Num# | Photos | Description | Start price | Buy price |
26670 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 4. | 80 PLN | 80 PLN | |
26673 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 13. | 80 PLN | 80 PLN | |
26674 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 19. | 80 PLN | 80 PLN | |
26676 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 28. | 80 PLN | 80 PLN | |
26678 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka za 20 gr z ilustracją nr 27 - Chrystus jako ogrodnik ukazuje się Marji Magdalenie "Noli me tangere", wysłana 1.VIII z miejscowości Śniatyn do Szkoły Podchorążych Rezerwy Piechoty w Zambrowie; dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
26679 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka za 20 gr z ilustracją nr 16 - Narodziny N.Panny Marji, wysłana 3.VIII z miejscowości Mikuliczyn do Lublina; dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
26714 |
1937 koperta na przesyłki lotnicze, koperta z stemplem "WZÓR", znak opłaty unieważniony stemplem głównej składnicy pocztowej w Warszawie z datą 26.7.37, czyli przed wejściem do obiegu całostki tego wydania, tj. 6.8.38, stemple; "Ministerstwo Poczt i Telegrafów Sekcja 3 Wydział Wydań" z orłem w środku i "Ministerstwo Poczt i Telegrafów / gł. składnica mater. pocztowych / Warszawa Ludna 4, tel. 95656", rzadki egzemplarz wydany przez pocztę polską dla celów okazowo reklamowych, bardzo dobry stan zachowania. | 1 800 PLN | 1 600 PLN | |
26718 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją całostka z ilustracją nr nr 15 - Poznań Fragment Placu Wolności (Bibljoteka Raczyńskich i Muzeum). | 100 PLN | 100 PLN | |
26719 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją całostka z ilustracją nr 24 - Warszawa Gmach Centrali Telegrafu i Telefonu. | 100 PLN | 100 PLN | |
26720 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją całostka z ilustracją nr 31 - Warszawa Belweder. | 100 PLN | 100 PLN | |
26723 |
1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 13 - wnętrze chaty góralskiej. | 200 PLN | 200 PLN | |
26724 |
1937 zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 14. | 120 PLN | 120 PLN | |
26725 |
1937 zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 20. | 120 PLN | 120 PLN | |
26726 |
1937 wydanie ilustrowane - zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 14, bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
26752 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 29 - Fryderyk Chopin, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia). | 60 PLN | 60 PLN | |
26823 |
1945 formularz służbowy na przedwojennej kopercie pocztowej z wydrukowanym znakiem opłaty z Edwardem Rydzem - Śmigłym na przesyłki lotnicze (Ck9), znak opłaty zadrukowany czarną belką, koperta z obiegu nadana z Ministerstwa Obrony Narodowej do Ministerstwa Przemysłu, dobry stan zachowania, rzadki i dekoracyjny walor. | 500 PLN | 500 PLN | |
26845 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 14.XII we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu; prawy dolny róg nadgięty (Fi.60.-). | 40 PLN | 40 PLN | |
26849 |
1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 7 - Maria Konopnicka, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie. | 25 PLN | 25 PLN | |
26914 |
1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 18b, sygnatura II.53. | 15 PLN | 15 PLN | |
26978 |
1967 60-lecie sportów motorowych w Polsce, koperta z wydrukowanym adresem nadawcy - PZMot na froncie. | 120 PLN | 120 PLN | |
