The auction will start on 20.09.2024

Auction 88. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15965

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 32 - Piotr Michałowski, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
15966

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 22 - August Cieszkowski.

Fi.Cp86
50 PLN
15967

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 2 - Mikołaj Rej.

Fi.Cp87
200 PLN
15968

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 9 - Adam Mickiewicz.

Fi.Cp87
200 PLN
15969

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 36 - Juliusz Kossak.

Fi.Cp87
200 PLN
15970

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 59 - Klasycyzm Bejsce (woj. kieleckie) - według katalogu dopłata 200%.

Fi.Cp87
400 PLN
15971

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Wejście I Brygady do Czeremoszna po odwrocie z nad Styru - lipiec 1915, "fabryczny" defekt papieru z lewej strony u góry.

Fi.Cp88
40 PLN
15972

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Ułani Beliny na patrolu - maj 1915; lewy dolny róg nadgięty.

Fi.Cp88
40 PLN
15973

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, komplet 32 czystych kart, trzy w minimalnie słabszym stanie (Fi.1656,-).

Fi.Cp88
1 350 PLN
15974

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Przy ognisku na Wołyniu - wrzesień 1915; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp88
50 PLN
15975

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Ułan nad grobem kolegi na Wołyniu - rok 1916; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp88
50 PLN
15976

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, komplet 32 całostek z różnymi ilustracjami w dobrym stanie.

Fi.Cp88 il.1-32
1 100 PLN
15978

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 2 - Mikołaj Rej, wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki), ostemplowana grzecznościowo 7.9 w urzędzie Lublin 1.

Fi.Cp89I
80 PLN
15979

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 55 - Jan Matejko "Wernyhora", wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku II (gruby), czysta.

Fi.Cp89II
200 PLN
15980

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr.19 - Władysław Stanisław Reymont - Nobel 1924 w dziedzinie literatury za powieść "Chłopi"; wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki), czysta.

Fi.Cp89I
300 PLN
15981

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk - Cp83) z zadrukowanym znakiem opłaty (por.Fischer t.II 2006 s.354), czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
160 PLN
15982

1945 karta z hasłem propagandowym 8 bez sygnatury nakładu - rzadkie.

Fi.Cp92s
350 PLN
15983

1945 całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
20 PLN
15984

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura w układzie poziomym; dofrankowana i wysłana 30.3.46 z Sochaczewa do Łodzi, znaki opłaty unieważnione kasownikiem prowizorycznym.

Fi.Cp94A typ1
20 PLN
15985

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura typu 2 (33 mm) w układzie poziomym.

Fi.Cp94A t.1
40 PLN
15986

1945 całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp95A
25 PLN
15987

1945 całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp95A
20 PLN
15988

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana 24.8.1946 z miejscowości Puszczykowo do Warszawy.

Fi.Cp95AI typ1
15 PLN
15989

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie ciemnoszarym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem.

Fi.Cp95AIz
50 PLN
15990

1946 Belweder 3 zł, sygnatura w układzie poziomym, karta wysłana 17.3 z Poznania do Warszawy.

Fi.Cp96IA
10 PLN
15991

1946 całostka z sygnaturą IX.46.

Fi.Cp96IA
25 PLN
15992

1947 ofiary Oświęcimia, całostka.

Fi.Cp97
15 PLN
15993

1947 wydanie dla upamiętnienia ofiar obozu w Oświęcimiu.

Fi.Cp97
25 PLN
15994

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, czyste.

Fi.Cp97-98
80 PLN
15995

1947 wydanie dla upamiętnienia ofiar obozu w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
25 PLN
15996

1947 karta ilustrowana Belweder.

Fi.Cp99
30 PLN
15997

1947 całostka z ilustracją.

Fi.Cp100
30 PLN
15998

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, całostka.

Fi.Cp102I
20 PLN
15999

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
40 PLN
16000

1947 całostka z ilustracja i napisem z okazji kongresu PPS.

Fi.Cp102II
50 PLN
16001

1947 całostka z sygnaturą VIII 47.

Fi.Cp103
25 PLN
16002

1948 całostka z sygnaturą VIII.47.

Fi.Cp103
20 PLN
16003

1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi.70.-).

Fi.Cp103
60 PLN
16004

1948 karta ilustrowana zamek w Będzinie.

Fi.Cp104
30 PLN
SOLD
16005

1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 9 - Jan Matejko, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie.

Fi.Cp106
20 PLN