Num# | Photos | Description | Start price | Buy price |
23162 |
1945 zabytki Krakowa, niegumowana próba arkuszowa w barwie brązowofioletowej na papierze satynowanym x2, gwarancja i oznaczenie Wysocki. | 30 PLN | 30 PLN | |
23164 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik M.Kopernika, znaczek za 3 zł. z ząbkowaniem ZL.9, gwarancja Krawczyk. | 90 PLN | 90 PLN | |
23177 |
1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.23 w prawym sektorze "kropka w liczbie 20", gwarancja i opis Krawczyk. | 30 PLN | 30 PLN | |
23192 |
1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, makulaturowy znaczek cięty, gwarancja i oznaczenie MK Schmutz. | 200 PLN | 200 PLN | |
23195 |
1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem. | 15 PLN | 15 PLN | |
23198 |
1945 znaczek z okazji rocznicy bitwy pod Grunwaldem na liście poleconym z Warszawy do Czechosłowacji, stempel cenzury wojskowej 1566 i stempel odbiorczy na odwrocie. | 180 PLN | 180 PLN | |
23200 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, czworoblok znaczków czystych. | 160 PLN | 144 PLN | |
23217 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja. | 600 PLN | 600 PLN | |
23230 |
1945 wydanie przedrukowe, mieszana frankatura na liście z Świecia do Sopotu, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem. | 120 PLN | 120 PLN | |
23251 |
1945 Zabytki Gdańska, parka znaczków za 1 zł., blok legitymacyjny N.3.W.I. | 30 PLN | 27 PLN | |
23253 |
1945 Zabytki Gdańska, 1 zł ząbkowanie liniowe ZL11 parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, pod znaczkami liczby rozrachunkowe; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 45 PLN | |
23255 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek bez perforacji pionowej na marginesie, gwarancja Wysocki. | 60 PLN | 70 PLN | |
23264 |
1945 kartka z Oświęcimia 3.9.46 do Czechosłowacji, znaczek z numerem walca na marginesie, stempel cenzury wojskowej nr 3174. | 40 PLN | 40 PLN | |
23265 |
1945 List firmowy z Białej Krakowskiej, znaczek serii Warszawa oskarża z prywatnym ząbkowaniem. | 90 PLN | 90 PLN | |
23266 |
1945 Warszawa oskarża, 1,50 zł + 3 zł + 6 zł - frankatura trójkolorowa wielokrotna, polecony list ekspresowy wysłany 19.3.46 z urzędu Zakopane 1 do Wierzbnika; doskonale odciśnięty datownik odbiorczy "STARACHOWICE-WIERZBNIK 1" z 22.3 w bardzo rzadko stosowanym czerwonym kolorze; dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
23268 |
1945 Warszawa oskarża, list lotniczy z Bolimowa nadany 13.6.46 do Stanów Zjednoczonych, stempel urzędu cenzury nr 3285. | 40 PLN | 40 PLN | |
23275 |
1945 Warszawa oskarża, list lotniczy z Warszawy nadany 14.6.46 do Argentyny, stempel urzędu cenzury nr 3284, na odwrocie znaczek z błędem "kropka po lewej stronie pod prostokątem z nominałem", na odwrocie stempel odbiorczy. | 80 PLN | 131 PLN | |
23306 |
1945 list wysłany radzieckiej poczty polowej do Jabłoni, stempel cenzury wojskowej nr 39. | 60 PLN | 54 PLN | |
23308 |
1945 kartka nadana przez radziecka pocztę polową do Orchowa, stempel cenzury wojskowej nr 50. | 40 PLN | 36 PLN | |
23324 |
1946 miejscowa kartka z Tczewa na pocztówce wydania Ligi Morskiej. | 10 PLN | 10 PLN | |
23326 |
1946 list z Tczewa do Szwajcarii, stempel urzędu cenzury nr 3014, znaczki serii "Warszawa oskarża" z prywatnym ząbkowaniem z Tczewa. | 120 PLN | 120 PLN | |
23327 |
1946 polecony list lotniczy z Warszawy 3.4.46 do Londynu, stempel cenzury wojskowej nr 592. | 35 PLN | 35 PLN | |
23330 |
1946 list z Gliwic 19.1.46 do Londynu, stempel urzędu cenzury nr 3137. | 90 PLN | 81 PLN | |
23335 |
1946 list lotniczy z Nowego Miasta Lubawskiego 20.5.46 do Niemiec, stempel cenzury nr 3032. | 40 PLN | 40 PLN | |
23345 |
1946 list z spółdzielni w Łagiewnikach nadany 1.9.46 do Katowic, znaczki unieważnione prowizorycznym stemplem "Urząd pocztowo - telekom. / Łagiewniki Śl. 1946" z ręcznie wpisana datą. | 140 PLN | 126 PLN | |
23355 |
1946 kartka z Jeleniej Góry 9.8.46 do Niemiec, niemy kasownik ze stemplem prowizorycznym "JELENIA - GÓRA", stempel cenzury nr 3040. | 30 PLN | 27 PLN | |
23363 |
1946 list polecony z Łodzi do Ameryki, stempel urzędu cenzury nr 3109. | 40 PLN | 40 PLN | |
23366 |
1946 lotniczy list polecony z Dąbrowy Tarnowskiej do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze. | 25 PLN | 25 PLN | |
23377 |
1946 polecony list lotniczy z Jeziornej koło Warszawy do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury wojskowej nr 562, stemple odbiorcze na odwrocie. | 80 PLN | 80 PLN | |
23414 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | 25 PLN | 25 PLN | |
23419 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł - frankatura mieszana z parką nieząbkowanych znaczków za 1 zł zabytki Krakowa i znaczkiem za 6 zł z wydania przedrukowego 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, dekoracyjnie ofrankowany list polecony opłacony zgodnie z taryfą, wysłany 14.V z Warszawy do Przemyśla, stempelek polecenia z automatycznym numeratorem; datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
23424 |
1946 600-lecie Bydgoszczy - znaczek za 3+2 zł i wycofany z obiegu znaczek z serii wyzwolenie dziesięciu miast za 3zł/25gr "Bydgoszcz" z powtarzalnym błędem na poz.25/75 "brak lewego dolnego szeryfa w cyfrze 1" na kopercie opłaconej zgodnie z taryfą (list zamiejscowy - 3 zł), znaczki ostemplowane 6.5 wirnikiem okolicznościowym "1346 1946 600-LECIE BYDGOSZCZY" w urzędzie Bydgoszcz 1 (Myślicki 46 101); dobry stan zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
23428 |
1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na ilustrowanej karcie wydanej staraniem Ligi Morskiej z IV serii z ilustracją "BITWA POD OLIWĄ 1627 R." ostemplowany 3.5 w Bytomiu stemplem okolicznościowym "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1945" (Myślicki 46 012). | 40 PLN | 40 PLN | |
23430 |
1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, karnet okolicznościowy. | 40 PLN | 45 PLN | |
23435 |
1946 1 rocznica zwycięstwa, parka znaczków ciętych za 3 zł., gwarancja Mikstein, Schmutz. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
23454 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem najrzadszego walca, którym drukowano ten znaczek N.1.W.V. (4080 arkuszy) - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania. | 600 PLN | 540 PLN | |
23456 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.IV. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
23457 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.VI. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 80 PLN | |
23462 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł. w kolorze brązowym, blok legitymacyjny N.2.W.I. | 30 PLN | 27 PLN | |
23463 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.II. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN |