The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 88. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15885

1926 Kolumna Zygmunta - karta podwójna 10+10 gr, sygnatura tylko na karcie z opłaconą odpowiedzią (P.Z.G.No 753/2-500000-25.);

1927 Kolumna Zygmunta - karta podwójna 10+10 gr, długość napisu KARTKA POCZTOWA 58,5 mm, bez sygnatury nakładu; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp44I, 47
350 PLN
15886

1926 Kolumna Zygmunta - 20 gr, brak kropki po 26 w sygnaturze nakładu; karta wysłana 23.VII.1934 z Iłży do Rembertowa.

Fi.Cp45I B1
40 PLN
15887

1928 Henryk Sienkiewicz, karta bez hasła propagandowego, sygnatura M.P.i T.(II-1926)50.000.000., walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp48
80 PLN
SOLD
15888

1928 całostka z sygnaturą II.1928.

Fi.Cp48
50 PLN
SOLD
15889

1930 całostka z sygnaturą VII-1930.

Fi.Cp48
10 PLN
15890

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18 - Jezioro Góreckie pod Poznaniem, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka (38 mm); dofrankowana i wysłana 28.X.33 z Nowego Sącza do Warszawy; dobry stan zachowania (lewy górny narożnik odgięty).

Fi.Cp50IIb
50 PLN
15891

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 14 - Kraków, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
15892

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 24 - Wilanów, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
15893

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 4 - Mir, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa (40 mm), dofrankowana i wysłana 4.V.1932 z miejscowości Rypin do miejscowości Przybysławice; dobry stan zachowania (prawy dolny narożnik odgięty).

Fi.Cp50IIc
40 PLN
15894

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 - Hala Gąsienicowa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa (41 mm), dofrankowana i wysłana 21.V.1932 z miejscowości Skała pod Ojcowem do miejscowości Przybysławice; dobry stan zachowania (na dole delikatne zagięcia).

Fi.Cp50IIc
40 PLN
15895

1931 Henryk Sienkiewicz, komplet całostek z ilustracjami 1-32, wszystkie kartki z drugiego nakład z sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, idealny stan zachowania, w takim stanie bardzo rzadko oferowane.

Fi.Cp50IIc il.1-32
2 900 PLN
15896

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr.25 - Gniezno, I nakład, sygnatura VIII-1931; dobry stan zachowania.

Fi.Cp50Ia
160 PLN
15897

1931 Henryk Sienkiewicz, WZÓR - dla celów okazowych i reklamowych część kart pierwszego nakładu oznaczono na znaku opłaty stemplem WZÓR w barwie karminowoczerwonej, karta z ilustracją nr 27 - Hel Port; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz

dodatkowo karta wydania definitywnego z tą sama ilustracją, I nakład, sygnatura VIII-1931;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp50Ia WZÓR, 50Ia
1 800 PLN
15898

1932 kartka w sprawach żywnościowych z sygnaturą VII-1932.

Fi.Cp.53
20 PLN
15899

1932 kartka w sprawach żywnościowych z sygnaturą VII-1932.

Fi.Cp53
30 PLN
15900

1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura X-1938 (Fi.55.-).

Fi.Cp53
50 PLN
15901

1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka).

Fi.Cp54
50 PLN
15902

1932 druk w sprawach żywnościowych, lekkie złamanie w dolnym lewym rogu.

Fi.Cp54
20 PLN
15903

1932 kartka w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
30 PLN
15904

1932 druk w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
40 PLN
15905

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 22 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp55
25 PLN
SOLD
15906

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, komplet całostek o nominale 20 gr z ilustracjami 1-32, wszystkie całostki w dobrym - bardzo dobrym stanie, rzadko oferowane.

Fi.Cp55 il.1-32
2 800 PLN
15907

1933 kartka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp58
60 PLN
15908

1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w Drukarni Rolniczej w Warszawie (cyfra 0 o większym świetle otworu, kreski grubsze), dofrankowana i wysłana 15.3.34 z Bydgoszczy do Fordonu; słabszy stan zachowania.

Fi.Cp58Ia
30 PLN
15909

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, karta 15/20 gr, hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", sygnatura (IX-1933); nadruk w kolorze ciemnoniebieskim, matowy z prześwitującym rysunkiem, belka zwężająca się ku prawej stronie; dobry stan zachowania (niewielkie zmatowienie na froncie).

Fi.Cp59
200 PLN
15910

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, rzadka karta podwójna 10+10/20+20 gr; dobry stan zachowania - na odwrocie karty na odpowiedź na całej długości w pasie szerokości ok 1 cm punktowe ślady kleju od wklejenia na stronę albumową (Fi.200.-).

Fi.Cp60
120 PLN
15911

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, karta podwójna 10+10/20+20 gr; na części A - nadruk w kolorze niebieskim, na części B - nadruk w kolorze granatowym; dobry stan zachowania.

Fi.Cp60
300 PLN
15912

1934 kartka z Krakowa do Wiednia, całostka z ilustracją nr 25.

Fi.Cp61
40 PLN
SOLD
15913

1934 godło państwowe - 15 gr, karta podwójna - część na odpowiedź, sygnatura M.P.i T.(VIII-1934)500.000., wysłana 13.II.935 z miejscowości Tłumacz do Lwowa, dobry stan zachowania (Fi.85.-).

Fi.Cp65B
50 PLN
15914

1934 całostka do korespondencji zagranicznej z sygnaturą IX-1934.

Fi.Cp66
40 PLN
15915

1934 całostka do korespondencji zagranicznej z sygnaturą IX-1934.

Fi.Cp67
40 PLN
15916

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań Ratusz; nieznacznie słabszy stan zachowania.

Fi.Cp68
120 PLN
15917

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 24 - Warszawa Gmach Centrali Telegrafu i Telefonu.

Fi.Cp68
200 PLN
15918

1935 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 19.

Fi.Cp68
25 PLN
15919

1935 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 20.

Fi.Cp68
25 PLN
15920

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 30 - Warszawa Centralny Instytut Wychowania Fizycznego, wysłana 23.IX.36 z Warszawy do Lwowa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp68
40 PLN
15921

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 8 - Kraków Grupa Krakowiaków, wysłana 9.I.37 z miejscowości Niwka do Warszawy; słabszy stan zachowania (kartka pionowo zgięta).

Fi.Cp68
30 PLN
15922

1937 Gdynia - Dworzec Morski, hasło propagandowe L - "CHROŃCIE LINIE TELEFONICZNE OD USZKODZEŃ", sygnatura (X-1937).

Fi.Cp72
20 PLN
15923

1937 wydanie obiegowe, całostka z opłaconą odpowiedzią z hasłem propagandowym O i sygnaturą I-1937, niewielkie złamanie narożnika.

Fi.Cp74
50 PLN
15924

1937 Lwów - Uniwersytet, karta podwójna - część na odpowiedź, rzadka sygnatura VI-1938 , hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE" (Fi.40.-).

Fi.Cp74B
25 PLN