The auction will end on 11.10.2021

23162

1945 zabytki Krakowa, niegumowana próba arkuszowa w barwie brązowofioletowej na papierze satynowanym x2, gwarancja i oznaczenie Wysocki.

30 PLN30 PLN
23164

1945 zabytki Krakowa - pomnik M.Kopernika, znaczek za 3 zł. z ząbkowaniem ZL.9, gwarancja Krawczyk.

90 PLN90 PLN
23177

1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.23 w prawym sektorze "kropka w liczbie 20", gwarancja i opis Krawczyk.

30 PLN30 PLN
23192

200 PLN200 PLN
23195

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem.

15 PLN15 PLN
23198

1945 znaczek z okazji rocznicy bitwy pod Grunwaldem na liście poleconym z Warszawy do Czechosłowacji, stempel cenzury wojskowej 1566 i stempel odbiorczy na odwrocie.

180 PLN180 PLN
23200

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, czworoblok znaczków czystych.

160 PLN144 PLN
23217

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Korszeń.

600 PLN600 PLN
23230

1945 wydanie przedrukowe, mieszana frankatura na liście z Świecia do Sopotu, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem.

120 PLN120 PLN
23251

1945 Zabytki Gdańska, parka znaczków za 1 zł., blok legitymacyjny N.3.W.I.

30 PLN27 PLN
23253

1945 Zabytki Gdańska, 1 zł ząbkowanie liniowe ZL11 parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, pod znaczkami liczby rozrachunkowe; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN45 PLN
23255

1945 zabytki Gdańska, znaczek bez perforacji pionowej na marginesie, gwarancja Wysocki.

60 PLN70 PLN
23264

40 PLN40 PLN
23265

90 PLN90 PLN
23266

1945 Warszawa oskarża, 1,50 zł + 3 zł + 6 zł - frankatura trójkolorowa wielokrotna, polecony list ekspresowy wysłany 19.3.46 z urzędu Zakopane 1 do Wierzbnika; doskonale odciśnięty datownik odbiorczy "STARACHOWICE-WIERZBNIK 1" z 22.3 w bardzo rzadko stosowanym czerwonym kolorze; dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
23268

1945 Warszawa oskarża, list lotniczy z Bolimowa nadany 13.6.46 do Stanów Zjednoczonych, stempel urzędu cenzury nr 3285.

40 PLN40 PLN
23275

1945 Warszawa oskarża, list lotniczy z Warszawy nadany 14.6.46 do Argentyny, stempel urzędu cenzury nr 3284, na odwrocie znaczek z błędem "kropka po lewej stronie pod prostokątem z nominałem", na odwrocie stempel odbiorczy.

80 PLN131 PLN
23306

1945 list wysłany radzieckiej poczty polowej do Jabłoni, stempel cenzury wojskowej nr 39.

60 PLN54 PLN
23308

1945 kartka nadana przez radziecka pocztę polową do Orchowa, stempel cenzury wojskowej nr 50.

40 PLN36 PLN
23324

1946 miejscowa kartka z Tczewa na pocztówce wydania Ligi Morskiej.

10 PLN10 PLN
23326

1946 list z Tczewa do Szwajcarii, stempel urzędu cenzury nr 3014, znaczki serii "Warszawa oskarża" z prywatnym ząbkowaniem z Tczewa.

120 PLN120 PLN
23327

1946 polecony list lotniczy z Warszawy 3.4.46 do Londynu, stempel cenzury wojskowej nr 592.

35 PLN35 PLN
23330

1946 list z Gliwic 19.1.46 do Londynu, stempel urzędu cenzury nr 3137.

90 PLN81 PLN
23335

1946 list lotniczy z Nowego Miasta Lubawskiego 20.5.46 do Niemiec, stempel cenzury nr 3032.

40 PLN40 PLN
23345

1946 list z spółdzielni w Łagiewnikach nadany 1.9.46 do Katowic, znaczki unieważnione prowizorycznym stemplem "Urząd pocztowo - telekom. / Łagiewniki Śl. 1946" z ręcznie wpisana datą.

140 PLN126 PLN
23355

1946 kartka z Jeleniej Góry 9.8.46 do Niemiec, niemy kasownik ze stemplem prowizorycznym "JELENIA - GÓRA", stempel cenzury nr 3040.

30 PLN27 PLN
23363

1946 list polecony z Łodzi do Ameryki, stempel urzędu cenzury nr 3109.

40 PLN40 PLN
23366

1946 lotniczy list polecony z Dąbrowy Tarnowskiej do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze.

25 PLN25 PLN
23377

1946 polecony list lotniczy z Jeziornej koło Warszawy do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury wojskowej nr 562, stemple odbiorcze na odwrocie.

80 PLN80 PLN
23414

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

25 PLN25 PLN
23419

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł - frankatura mieszana z parką nieząbkowanych znaczków za 1 zł zabytki Krakowa i znaczkiem za 6 zł z wydania przedrukowego 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, dekoracyjnie ofrankowany list polecony opłacony zgodnie z taryfą, wysłany 14.V z Warszawy do Przemyśla, stempelek polecenia z automatycznym numeratorem; datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN200 PLN
23424

1946 600-lecie Bydgoszczy - znaczek za 3+2 zł i wycofany z obiegu znaczek z serii wyzwolenie dziesięciu miast za 3zł/25gr "Bydgoszcz" z powtarzalnym błędem na poz.25/75 "brak lewego dolnego szeryfa w cyfrze 1" na kopercie opłaconej zgodnie z taryfą (list zamiejscowy - 3 zł), znaczki ostemplowane 6.5 wirnikiem okolicznościowym "1346 1946 600-LECIE BYDGOSZCZY" w urzędzie Bydgoszcz 1 (Myślicki 46 101); dobry stan zachowania.

120 PLN120 PLN
23428

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na ilustrowanej karcie wydanej staraniem Ligi Morskiej z IV serii z ilustracją "BITWA POD OLIWĄ 1627 R." ostemplowany 3.5 w Bytomiu stemplem okolicznościowym "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1945" (Myślicki 46 012).

40 PLN40 PLN
23430

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, karnet okolicznościowy.

40 PLN45 PLN
23435

1 200 PLN1 200 PLN
23454

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem najrzadszego walca, którym drukowano ten znaczek N.1.W.V. (4080 arkuszy) - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

600 PLN540 PLN
23456

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.IV. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
23457

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.VI. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN80 PLN
23462

30 PLN27 PLN
23463

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.II. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN