek za 30 f. w ciemnym odcieniu, gwarancja.

80 PLN80 PLN
4638

1944 Warszawa walczy, gwarancja Schmutz.

30 PLN30 PLN
4639

1944 Herby miast - Wilno, całostka skasowana grzecznościowo 14.XI; gwarancja.

40 PLN40 PLN
4641

1944 herby, całostka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

30 PLN30 PLN
4642

40 PLN40 PLN
4660

1944 rocznica obrony Warszawy, blok sprzedawany przez pocztę z datownikiem na marginesie (Fi.300.-), zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, w zasadzie oba znaczki opłaty z bloku są czyste, piękny stan zachowania, gwarancja.

270 PLN270 PLN
4692

1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze białym prążkowanym o ciemnobrązowym znaku opłaty, format 72x94mm - w/g klasyfikacji P.Pelczara - N.I.yu; według artykułu P.Pelczara w "Przeglądzie Filatelistycznym" 6/2013: "formaty 100 x 70 mm normatywne [...] spotyka się rzadko. Podobno duży format bywał tylko w nakładzie pierwszym."; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja.

80 PLN80 PLN
4713

1944 znaczek GG serii widoki zabytkowych budowli za 2 zł stemplowany grzecznościowo stemplem powstańczym typu 16 "POCZTA POLOWA / 1-VIII-1944 / WARSZAWA", nie mylić z nadużytymi ostemplowaniami tak zwanego wydania Embicza, znaczek z załamaniem widocznym od strony gumowanej, bardzo rzadkie i niespotykane, znaczek gwarancja , jako znaczek stemplowany.

600 PLN450 PLN
4742

1940 Internowanie w Szwajcarii - wydanie dla internowanych Polaków, napisy polskie i francuskie, karta czysta (Fi.150.-), doskonały stan zachowania.

120 PLN120 PLN
4774

1941 Griazowiec - sowiecki obóz dla polskich oficerów (stan w maju 1941 roku 364 jeńców) ocalałych z Kozielska, Ostaszkowa i Starobielska, wobec niektórych prowadzono śledztwa, a część planowano poddać indoktrynacji; po podpisaniu 30.7.1941 traktatu Sikorski-Majski w pierwszych dniach września więźniowie zostali wypuszczeni i w większości wstąpili bezpośrednio do formujących się oddziałów gen.Andersa; oficjalny adres obozu brzmiał "skrytka pocztowa 11C-12 Moskwa"; list polecony do obozu wysłany 25.4 z miejscowości Stróże; zalepka i stempelki cenzury niemieckiej; na odwrocie moskiewski kasownik odbiorczy z 1.5 i co rzadkie odręczne potwierdzenie odbioru "11/VI.41.", walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

2 800 PLN2 500 PLN