23464

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.III. - znajdujący się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN36 PLN
23465

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XVIII. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

100 PLN100 PLN
23466

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XVI. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania (delikatne przebarwienie na froncie).

60 PLN54 PLN
23471

40 PLN36 PLN
23502

770 PLN770 PLN
23505

1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok z numerem w barwie czarnej, blok w dobrym stanie, fotoatest Schmutz.

1 800 PLN1 620 PLN
23518

1947 koperta okolicznościowa prawdopodobnie prywatnie wydrukowane przez firmę Joseph'a Bieleckiego z USA.

15 PLN15 PLN
23535

1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek z błędem "kreska nad K w POLSKA", gwarancja i oznaczenie.

70 PLN63 PLN
23545

1947 list z Oświęcimia do Poznania, ozdobny kasownik muzeum w Oświęcimiu.

10 PLN10 PLN
23551

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

25 PLN23 PLN
23572

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, parka znaczków za 5+5 zł., lewy z błędem z poz.6 "dwie kreski pod lewym ramieniem krzyża", gwarancja z oznaczeniem Kalinowski.

80 PLN72 PLN
23591

1947 kultura polska, znaczek makulaturowy z brakiem dolnej części obrazku znaczka.

150 PLN130 PLN
23595

1947 kartka nadana z poczty peronowej urzędu Kraków 2 na dworcu Głównym.

60 PLN60 PLN
23602

1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.XII. - z którego wydrukowano tylko 4020 arkuszy - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, doskonały stan zachowania.

600 PLN540 PLN
23604

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

10 PLN10 PLN
23613

1947 przedrukowe wydanie lotnicze na Goznaku, próbne odbitki nadruku za 40 i 50 zł., w tym rzadka w kolorze czerwonym, smuga na tej wartości to naturalne wtrącenie w papierze, gwarancja.

1 200 PLN1 080 PLN
23622

1947 wydanie przedrukowe na przesyłki lotnicze, znaczek w kolorze brązowoczerwonym z błędem "LOFNICZA", gwarancja i oznaczenie Wysocki.

80 PLN80 PLN
23624

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek za 50 zł. w bardzo rzadkim kolorze jasnobrązowoczerwonym (różowym) (Fi.1600.-), gwarancja i opis Schmutz.

1 500 PLN1 500 PLN
23667

1948 Międzynarodowa Konferencja Młodzieży w Warszawie, 15 zł ząbkowanie liniowe ZL11, znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.III. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN45 PLN
23669

1948 trasa Wschód - Zachód, znaczek za 15+5 zł., blok legitymacyjny N.1.W.IV.

30 PLN27 PLN
23683

1948 Bolesław Bierut, seria czysta bardzo dobry stan zachowania (Fi. 65,-).

50 PLN50 PLN
23744

1948 walka z gruźlicą, zestaw luzaków z różnymi przywieszkami, wartość katalog Fischer 624,- zł.

320 PLN288 PLN
23794

1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Gdynia nr 421.

60 PLN50 PLN
23870

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, nienotowany dotąd marginesowy znaczek za 10 zł. z fioletowymi stempelkami rzadszego typu 30, gwarancja Krawczyk.

120 PLN102 PLN
23921

1950 odbudowa Warszawy, pasek z podwójnym pustopolem międzyarkuszowym.

1 300 PLN1 100 PLN
23964

1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, Bierut, pięknie kasowany znaczek za 10 zł. z fioletowym stempelkiem typu 37, pochodzi z historycznej kolekcji A.Roszkowskiego i ma na odwrocie jego gwarancję.

90 PLN90 PLN
23975

1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, znaczek za 15 zł. z rzadszym w kolorze zielonym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk.

40 PLN34 PLN
24008

1950 "groszy - lokalny", Piła, plan 6 letni, pięknie kasowany znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem typu 41, pochodzi z historycznej kolekcji A.Roszkowskiego i ma pod znaczkiem jego gwarancję.

150 PLN150 PLN
24083

1951 groszy, list z Białegostoku do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 8 w kolorze czerwonym.

35 PLN30 PLN
24108

1951 groszy, list z Grodźca koło Będzina do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze niebieskim, gwarancja Jungjohann, Petriuk.

40 PLN34 PLN
24174

1952 "IV MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY MIĘDZYZDROJE CZERWIEC-1952." Międzyzdroje, stempel okolicznościowy - znaczek skasowany -2-6. na kopercie; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 52 014); temat - SZACHY.

50 PLN50 PLN
24190

1952 święto kultury fizycznej, arkusz sprzedażny znaczka za 1,15 zł złożony w połowie, drobne rozdarcia perforacji i jedno zagięcie.

600 PLN540 PLN
24198

1952 uchwalenie Konstytucji PRL, pasek znaczków z błędami B1 i B2 na drugim i trzecim znaczku, gwarancja i oznaczenie Wysocki.

240 PLN216 PLN
24274

1954 500. rocznica powrotu Pomorza do Polski, znaczek w barwach liliowoczerwonej i zielonkawoszarej z ząbkowaniem ZR 11¼:11¾, gwarancja i opis Walocha.

80 PLN72 PLN
24289

1954 zwierzęta chronione, 45 gr żubry, czworoblok metrykalny z oznaczeniem walca N.1.W.II. znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, dodatkowo zwraca uwagę przesunięcie poziome tła ("podwójne sylwetki"), czyste, bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN102 PLN
24293

1954 10-lecie PRL, parka z ciekawą usterka w postaci przesuniętego druku środka znaczka - nominał częściowo przeperforowany, ale osobliwie tylko na lewym znaczku w parce.

40 PLN36 PLN
24372

1955 FDC - "50-lecie Związku Nauczycielstwa Polskiego".

20 PLN20 PLN
24402

1956 wydanie prowizoryczne, serie z odmianami papieru i ząbkowań.

170 PLN170 PLN
24413

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr. zagięty w połowie.

50 PLN70 PLN
24416

40 PLN36 PLN