21437

250 PLN225 PLN
21470

1939 Obszary anektowane przez Niemcy, polska całostka wysłana 27.XII z Poznania do Plauen, znak opłaty skasowany datownikiem POSEN z wyróżnikiem "*3h"; zwraca uwagę, że karta nie została użyta jako formularz - przesyłka nie był zwolniona od opłaty pocztowej (np. poczta polowa), czyli została użyta jako karta pocztowa; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN210 PLN
21476

300 PLN300 PLN
21500

1940 okupacja sowiecka polskich obszarów anektowanych przez Litwę - karta, część na odpowiedź wysłana 6.8 z Wilna do stalagu VIB, litewski datownik nadawczy poczty głównej w Wilnie "VILNIUS C" z wyróżnikiem "f", stempelek cenzora obozowego nr.2; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Po sowieckiej napaści na Polskę 17.IX.1939, Sowieci przekazali Litwinom Wilno z okolicami, w okresie od 28.X.1939 do 15.VI.1940 Wilno pozostawało pod okupacją litewską, w nocy z 14/15.VI z baz wojskowych na terenie Litwy, jak też z obszaru ZSRS na teren Litwy wkroczyło 200.000 żołnierzy rosyjskich - nastąpiła okupacja sowiecka całej Litwy, a w tym II sowiecka okupacja Wileńszczyzny.

150 PLN150 PLN
21514

440 PLN396 PLN
21530

1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ostland", frankatura mieszana - znaczki z nadrukiem i znaczek niemiecki bez nadruku!!! ekspresowy list polecony (przefrankowany) wysłany 4.9 z Wilna do Łańcuta, znaczki unieważnione datownikiem VILNIUS z wyróżnikiem "b", nalepka polecenia urzędu Wilno 9; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (znaczek za 3 Pf minimalne ubytki barwnika na froncie znaczka u dołu po prawej).

100 PLN100 PLN
21540

1943 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez Litwę, a następnie przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ostland", część na odpowiedź karty do oflagu IIC wysłana 12.VIII z maleńkiej miejscowości Sangroda, przed 1939 rokiem leżącą na Litwie, tuż za polską granicą; idealnie odciśnięty datownik nadawczy "SANGRUDA SEINU APSKR." (Sangroda powiat sejneński), stempelek cenzora obozowego nr.28; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

250 PLN250 PLN
21557

1932 oryginalne zdjęcie (11x82 mm) opisane na odwrocie "przed nominacją na podchorążych wizyta u dowódcy 81 pp w Grodnie, Włodzimierz Bieńkiewicz"; na mapie widocznej po lewej stronie zdjęcia widoczny napis "MARSZE I BOJE 41GO SUW.P.P.".

150 PLN150 PLN
21562

1938 Zaolzie, znaczki czechosłowackie ostemplowane na kopercie kasownikami: "CESKY TESIN" 1.X i prowizorycznym polskim "CIESZYN 2" 2.X; dodatkowo stempel propagandowy "BOHATERSKIE ZAOLZIE/ WRÓCIŁO DO POLSKI" i na odwrocie "NASI BRACIA Z ZA OLZY/ ZŁĄCZYLI SIĘ Z MACIERZĄ" (Myślicki 38 244 + 245).

80 PLN80 PLN
21570

1939 list z niemieckiej poczty polowej stacjonującej w Grodzisku wysłany 29.11.39 do berlina, znak opłaty unieważniony stemplem "ORTSKOMMANDO ZYRARDOW", obok polski kasownik z Grodziska.

100 PLN100 PLN
21596

1941 list polecony z Wilna do Lwowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

200 PLN200 PLN
21600

1942 Tajna Poczta Podziemna, wydanie o wzorach nawiązujących do wydania londyńskiego, cięta seria niegumowana, w dawnych katalogach pierwsze osiem znaczków katalogowano jako nowodruki, poza niewielkimi zmechaceniami lub minimalnym ścienieniem w miejscu podlepki na kilku znaczkach zachowane w bardzo ładnym stanie.

300 PLN400 PLN
21612

100 PLN100 PLN
21613

100 PLN100 PLN
21622

1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe do opłaty tajnego "Monitora Polskiego", parka znaczków o różnych nominałach 2 i 1 zł, uszkodzone ramki wokół nominałów.

400 PLN410 PLN
21642

600 PLN600 PLN
21651

100 PLN100 PLN
21655

1944 Armia Polska w ZSRR, "26 LAT ARMII CZERWONEJ" - formularz z propagandową ilustracją wysłany 3.III do miejscowości Kustanaj w Kazachstanie za pośrednictwem radzieckiej poczty polowej 38504 przydzielonej do obsługi 6 Pułku Piechoty 2 Dywizji Piechoty, kasownik odbiorczy, stempelek cenzury 68963; doskonały stan zachowania.

300 PLN300 PLN
21700

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, rzadka jako kasowana seria cięta.

200 PLN180 PLN
21734

1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr - frankatura pojedyncza, formularz kartkowy wysłany 15.VII.1940 z Warszawy do Kielc, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym - polskim przedwojennym wirnikiem; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
21744

80 PLN80 PLN
21759

90 PLN90 PLN
21761

1940 widoki zabytkowych budowli (I), cięta seria czysta, bardzo dobry stan zachowania, każdy znaczek gwarancja.

3 600 PLN3 600 PLN
21783

1940 całostka z hasłem propagandowym I.

35 PLN35 PLN
21792

350 PLN350 PLN
21797

160 PLN160 PLN
21813

1940 prowizoryczny formularz wysłany 29.II z miejscowości Staroniwa (obecnie dzielnica Rzeszowa) do oflagu VIIA, zwraca uwagę prowizoryczny jednowierszowy datownik biurowy "29. Feb. 1940" użyty jako stempel nadawczy; stempelek cenzora nr.3; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN120 PLN
21816

70 PLN70 PLN
21820

1941 kasownik okolicznościowy z okazji urodzin A.Hitlera z Krakowa.

10 PLN10 PLN
21824

1941 list polecony ze Starachowic do Niemiec, prowizoryczna erka.

70 PLN70 PLN
21825

1941 list polecony z Nowego Sącza do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy prowizoryczna "R" Neu-Sandez.

70 PLN70 PLN
21877

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na kopercie listu poleconego skasowana okolicznościowo 14.8 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu stemplem okolicznościowym z okazji II rocznicy powstania GG, na odwrocie datownik odbiorczy z 15.8; zwraca uwagę nalepka polecenia KRAKAU 2V, bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
21941

500 PLN440 PLN
21944

1943 zestaw znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w czworoblokach.

200 PLN170 PLN
21984

1944 list urzędowy do Wołomina opłacony frankaturą mechaniczna z Warszawy, katalog Fischer 750,- zł.

350 PLN350 PLN
21988

120 PLN120 PLN
22034

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze szaroniebieskim na papierze x2 o nakładzie 1137 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

140 PLN126 PLN
22089

1942 Matka Boska Obozowa, całostka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

100 PLN100 PLN
22090

1942 Matka Boska Obozowa, całostka z dodatkowym stemplem "wystawa filatelistyczna", na odwrocie gwarancja i oznaczenie Schmutz.

100 PLN100 PLN
22091

100 PLN100 PLN