The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 75. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
30864

1947 kartka upamiętniająca ofiary w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
30 PLN
30865

1947 całostka wydania dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
30 PLN
30866

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 6 zł, wysłana 24.4.1948 ze Sztumu do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp98
50 PLN
30867

1947 całostka z podobizną Ignacego Daszyńskiego.

Fi.Cp102I
25 PLN
30868

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, całostka.

Fi.Cp102I
25 PLN
30869

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
40 PLN
30870

1947 Ignacy Daszyński, karta z napisem z okazji Kongresu PPS.

Fi.Cp102II
31 PLN
SOLD
30871

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 14.12 we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu (Fi.60.-); na odwrocie niewielkie ślady podlepek.

Fi.Cp102II
50 PLN
30872

1947 Będzin, całostka.

Fi.Cp 104
31 PLN
SOLD
30873

1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary.

Fi.Cp103
60 PLN
30874

1948 zamek w Będzinie.

Fi.Cp104
30 PLN
30875

1948 zamek w Lanckronie, całostka ilustrowana.

Fi.Cp105
150 PLN
30876

1948 zamek w Lanckoronie, karta ilustrowana.

Fi.Cp105
90 PLN
30877

1948 zamek w Lanckronie, rzadka kartka ilustrowana w super stanie zachowania.

Fi.Cp105
250 PLN
30878

1948 Alegoria Wiosny Ludów, karta z ilustracją wielkanocną nr 8 - Śmigus na wsi; ostemplowana grzecznościowo 17.3 datownikiem TELEKOM. WARSZAWA z wyróżnikiem H.

Fi.Cp107
40 PLN
30879

1948 Wiosna Ludów, komplet 20 kartek w idealnym stanie z wszystkimi ilustracjami.

Fi.Cp107 il.1-20
1 300 PLN
SOLD
30880

1948 miesiąc przyjaźni polsko radzieckiej.

Fi.Cp108
25 PLN
30881

1949 kościół w Pniowie, całostka z sygnaturą VIII.47.

Fi.Cp103
30 PLN
30882

1949 WYCINEK Z CAŁOSTKI UŻYTY JAKO ZNACZEK OPŁATY, karta pocztowa za 6 zł z doklejonym znakiem opłaty za 6 zł - wyciętym z całostki - przesłana miejscowo 11.3 w Warszawie, przesyłka nieznacznie przefrankowana 12 zamiast 10 zł; dodatkowo odciśnięty stempel propagandowy "PRZYJAŹŃ POLSKO-CZECHOSŁOWACKA"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 49 010).

Fi.Cp103
200 PLN
30883

1949 Bolesław Bierut, karton kremowoszary gładki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
70 PLN
30884

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w bardzo dobrym stanie zachowania (naturalne wtrącenie - węgielek w kartonie).

Fi.Cp109II
60 PLN
30885

1949 Bolesław Bierut, MAKULATURA BARDZO SILNIE PRZESUNIĘTY POZIOMO DRUK - karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp109II
160 PLN
30886

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 4.

Fi.Cp115
60 PLN
30887

1949 wydanie prowizoryczne, całostka ilustrowana z nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
30 PLN
30888

1949 wydanie prowizoryczne, kartka z nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
35 PLN
30889

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją.

Fi.Cp117
25 PLN
30890

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją.

Fi.Cp117
25 PLN
30891

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją.

Fi.Cp117
25 PLN
30892

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 3 z obiegu.

Fi.Cp117
30 PLN
30893

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp117a
35 PLN
30894

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp117c
35 PLN
30895

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp117d
40 PLN
30896

1949 jedna z najrzadszych podstawowych całostek okresu powojennego, w idealnym stanie.

Fi.Cp 118
750 PLN
30897

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
25 PLN
SOLD
30898

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp119
20 PLN
30899

1949 wydanie prowizoryczna, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
35 PLN
30900

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
15 PLN
30901

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
20 PLN
30902

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
40 PLN
30903

1949wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 8.

Fi.Cp120
60 PLN