22832

1944 LUBLIN 1 g, Wodzowie - T.Kościuszko, znaczek za 50 gr. na wycinku, unieważniony 9.IX. eksploatacyjnym "małym" kasownikiem, typ 173/1 - datownik GG, w Lublinie, gwarancja J.Z.Piekut.

400 PLN400 PLN
22836

1944 Wodzowie, znaczek w kolorze ciemnoniebieskim, gwarancja i opis Walocha.

140 PLN140 PLN
22837

1944 Wodzowie, znaczek w kolorze ciemnoniebieskim z międzypolem, gwarancja i opis.

200 PLN200 PLN
22838

1944 Wodzowie, znaczek w barwie ciemnoniebieskim, gwarancja i oznaczenie.

140 PLN140 PLN
22841

1944 list polecony z Warszawy 25.11.44 do czerwonego Krzyża w Genewie, list przez Ankarę (wirnik na odwrocie) i Egipt (zalepka cenzury brytyjskiej, prowizoryczny kasownik urzędu pocztowego warszawa 26, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 90.

260 PLN234 PLN
22847

1944 Goznak, list z Warszawy 28.12.44 do Lublina, znaczki unieważnione stemplem prowizorycznym "Warszawa", ręcznie wpisana data, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 168, koperta mocno przycięta z lewej strony.

100 PLN90 PLN
22861

1944 Goznak, znaczek z silnym drukiem zdwojonym, podwójna gwarancja Krawczyk.

150 PLN150 PLN
22863

1944 Goznak, list firmowy z Radomia 14.4.45 do Leszna, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 725.

70 PLN63 PLN
22865

1944 Goznak, miejscowy list z Lublina nadany 3.3.45, stempel cenzury wojskowej z bardzo niskim numerem 11, koperta z tyłu rozcięta.

120 PLN108 PLN
22870

1944 Goznak, list polecony z Warszawy 17.11.44 do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, oprócz metalowego datownika znaczki unieważnione prowizorycznym stemplem wierszowym "Warszawa", na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 90, zalepka cenzury brytyjskiej, bardzo dobry stan.

180 PLN162 PLN
22881

1944 Goznak, list z Kraśnika nadany 15.10.44 do Lublina, prowizoryczny kasownik i niemy datownik z poniemieckiego kasownika z Kraśnika.

240 PLN216 PLN
22913

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem przesuniętym w pionie - nominał na dole znaczka, gwarancja Wysocki.

80 PLN72 PLN
22918

800 PLN700 PLN
22919

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, opłacony zgodnie z taryfą kompletny miejscowy list polecony II klasy (ponad 20 gramów) wysłany 5.2.45 unieważnionym datownikiem LUBLIN 1 z wyróżnikiem "r", poniemiecka niema erka i prowizoryczny stempelek polecenia, na odwrocie stempel cenzury wojskowej 347, dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania, gwarancja.

1 000 PLN800 PLN
22920

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, arkuszowa próba znaczka bez nadruku, gwarancja i oznaczenie.

5 000 PLN4 300 PLN
22933

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązowawoczerwonej z rzadkim błędem z poz. 15 występującym w części nakładu "plama nad prawym okiem", gwarancja i opis Schmutz.

1 000 PLN850 PLN
22936

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno czerwonobrązowej, gwarancja i opis Walocha.

300 PLN270 PLN
22948

1945 wyzwolenie miast, znaczek w kolorze brązowoczerwonym, gwarancja i oznaczenie Krawczyk, cena katalogowa 470 zł.

240 PLN240 PLN
22958

1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł/25 gr, prawy dolny z błędem na poz.45/95 "lewa pozioma kreska ścięta z lewej strony" (Fi.180.-); czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

120 PLN108 PLN
22972

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowa parka znaczków za 3 zł/25 gr z nadrukiem typu I na znaczku podstawowym z I walca, prawy znaczek z błędem na poz.7: "litera z w oznaczeniu wartości nieco węższa" i dodatkowo: "litera ź uszkodzona", "cyfra 4 zalana" (Fi.142.-); czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

100 PLN90 PLN
22974

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z przesuniętym w pionie nadrukiem typu I - tak że nominał - 3 zł - znajduje się na dole znaczka, oraz z błędem z poz.15 "częściowy brak haczyka" i lekkim abklatschem, gwarancja i opis Schmutz.

