Num# | Photos | Description | Start price | Buy price |
23464 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.III. - znajdujący się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 40 PLN | 36 PLN | |
23465 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XVIII. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
23466 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XVI. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania (delikatne przebarwienie na froncie). | 60 PLN | 54 PLN | |
23471 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Lanckoronie, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czysty, na dolnym marginesie mała podlepka (z dala od znaczka). | 40 PLN | 36 PLN | |
23502 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok czysty (Fi.1100.-), bardzo ładny stan zachowania. | 770 PLN | 770 PLN | |
23505 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok z numerem w barwie czarnej, blok w dobrym stanie, fotoatest Schmutz. | 1 800 PLN | 1 620 PLN | |
23518 |
1947 koperta okolicznościowa prawdopodobnie prywatnie wydrukowane przez firmę Joseph'a Bieleckiego z USA. | 15 PLN | 15 PLN | |
23535 |
1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek z błędem "kreska nad K w POLSKA", gwarancja i oznaczenie. | 70 PLN | 63 PLN | |
23545 |
1947 list z Oświęcimia do Poznania, ozdobny kasownik muzeum w Oświęcimiu. | 10 PLN | 10 PLN | |
23551 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | 25 PLN | 23 PLN | |
23572 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, parka znaczków za 5+5 zł., lewy z błędem z poz.6 "dwie kreski pod lewym ramieniem krzyża", gwarancja z oznaczeniem Kalinowski. | 80 PLN | 72 PLN | |
23591 |
1947 kultura polska, znaczek makulaturowy z brakiem dolnej części obrazku znaczka. | 150 PLN | 130 PLN | |
23595 |
1947 kartka nadana z poczty peronowej urzędu Kraków 2 na dworcu Głównym. | 60 PLN | 60 PLN | |
23602 |
1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.XII. - z którego wydrukowano tylko 4020 arkuszy - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, doskonały stan zachowania. | 600 PLN | 540 PLN | |
23604 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | 10 PLN | 10 PLN | |
23613 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze na Goznaku, próbne odbitki nadruku za 40 i 50 zł., w tym rzadka w kolorze czerwonym, smuga na tej wartości to naturalne wtrącenie w papierze, gwarancja. | 1 200 PLN | 1 080 PLN | |
23622 |
1947 wydanie przedrukowe na przesyłki lotnicze, znaczek w kolorze brązowoczerwonym z błędem "LOFNICZA", gwarancja i oznaczenie Wysocki. | 80 PLN | 80 PLN | |
23624 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek za 50 zł. w bardzo rzadkim kolorze jasnobrązowoczerwonym (różowym) (Fi.1600.-), gwarancja i opis Schmutz. | 1 500 PLN | 1 500 PLN | |
23667 |
1948 Międzynarodowa Konferencja Młodzieży w Warszawie, 15 zł ząbkowanie liniowe ZL11, znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.III. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 45 PLN | |
23669 |
1948 trasa Wschód - Zachód, znaczek za 15+5 zł., blok legitymacyjny N.1.W.IV. | 30 PLN | 27 PLN | |
23683 |
1948 Bolesław Bierut, seria czysta bardzo dobry stan zachowania (Fi. 65,-). | 50 PLN | 50 PLN | |
23744 |
1948 walka z gruźlicą, zestaw luzaków z różnymi przywieszkami, wartość katalog Fischer 624,- zł. | 320 PLN | 288 PLN | |
23794 |
1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Gdynia nr 421. | 60 PLN | 50 PLN | |
23870 |
1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, nienotowany dotąd marginesowy znaczek za 10 zł. z fioletowymi stempelkami rzadszego typu 30, gwarancja Krawczyk. | 120 PLN | 102 PLN | |
23921 |
1950 odbudowa Warszawy, pasek z podwójnym pustopolem międzyarkuszowym. | 1 300 PLN | 1 100 PLN | |
23964 |
1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, Bierut, pięknie kasowany znaczek za 10 zł. z fioletowym stempelkiem typu 37, pochodzi z historycznej kolekcji A.Roszkowskiego i ma na odwrocie jego gwarancję. | 90 PLN | 90 PLN | |
23975 |
1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, znaczek za 15 zł. z rzadszym w kolorze zielonym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk. | 40 PLN | 34 PLN | |
24008 |
1950 "groszy - lokalny", Piła, plan 6 letni, pięknie kasowany znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem typu 41, pochodzi z historycznej kolekcji A.Roszkowskiego i ma pod znaczkiem jego gwarancję. | 150 PLN | 150 PLN | |
24083 |
1951 groszy, list z Białegostoku do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 8 w kolorze czerwonym. | 35 PLN | 30 PLN | |
24108 |
1951 groszy, list z Grodźca koło Będzina do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze niebieskim, gwarancja Jungjohann, Petriuk. | 40 PLN | 34 PLN | |
24174 |
1952 "IV MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY MIĘDZYZDROJE CZERWIEC-1952." Międzyzdroje, stempel okolicznościowy - znaczek skasowany -2-6. na kopercie; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 52 014); temat - SZACHY. | 50 PLN | 50 PLN | |
24190 |
1952 święto kultury fizycznej, arkusz sprzedażny znaczka za 1,15 zł złożony w połowie, drobne rozdarcia perforacji i jedno zagięcie. | 600 PLN | 540 PLN | |
24198 |
1952 uchwalenie Konstytucji PRL, pasek znaczków z błędami B1 i B2 na drugim i trzecim znaczku, gwarancja i oznaczenie Wysocki. | 240 PLN | 216 PLN | |
24274 |
1954 500. rocznica powrotu Pomorza do Polski, znaczek w barwach liliowoczerwonej i zielonkawoszarej z ząbkowaniem ZR 11¼:11¾, gwarancja i opis Walocha. | 80 PLN | 72 PLN | |
24289 |
1954 zwierzęta chronione, 45 gr żubry, czworoblok metrykalny z oznaczeniem walca N.1.W.II. znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, dodatkowo zwraca uwagę przesunięcie poziome tła ("podwójne sylwetki"), czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 102 PLN | |
24293 |
1954 10-lecie PRL, parka z ciekawą usterka w postaci przesuniętego druku środka znaczka - nominał częściowo przeperforowany, ale osobliwie tylko na lewym znaczku w parce. | 40 PLN | 36 PLN | |
24372 |
1955 FDC - "50-lecie Związku Nauczycielstwa Polskiego". | 20 PLN | 20 PLN | |
24402 |
1956 wydanie prowizoryczne, serie z odmianami papieru i ząbkowań. | 170 PLN | 170 PLN | |
24413 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr. zagięty w połowie. | 50 PLN | 70 PLN | |
24416 |
1956 FDC - "XVI Igrzyska Olimpijskie w Melbourne" - rozszerzony zestaw 6 ilustrowanych kopert. | 40 PLN | 36 PLN |