The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 75. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
30824

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 28 - Michał Kleofas Ogiński, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
30825

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 11 - Zygmunt Krasiński, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
30826

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 30 - Stanisław Moniuszko; temat - MUZYKA.

Fi.Cp86
60 PLN
30827

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 29 - Fryderyk Chopin.

Fi.Cp86
140 PLN
30828

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 60 - Gotyk (budownictwo drewniane): ORAWKA, wysłana 11.VIII z miejscowości Szreniawa do miejscowości Zarabie; dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
80 PLN
30829

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 18 - Jan Kasprowicz.

Fi.Cp87
200 PLN
30830

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, komplet 32 czystych kart (Fi.1656,-).

Fi.Cp88
1 460 PLN
SOLD
30831

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 30 - Komendant J.Piłsudski dekoruje legionistów odznaką "Za Wierną Służbę" - Kolonia Dubniaki na Wołyniu - sierpień 1916, wysłana 22.VIII z Małogoszczy do Zagórza k.Dąbrowy-Górniczej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp88
120 PLN
30832

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Ułani Beliny na patrolu - maj 1915; lewy dolny róg nadgięty.

Fi.Cp88
60 PLN
30833

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 16.

Fi.Cp88
35 PLN
30834

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 3, uszkodzenie w górnej lewej części.

Fi.Cp88
15 PLN
30835

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 10.

Fi.Cp88
35 PLN
30836

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, kartka z obiegu z Bronowic, ilustracja nr 19.

Fi.Cp88
40 PLN
30837

1939 25. rocznica I Kampanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 7.

Fi.Cp88
30 PLN
30838

1939 25. rocznica I Kampanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 6.

Fi.Cp88
30 PLN
30839

1939 25. rocznica I Kampanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 10.

Fi.Cp88
30 PLN
30840

1944 całostka wydania prowizorycznego, ilustracja nr 31.

Fi.Cp89
95 PLN
30841

1944 całostka wydania prowizorycznego, ilustracja nr 18.

Fi.Cp89
90 PLN
30842

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr.59 - Klasycyzm: Bejsce - Dwór z końca XVIII wieku.

Fi.Cp89I
220 PLN
30843

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 30.

Fi.Cp89I
220 PLN
30844

1944 wydanie prowizoryczne, nadruk osobnego typu o większym rozstawie kwadratów na całostce ze znakiem opłaty z zamkiem w Mirze, bardzo rzadkie, prawdopodobnie przedrukowano nie więcej niż 200 sztuk, w rzeczywistości walor należy traktować jako próbę, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Żółkiewski.

Fi.Cp90I
3 500 PLN
30845

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk) z zadrukowanym znakiem opłaty (por.Fischer t.II 2006 s.354), czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
200 PLN
30846

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (z napisem ŁÓDŹ) z poddrukiem "MIEJSCE NA ZNACZEK" nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 1a - W KAŻDEJ WSI - CZYTELNIA; karta skasowana grzecznościowo 17.III w urzędzie Katowice 1; dobry stan zachowania.

Fi.Cp91I
100 PLN
30847

1945 kartka z Kalisza do Rembertowa, hasło propagandowe nr 3.

Fi.Cp92
70 PLN
30848

1945 kartka z Krakowa do Warszawy z hasłem propagandowym 7, gwarancja Berbeka.

Fi.Cp92
250 PLN
30849

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
30 PLN
30850

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura w układzie poziomym.

Fi.Cp94A t.1
40 PLN
30851

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie pionowym.

Fi.Cp94B
40 PLN
30852

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym i numerem druku nonparelem.

Fi.Cp95AI
30 PLN
30853

1945 Belweder 1,50 zł, karta z prywatną ilustracją Święto Sportu Śląskiego, sygnatura w układzie poziomym, zezwolenie na druk nonparelem, skasowana 18.VI w Katowicach stemplem okolicznościowym "ŚWIĘTO SPORTU ŚLĄSKIEGO CZERWIEC 1946 SPORT TO ZDROWIE" (Myślicki 46 044); rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp95AI
200 PLN
30854

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp95AII
30 PLN
30855

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie ciemnoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem.

Fi.Cp95AII
36 PLN
SOLD
30856

1945 formularz kartkowy, okolicznościowy "PIERWSZA POCZTA POLSKA W SZCZECINIE 5.5.1945" wydany nakładem Koła Pocztowego P.Z.Z. w Poznaniu.


30 PLN
30857

1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowoszarym gładkim.

Fi.Cp96III
45 PLN
SOLD
30858

1947 całostka wydania dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu.

Fi.Cp97
30 PLN
30859

1947 obóz zagłady w Oświęcimiu, kartka okolicznościowa z obiegu pocztowego z Olsztyna.

Fi.Cp97
40 PLN
30860

1947 ofiary Oświęcimia, całostka.

Fi.Cp97
20 PLN
30861

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 3 zł, dofrankowana i wysłana 12.8.1948 ze Słupska do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp97, 431B
40 PLN
30862

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, czyste.

Fi.Cp97-98
80 PLN
30863

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6.

Fi.Cp97-98
50 PLN