250 PLN250 PLN
22984

1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr., z błędami na poz.7 "z w zł wąskie" i "uszkodzona góra litery a", dodatkowo z dość rzadkim abklatschem nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

150 PLN150 PLN
22991

1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr., prawy górny z błędem na poz. 50 "pierwsze e uszkodzone", a lewy dolny z błędem na poz.9/59 "brak e w K elce"; co unikalne i możliwe tylko pomiędzy 5-tym i 6-tym rzędem, górne nadruki są mocno przesunięte w lewo (Fi.+150%), a dolne położone prawidłowo, gwarancja i opis obu błędów Schmutz.

400 PLN360 PLN
23021

1945 "Kalisz" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł/25 gr, lewy górny z błędem na poz.8/58 "s uszkodzone w środku z lewej strony" i dodatkowo "uszkodzona cyfra 4"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Weźranowski.

120 PLN120 PLN
23054

1945 list polecony z Poznania do Zakopanego, stempel cenzury wojskowej nr 2172.

40 PLN40 PLN
23058

1945 list z Warszawy 26.VIII.45 do Poznania, stempel cenzury wojskowej nr 2179.

20 PLN20 PLN
23071

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków z podwójnym ząbkowaniem pionowym pomiędzy znaczkami, gwarancja Wysocki.

100 PLN100 PLN
23078

1945 list polecony z Krakowa 14.9.45 do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 2053, na odwrocie stemple odbiorcze.

30 PLN30 PLN
23088

1945 wydanie łódzkie, pasek trzech znaczków z częściowym abklaczem na odwrocie, podlepka na froncie prawego znaczka.

250 PLN310 PLN
23090

1945 151. rocznica powstania Kościuszkowskiego, parka znaczków za 50 gr. w kolorze zielonym, prawy z błędem na poz.15 "przesunięta górna belka nadruku" (Fi.345.-), gwarancja i opis.

320 PLN288 PLN
23094

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, arkuszowa próba znaczka w barwie jasnozielonej bez nadruku, gwarancja i opis.

200 PLN200 PLN
23097

1945 151. rocznica powstania Kościuszkowskiego - wydanie przedrukowe, czyste znaczki za 5 zł./50 gr. w kolorach jasnozielonym, zielonym i ciemnozielonym.

80 PLN72 PLN
23111

1945 zabytki Krakowa, gumowana próba arkuszowa w barwie karminowej na papierze z1, gwarancja i oznaczenie Wysocki.

35 PLN35 PLN
23112

1945 zabytki Krakowa, gumowana cięta próba w kolorze karminowym na papierze z1 z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja i oznaczenie Walocha.

40 PLN35 PLN
23119

1945 zabytki Krakowa - Pomnik Grunwaldzki, parka prób znaczka za 50 gr. w kolorze brązowym na papierze drzewnym szarożółtym grubym gąbczastym, , prawa z uszkodzeniami prawej ramki, co ciekawe obie próby lekko przesunięte w pionie, gwarancja i oznaczenie.

60 PLN60 PLN
23123

1945 list polecony z Gorzowa do Warszawy, niemy datownik z osuniętymi napisami niemieckimi, dodatkowo stempel prowizoryczny Gorzowa również umieszczony na poniemieckiej erce, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1367 i stemple odbiorcze.

360 PLN360 PLN
23129

1945 zabytki Krakowa, parka makulaturowa nie ząbkowana z silnym abklaczem, węgielek w papierze.

150 PLN150 PLN
23136

1945 zabytki Krakowa, gumowana próba arkuszowa w barwie czerwonobrązowej na papierze z1, gwarancja i oznaczenie Wysocki.

30 PLN30 PLN
23144

1945 zabytki Krakowa, arkuszowe gumowane makulaturowe próby w barwie ultramarynowym, gwarancja i oznaczenie Wysocki.

320 PLN260 PLN
23150

1945 zabytki Krakowa - Sukienice, próba znaczka za 2 zł. w rzadszym kolorze ultramarynowym na papierze białym cienkim satynowanym, gwarancja oznaczenie i opis koloru.

50 PLN85 PLN