27000 |
1974 50-lecie pierwszego startu polskiej reprezentacji, całostka z nadrukiem na rewersie. | 40 PLN | 35 PLN | |
27002 |
1975 pierwszy złoty medal polskiej reprezentacji na Olimpiadzie, całostka z nadrukiem na rewersie. | 40 PLN | 35 PLN | |
27004 |
1976 złoty medal Janusza Kusocińskiego na Olimpiadzie w Los Angeles, całostka z nadrukiem na rewersie. | 40 PLN | 35 PLN | |
27008 |
1978 Dzień Olimpijczyka, całostka z nadrukiem na rewersie. | 40 PLN | 40 PLN | |
27012 |
1980 Dzień olimpijczyka, całostka z nadrukiem na rewersie. | 40 PLN | 35 PLN | |
27014 |
1980 Olimpiada Moskwa 80, karta z prywatnym dodrukiem - "Wystawa Filatelistyczna MOSKWA 80/ Warszawa, 12-27.7.1980" ostemplowana okolicznościowo; temat - SPORT. | 20 PLN | 17 PLN | |
27049 |
2021 monografia autorstwa Jerzego Kupca - Węglińskiego "The History of Airmail in Poland and Its Contribution to Airmail Services in Europe (1914 - 1939)", pierwsza kompletna książka poświęcona polskim przedwojennym pocztom lotniczy, pięknie wydana i bogato ilustrowana, 385 stron, twarda obwoluta. | 300 PLN | 300 PLN | |
27056 |
1923 lotniczy list polecony z Warszawy do Gdańska, opłatę za przesyłkę lotniczą pobrano gotówką - stempel "Perçu fres ........ mks. ........" w ramce z ręcznie wpisana kwotą 200 mk, stempel z Gdańska "Mit Flugpost befördert / Flugpostamt Danzig", kartka nie doręczona zwrócona do nadawcy. | 350 PLN | 350 PLN | |
27063 |
1926 nalepka Ligi Obrony Powietrznej Państwa z Warszawy. | 80 PLN | 80 PLN | |
27100 |
1935 nalepka Ligi Obrony Powietrznej Państwa z Warszawy. | 50 PLN | 50 PLN | |
27114 |
1938 wycinek dokumentu z doklejoną na odwrocie parką pionową znaczków poznańskich LOPP, skasowanych "3 MARZ 1938" datownikiem biurowym; dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
27141 |
1958 VII Szybowcowe Mistrzostwa Świata w Lesznie, III lot szybowca "Jaskółka", dekoracyjna koperta z dodatkowym znaczkiem opłaty szybowcowej. | 40 PLN | 40 PLN | |
27194 |
1956 Australia, igrzyska olimpijskie w Melbourne, koperta wysłana 22.XI - w dniu rozpoczęcia Olimpiady z Melbourne do Pruszcza Gdańskiego, ofrankowana serią znaczków olimpijskich. | 40 PLN | 40 PLN | |
27235 |
2003 25. rocznica pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II - wydanie Poczty Polskiej, komplet 6 kopert FDC. | 120 PLN | 120 PLN | |
27248 |
1967 winiety z okazji wystawy filatelistycznej w Londynie w setną rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego, winietki z odbitkami stalorytu autorstwa Czesława Słani z podobizna marszałka. | 800 PLN | 700 PLN | |
27249 |
1967 próbne odbitki stalorytu autorstwa Czesława Słani z podobizna marszałka Józefa Piłsudskiego z okazji wystawy filatelistycznej w Londynie w 100-lecie jego urodzin. | 1 600 PLN | 1 400 PLN | |
27265 |
1994 staloryt autorstwa Czesława Słani na podstawie amerykańskiego znaczka przedstawiającego oblężenie Saratogi na podstawie orazu Johna Trumbulla. | 1 600 PLN | 1 400 PLN | |
27267 |
2008 album wydany z okazji kolekcji Jerzego Krysiaka poświęconej pracom Czesława Słani zakupionej przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, 60 stron, liczne kolorowe ilustracje, osobno dołożony staloryt Czesława Słani "Wybrzeże Szwecji". | 50 PLN | 50 PLN | |
27319 |
1901 widokówka Bitwa pod Racławicami, z tekstem, bez obiegu. | 25 PLN | 25 PLN | |
27331 |
1905 około, widokówka z serii Bohaterki Polskie - Henryka Pustowojtoff (Pustowójtówna) dzielny adjutant pułkow: Czachowskiego - później towarzysz jen: Langiewicza 1863, czysta. | 80 PLN | 80 PLN |