The auction will start on 19.04.2024

Auction 88. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15925

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją całostka z ilustracją nr 5 - Ogrodzieniec Ruiny Zamku.

Fi.Cp76
120 PLN
15926

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 14 - Gołuchów Fragment pałacu.

Fi.Cp76
120 PLN
15927

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 27 - Hel Port.

Fi.Cp76
120 PLN
15928

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 15 - Poznań, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp76
20 PLN
15929

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp76
20 PLN
15930

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 32 - Pieniny Sokolica, wysłana 27.I.38 z Sosnowca do Warszawy; dobry stan zachowania (lewy górny narożnik zgięty).

Fi.Cp76
30 PLN
15931

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 14 - Gołuchów, wysłana 27.VII.38 z Lublina do Otwocka; dobry stan zachowania.

Fi.Cp76
30 PLN
15932

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 10 - Gdynia Okręt szkolny "Dar Pomorza".

Fi.Cp77
250 PLN
15933

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 20 - Opatów Brama Warszawska; przebarwienia.

Fi.Cp77
150 PLN
15934

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 13 - wnętrze chaty góralskiej, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia) - karta z obiegu wyceniona w katalogu Fi.280.- zł.

Fi.Cp77
50 PLN
15935

1938 koperta Kazimierz Jagiellończyk, z oryginalnym papierem listowym w środku, na odwrocie minimalne, prawie niewidoczne niewielkie przebarwienia.

Fi.Ck10
50 PLN
15936

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki, 15 gr znak opłaty ciemnoniebieskoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 55 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe J - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ! (karta ukośnie zgięta);

15 gr znak opłaty ciemnoniebieskoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA

15 gr znak opłaty ciemnoniebieskoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 55 mm, sygnatura X-1937, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!

15 gr znak opłaty ciemnozielonkawoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe J - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!

15 gr znak opłaty ciemnozielonkawoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!

15 gr znak opłaty ciemnozielonkawoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!

15 gr znak opłaty ciemnoniebieskoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 55 mm, sygnatura X-1937, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE! wysłana 12.VIII z Krakowa do Lanckorony;

15 gr znak opłaty ciemnoniebieskoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA! wysłana 30.VIII z Pilzna do Krakowa;

30 gr, sygnatura I-1938;

30 gr, sygnatura VI-38; bardzo dobry/ dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp78I, 78II, 79
200 PLN
15937

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE! minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Cp78II
10 PLN
15938

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA! przybrudzenia na froncie.

Fi.Cp78II
10 PLN
15939

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!

Fi.Cp78II2
20 PLN
15940

1938 całostka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp79
15 PLN
15941

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki, karta za 30 gr, sygnatura I-1938 (Fi.30.-).

Fi.Cp79
20 PLN
15942

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp80
20 PLN
15943

1938 całostka z sygnaturą IX-1938 z hasłem propagandowym H.

Fi.Cp80
15 PLN
15944

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE (Fi.20.-).

Fi.Cp80
15 PLN
15945

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp80
15 PLN
15946

1938 całostka z hasłem propagandowym H i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp80
20 PLN
15947

1938 całostka z hasłem propagandowym O i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp80
20 PLN
15948

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym o, minimalnie zagięty dolny narożnik.

Fi.Cp80
10 PLN
15949

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe R - POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM (Fi.20.-).

Fi.Cp81
15 PLN
15950

1938 całostka z hasłem propagandowym P i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
20 PLN
15951

1938 całostka z hasłem propagandowym O i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
20 PLN
15952

1938 całostka z hasłem propagandowym H i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
20 PLN
15953

1938 całostka z hasłem propagandowym S i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
20 PLN
15954

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym S.

Fi.Cp81
15 PLN
15955

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe O - CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE (Fi.20.-).

Fi.Cp81
15 PLN
15956

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 15 gr, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe S - POCZTA WPROWADZIŁA PACZKI BEZ ADRESÓW POMOCNICZYCH (Fi.20.-).

Fi.Cp81
15 PLN
15957

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 25 gr, sygnatura X-1938 (Fi.40.-).

Fi.Cp83
25 PLN
15958

1938 całostka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp83
40 PLN
15959

1938 całostka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp84
40 PLN
15960

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 4 - Piotr Skarga, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
15961

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 29 - Fryderyk Chopin.

Fi.Cp86
140 PLN
15962

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 27 - Marcin Leopolita, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
15963

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 12 - Cyprian Norwid, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
15964

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 30 - Stanisław Moniuszko, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN