4841

1945 żaglowiec, listownik poczty między obozowej w Lubece w bardzo dobrym stanie.

30 PLN30 PLN
4847

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karta pocztowa o sygnaturze L.Z.6.45.25000(1008), czysta (Fi.100.-), bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN80 PLN
4857

1945 Dachau Allach, para nloków z dopłatą na PCK 3+7 mk. w kolorach granatowym i czerwonym, ciety na białym papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" - tj. obróconym o 90°, ząbkowany na papierze bez znaku wodnego, oba z napisem typu 1 - lekko pochyłym, bez sucho tłoczonej pieczęci PCK na marginesie, mają załamane narożniki i liczone są jak znaczki z bloku, gwarancja i oznaczenie każdego bloku.

40 PLN40 PLN
4864

1945 Dachau - Allach, blok z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż.

35 PLN35 PLN
4881

1945 list z Polskiego Obozu Wojskowego Murnau, wysłany za pośrednictwem polskiego urzędu pocztowego do polskiej jednostki o kryptonimie P/40/P (pododdział 1 DPanc) w składzie alianckich sił okupacyjnych na terenie Niemiec, stempel nadawczy MURNAU POCZTA POLSKA; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN150 PLN
4883

1945 "Fulda Obóz nr.2 Konstantin–Kaserne" - obóz dla byłych polskich jeńców wojennych, zwolniony od opłaty pocztowej list wysłany z obozu do wsi Jagodnia pod Siedlcami, za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża w Niemczech - czterowierszowy stempel polsko-angielski "POLSKI CZERWONY KRZYŻ/ POLISH RED CROSS/ DELEGATURA NA RZESZĘ NIEMIECKĄ/ DELEGATION FOR GERMANY" - przekazany do Wielkiej Brytanii, skąd został przesłany do Polski - czerwony jednoobrączkowy stempel "LIVERPOOL W.D. PAID GREAT (3) BRITAIN" z datą 45, zalepka cenzury brytyjskiej "OPENED BY EXAMINER 4339 P.C.90.", zielony stempelek polskiej cenzury wojskowej z numerem 1267 i datownik odbiorczy WARSZAWA 2 z 17.IX.45; rzadki walor o ładnie udokumentowanym obiegu w bardzo dobrym stanie zachowania.

"Byli polscy jeńcy wojenni ze Stalagu IX A (Ziegenhain) i IX C (Bad Sulza), którzy zostali przeniesieni do Fuldy i umieszczeni w Ludendorff–Kaserne (następnie Konstantin–Kaserne), utworzyli zgrupowanie przemianowane następnie na Obóz Polski nr 2, w którym 1 IX 1945 r. znajdowało się ok. 250 osób. Z byłych jeńców utworzono umundurowaną Policję Obozową. Oni też dominowali w zarządzie Obozu oraz objęli funkcje komendantów bloków i korytarzy (pięter). Część z nich zasilała później powstające kompanie wartownicze." Czesław Brzoza Jeńcy polscy w zachodnich strefach okupacyjnych w Niemczech po II wojnie światowej (1945–1947).

800 PLN600 PLN
4884

1945 list z polskiego osiedla internowanych w Fahrenkrug na adres amerykańskiej poczty polowej, na odwrocie stempel "Urząd Pocztowy / Lubeka", list zwrócony do nadawcy z ciekawą dokumentacja pocztową.

250 PLN330 PLN
4885

1945 list do Warszawy z obozu polskiego w Lahde osób cywilnych, które znalazły się przymusowo na terytorium Niemiec - „Displaced Persons Assembly Centre Lahde/Weser“.

280 PLN250 PLN
4893

40 PLN35 PLN
4914

1946 list z biura Polskiego Czerwonego Krzyża w Monachium polskiego ośrodka wojskowego w Delmenhorst przekierowany do biura PCK w Wiedniu, list rozcięty po bokach i podklejony do ekspozycji.

250 PLN225 PLN
4915

1946 list z Związku Polaków w Mölln do Chojnic, stempel "Urzad Pocztowy / Lubeka", stempel odbiorczy z Gdańska Wrzeszcza.

350 PLN310 PLN
4921

1949 Seedorf obóz dla byłych jeńców wojennych i cywilnych (D.P. A.C. Camp): Polaków, Litwinów, Ukraińców, Rosjan; list z pełną treścią wysłany 30.7 z obozu do Krakowa, dwuwierszowy czerwony stempelek zwalniający korespondencję "dipsów" od opłaty pocztowej "Displaced Persons Mail/ PAID" i okrągły fioletowy stempel obozu "ZONAL STAGING CENTRE SEEDORF CAMP 66 D.P.A.C.S.", datownik urzędu nadawczego ZEVEN (BZ.BREMEN); rzadki walor w dobrym stanie zachowania (brak tylnej klapy).

400 PLN300 PLN
4927

1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, poziome przyłamanie, gwarancja Ryblewski.

