Auction 88. Postal stationery

15805

Fi.Cp 16IIx
60 PLN
15806

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 65, przecinek zamiast kropki.

Fi.Cp16IIx
80 PLN
15807

1919 wydanie krakowskie, karta z nadrukiem typu 106, skasowana grzecznościowo.

Fi.Cp16IIx
30 PLN
15808

1919 wydanie krakowskie, całostka z mocno przesuniętym w lewo nadrukiem typu 81, dofrankowana i jako polecona wysłana 13.VIII z Cieszyna do Wiednia (brak nadawcy i tekstu na odwrocie), okrągły stempelek cenzury krakowskiej K6; niecodzienny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

Fi.Cp16IIx
100 PLN
15809

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 35 (skrzywione P w POCZTA) wysłana 18.VI z Mszany Dolnej do Wiednia, otwory po zszywaczu.

Fi.Cp16IIx
80 PLN
15810

Fi.Cp16IIx
40 PLN
15811

Fi.Cp16IIx
200 PLN
15812

Fi.Cp16IIx
60 PLN
15813

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 121, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp16IIx
40 PLN
15814

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 9.

Fi.Cp16Ix
60 PLN
15815

1919 wydanie krakowskie, kartka z Krakowa 28.VII.19 do Wiednia, nadruk typ 19.

Fi.Cp16Ix
60 PLN
15816

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 9.

Fi.Cp16x
40 PLN
15817

1919 wydanie krakowskie, podwójna karta z nadrukiem typu 84 (Fi.300.-); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp17II
250 PLN
15818

1919 wydanie krakowskie, podwójna karta z nadrukiem typu 128 (wyszczerbiony grzebień ozdobnika), obie części ostemplowane grzecznościowo 6.III w Krakowie.

Fi.Cp17II
120 PLN
15819

1919 wydanie krakowskie, całostka z przesuniętym nadrukiem typ 135a.

Fi.Cp18I
150 PLN
15820

1919 wydanie krakowskie, całostka z przesuniętym w dół nadrukiem 134 i napisem "KARTA POCZTOWA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz;

całostka z nadrukiem typu 135a i napisem "KARTA POCZTOWA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp18I
300 PLN
15821

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie kremowym, z nadrukiem typu 134, wysłana 31.XII z Krakowa do Austrii, kilkakrotnie przeadresowywana, bardzo ciekawy obieg pocztowy, gwarancja z opisem typu Schmutz.

Fi.Cp19Ix
200 PLN
15822

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 135 (32mm).

Fi.Cp19Ix
40 PLN
15823

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Ix
40 PLN
15824

Fi.Cp19Iy
40 PLN
15825

Fi.Cp19Iy
80 PLN
15826

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134 (32mm).

Fi.Cp19Iy
40 PLN
15827

1919 wydanie krakowskie - USZKODZONY NAPIS KARTA POCZTOWA, całostka na kartonie szarym, z nietypowo bardzo słabo odbitym nadrukiem typu 137 "POCZTA POLSKA / 15 h.", dodatkowo uszkodzony napis "KARTA POCZTOWA" - większość liter uszkodzona z prawej strony; karta ostemplowana dwoma pieczątkami firmowymi: na froncie "Towarzystwo dla Przemysłu i handlu drzewnego "LAS"w CIESZYNIE", na odwrocie: "Józef Kosowski hurtowny handel drzewem w Pierścu p.Skoczów (Śląsk)"; zachowana w ładnym stanie, gwarancja.

Fi.Cp19Iy
200 PLN
15828

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 134, zaplamienie na odwrocie części II.

Fi.Cp20
200 PLN
15829

Fi.Cp20
300 PLN
15830

1919 wydanie krakowskie, podwójna karta z nadrukiem typu 134; na I stronie słabo, a na II mocno odbitym, dobry stan zachowania (Fi.350.-); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp20Ix
250 PLN
15831

Fi.Cp20IxB
100 PLN
15832

Fi.Cp21II
500 PLN
15833

Fi.Cp22I
900 PLN
15834

1919 wydanie prowizoryczne na niemieckim formularzu, całostka w walucie halerzowej, najrzadsza z cienką belką przekreślająca napis Postkarte z obiegu pocztowego z Lublina do Samsonowa, bardzo rzadkie.

Fi.Cp22II
900 PLN
15835

Fi.Cp24-25
250 PLN
15836

1919 wydanie krakowskie, rzadki sekretnik z wizerunkiem cesarz Franciszka Józefa en face z nadrukiem typ 3.

Fi.Cs2II
900 PLN
15837

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 z śladowo widocznym rombem.

Fi.Cs3II
100 PLN
15838

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3.

Fi.Cs3II
40 PLN
15839

Fi.Cs3II
80 PLN
15840

Fi.Cs3III
150 PLN
15841

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z ukośnym nadrukiem typ 14.

Fi.Cs3III
160 PLN
15842

Fi.Cs3III
300 PLN
15843

Fi.Cs3III
120 PLN
15844

Fi.Cs4II
25 PLN