The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 88. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
16006

1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 15 - Mikołaj Rej, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie.

Fi.Cp106
20 PLN
16007

1948 Alegoria Wiosny Ludów, karta z ilustracją wielkanocną nr 3 - stół wielkanocny; ostemplowana grzecznościowo datownikiem TELEKOM. WARSZAWA z wyróżnikiem H.

Fi.Cp107
40 PLN
16008

1948 Wiosna Ludów, komplet 20 czystych kartek w idealnym stanie z wszystkimi ilustracjami. Rzadkie jako komplet.

Fi.Cp107 il.1-20
1 300 PLN
16009

1949 całostka z sygnaturą II.50.

Fi.C109I
30 PLN
16010

1949 VIII WYŚCIG KOLARSKI/ DOOKOŁA POLSKI" Warszawa 1, karta pocztowa skasowana 25.-8. stemplem okolicznościowym (Myślicki 49 056).

Fi.Cp101c
40 PLN
16011

1949 Bolesław Bierut, karton kremowoszary gładki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
40 PLN
16012

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 14, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z II walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 2 kropki); karta wysłana 9.8 z Krynicy do Rabki; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp109II
50 PLN
16013

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w bardzo dobrym stanie zachowania (naturalne wtrącenie - węgielek w kartonie).

Fi.Cp109II
30 PLN
16014

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 14, sygnatura XII.49 - piąty nakład; dofrankowana znaczkami z nadrukiem "groszy" 3 typu, wysłana 22.2.1951 z Krakowa do Gdańska Oliwy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp109II, 519, 521
Mi.650, 653
40 PLN
16015

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego (układ czcionkowy) - odmiana a: odstęp 0,5mm między "1" i "0", linijki odbite równomiernie; czysta w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp110 IAb
200 PLN
SOLD
16016

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego (odlew stereotypowy) - odmiana a: wszystkie linijki odbite równomiernie, zakończenie "1" kanciaste; czysta w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp110 IBa
200 PLN
16017

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu łódzkiego, odległość między kreską i cyframi nadruku 19 mm, wysokość kreski 8,5 mm, wysłana 13-4 z miejscowości Łobez do Przecławia.

Fi.Cp110 IIb
60 PLN
16018

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 2.

Fi.Cp111
50 PLN
16019

1949 wydanie prowizoryczna, całostka 95 AII z prowizorycznym nadrukiem.

Fi.Cp111
30 PLN
16020

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z obiegu pocztowego.

Fi.Cp113
40 PLN
16021

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 4.

Fi.Cp115
80 PLN
16022

1949 wydanie prowizoryczne, kartka z nadrukiem typ 4.

Fi.Cp115
40 PLN
16023

1949 wydanie prowizoryczne, kartka z nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
25 PLN
16024

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 3.

Fi.Cp117
40 PLN
16025

1949 wydanie prowizoryczne, na odwrocie stempelek własnościowy.

Fi.Cp117
30 PLN
16026

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 3.

Fi.Cp117
40 PLN
16027

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 3.

Fi.Cp117
40 PLN
16028

1949 wydanie prowizoryczne, karty 101 z nadrukiem typu 3 - komplet czterech ilustracji, czyste; dobry stan zachowania.

Fi.Cp117a-d
200 PLN
16029

1949 wydanie prowizoryczna, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
25 PLN
16030

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 7 i sygnaturą VIII.48.

Fi.Cp119
40 PLN
16031

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 7 i sygnaturą VIII.48.

Fi.Cp119
40 PLN
16032

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 7 i sygnaturą VIII.48.

Fi.Cp119
40 PLN
16033

1949 karta nr.103 z nadrukiem typu 7, wysłana 28.2.50 z Nowego Targu do miejscowości Krzywcza nad Sanem.

Fi.Cp119
30 PLN
16034

1949 wydanie prowizoryczne, zestaw siedmiu całostek z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
70 PLN
16035

1949 wydanie prowizoryczne, zestaw czterech całostek z hasłami propagandowymi 16a i 16b.

Fi.Cp119I
50 PLN
16036

1949 wydanie prowizoryczne, zestaw czterech całostek z nadrukiem typ 8, 9 i 11.

Fi.Cp120
60 PLN
16037

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Zygmunt Krasiński) z nadrukiem typu 15, ostemplowana 13.10.1949 w Warszawie kasownikiem okolicznościowym "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" (Myślicki 49 090).

Fi.Cp121
30 PLN
16038

1949 wydanie prowizoryczne, zestaw 14 kart z nadrukiem typ 14 na kartkach z różnymi ilustracjami.

Fi.Cp121I
280 PLN
16039

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 14 i ilustracją nr 15.

Fi.Cp121I
30 PLN
16040

1949 wydanie prowizoryczne, karta 108 na kartonie szarobiałym szorstkim grubym (w) z nadrukiem typu 12.

Fi.Cp122
40 PLN
16041

1950 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
25 PLN
16042

1950 "groszy" karta z nadrukiem typu 8 z hasłem propagandowym 19, dofrankowana znaczkami w nowej walucie (w tym obowiązkowa dopłata 15 gr na odbudowę Warszawy) i wysłana 26-1 1952 z Krynicy do Krakowa.

Fi.Cp124
40 PLN
16043

1950 Bolesław Bierut, 10 zł, z hasłem propagandowym 19, sygnatura VI.50.

Fi.Cp124
10 PLN
16044

1950 całostka z hasłem propagandowym 18a.

Fi.Cp124
10 PLN
16045

1950 całostka z hasłem propagandowym 18a.

Fi.Cp124
10 PLN