70 PLN70 PLN
4928

1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, seria znaczków z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I "Orzeł w kole / POLSKA / POCZTA" w kolorze czarnym, a dwa najwyższe nominały z nadrukiem typu II "mały Orzeł / POCZTA POLSKA / dwie belki" (Fi.11500.-), trzy ostatnie wartości nakład 95 szt., 133 szt. i 50 szt.; brak jednej wartości - 1,20 zł., bo znaczek za 32 gr. (2 szt.) znany tylko czysty; cała seria rzadka jako kasowana, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Perzyński.

11 000 PLN9 500 PLN
4929

1944 Niezabitów, znaczek z odwróconym nadrukiem lokalnym, gwarancja Krawczyk, Walocha.

900 PLN600 PLN
4930

60 PLN65 PLN
4931

50 PLN65 PLN
4932

1944 Niezabitów, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

70 PLN70 PLN
4940

50 PLN55 PLN
4954

1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja.

70 PLN63 PLN
4958

60 PLN60 PLN
4959

50 PLN50 PLN
4970

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 20 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z dostaw od klientów, nakład szacowany w katalogu Fischer na 10 do 150 szt. (ze względu na nietypowy po wojnie, ale niezbyt wysoki nominał raczej 50 do 70 sztuk); piękny stan, gwarancja Rudnicki Kielce, skrócony atest Wiatrowski.

1 500 PLN1 750 PLN
4971

1944 Brwinów, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

65 PLN65 PLN
4974

150 PLN100 PLN
4983

1944 Wąwolnica, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 531 sztuk, gwarancja Krawczyk.

80 PLN72 PLN
5009

1945 Końskie, znaczek z nadrukiem lokalnym, minimalne przygięcia widoczne tylko po stronie gumowanej, niewielki nakład nieznany, gwarancja.

450 PLN465 PLN
5010

1945 Końskie, znaczek z nadrukiem lokalnym, niewielki nakład nieznany, znaczek unieważniony wierszowym datownikiem, gwarancja Perzyński, Rzadkosz.

700 PLN700 PLN
5011

1945 Końskie, znaczek z nadrukiem lokalnym, nakład niewielki nieznany, gwarancja.

1 800 PLN1 800 PLN
5012

1945 Brwinów, całostka z nadrukiem lokalnym stemplowana grzecznościowo, gwarancja Rzadkosz.

600 PLN450 PLN
5013

140 PLN125 PLN
5014

140 PLN125 PLN
5015

1945 GOSTYŃ Wielkopolski - OPŁACONO GOTÓWKĄ, prywatne wydanie znaczków serii historycznej z odwróconym nadrukiem nowego nominału "OPŁACONO GOTÓWKĄ 3 zł/15 gr."; przygotowywane dla Kielc ostatecznie wykorzystane w Gostyniu Wielkopolskim, skąd znanych jest kilkanaście listów poleconych ofrankowanych tymi znaczkami, zazwyczaj jeśli spotykane to bez gumy jak ten znaczek, gwarancja Krawczyk.

160 PLN120 PLN
5018

1944 Wodzowie, arkuszowa próba siatkowa typu V w kolorze czerwonym, gwarancja Perzyński, i z oznaczeniem Walocha.

800 PLN800 PLN
5029

1944 Wodzowie - R.Traugutt, skrajny znaczek za 25 gr. w niekatalogowanym kolorze jasno cynobrowoczerwonym z przesuniętą w prawo perforacją pionową - brak litery P w POCZTA, to z dużym prawdopodobieństwem znaczek podobny do tych występujących na prawo od znaczka z aukcji 105 (32401) tylko w rzadszym odcieniu, dodatkowo dwie nietypowe usterki z poz.15 "wcięcie w cyfrze 5" i "kropka pomiędzy A a P", gwarancja i opis koloru.

1 200 PLN1 200 PLN
5031

1944 Wodzowie - T.Kościuszko, niebezpieczne fałszerstwo na szkodę zbieraczy; oryginalny list wojskowy z prawdziwą cenzurą na odwrocie i wszelkimi cechami użytkowego obiegu pocztowego, z doklejonym prawdziwym znaczkiem, który unieważniono fałszywym kasownikiem podobnym do oryginalnego typu 251/2, bardzo ciekawe do zbioru specjalizowanego "Wodzów" i dla badaczy obiegu pocztowego w latach 1944-45.

600 PLN770 PLN
5042

1944 Goznak, list z Rzeszowa 28.3.45 do Leżajska, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 176.

150 PLN180 PLN
5083

1944 K.R.N., parka znaczków z poz. 1-2, pierwszy znaczek z błędem z błędem "uszkodzona pierwsza cyfra 3", drugi znaczek z błędem uszkodzone kropka po R i litera N u dołu", gwarancja i oznaczenie Wysocki.

70 PLN70 PLN
5085

1944 K.R.N., znaczek z błędem "uszkodzona litera z w zł".

30 PLN30 PLN
5087

1944 K.R.N., marginesowa parka znaczków z nominałem 1 zł. na dole znaczka; oba z błędami: górny z poz.11 "przerwa i wcięcia w cyfrze 3, brak dolnego zakończenia cyfry 9", dolny z nasuniętym z poz.31 "przerwy w lewej kresce" (Fi.675.-), dodatkowo w obu znaczkach lewe kreski grubsze od prawych, gwarancja Krawczyk.

450 PLN450 PLN