Auction 75. Postal stationery

30704

1926 kartka bez sygnatury z obiegu pocztowego z Warszawy.

Fi.Cp42
10 PLN
30705

Fi.Cp43I
10 PLN
30706

Fi.Cp43I
10 PLN
30707

1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (P.Z.G.No 76-10.000.0000-26.); karta dofrankowana i 20.X jako ekspresowa wysłana z miejscowości Bytom Nowy do Trzebini; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp43I, 192
40 PLN
30708

1926 część nadawcza całostki z sygnaturą 486.

Fi.Cp44A
20 PLN
30709

1926 Kolumna Zygmunta - karta podwójna - część na odpowiedź wysłana 13.11.27 z Krotoszyna do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp44IB
100 PLN
30710

Fi.Cp45
15 PLN
30711

1926 całostka do obrotu z zagranicą, minimalne zagniecenia.

Fi.Cp45I
50 PLN
30712

1926 całostka z Mysłowic do Niemiec.

Fi.Cp45I
20 PLN
30713

1926 kartka wysłana z Lędzin

Fi.Cp45I
20 PLN
30714

1926 całostka do obrotu zagranicznego z obiegu z Czyżewa.

Fi.Cp45I
15 PLN
30715

Fi.Cp46
10 PLN
30716

1927 część nadawcza całostki z sygnaturą I-927.

Fi.Cp47A
15 PLN
30717

1927 całostka - część na odpowiedź z sygnaturą IX.27, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp47B
60 PLN
30718

1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura M.P.i T.(VI-1930)500.000., wysłana 20.III.31 z Rembertowa do Warszawy, kasownik odbiorczy Warszawa 22; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.49IIA
50 PLN
30719

1928 kartka z sygnaturą II-1928.

Fi.Cp48
10 PLN
30720

1928 kartka z sygnaturą VIII.1928.

Fi.Cp48
10 PLN
30721

1928 kartka Jadownik z sygnaturą VIII-1928.

Fi.Cp48
10 PLN
30722

Fi.Cp49
150 PLN
30723

1928 kartka - cześć nadawcza z sygnaturą IV-1928.

Fi.Cp49A
30 PLN
30724

1928 pokwitowanie telegraficzne użyte we Lwowie.

Fi.Ct
40 PLN
30725

Fi.Cp48I
10 PLN
30726

Fi.Cp48I
10 PLN
30727

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 12 most kolejowy Jaremcze, sygnatura VIII-1931, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp50I
70 PLN
30728

Fi.Cp50II
80 PLN
30729

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 9 - Toruń Ratusz, II nakład, linie typografią; dofrankowana i wysłana 6.X.32 z Równego Wołyńskiego do Warszawy; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp50IIa
150 PLN
30730

Fi.Cp50IIc
50 PLN
30731

Fi.Cp50IIc
50 PLN
30732

Fi.Cp50IIc
60 PLN
30733

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 14 - Barbakan w Krakowie, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; dofrankowana i jako polecona przesłana 13.IV.32 z Wadowic do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
60 PLN
30734

Fi.Cp50IIc
25 PLN
30735

Fi.Cp50IIc
25 PLN
30736

Fi.Cp50IIc
200 PLN
30737

Fi.Cp50IIc
200 PLN
30738

1931 całostka z sygnatura XI-1931 z ilustracją nr 23, rotograwiura.

Fi.Cp50IIc
40 PLN
30739

Fi.Cp50Ia
35 PLN
30740

Fi.Cp50Ia, Ib
2 000 PLN
30741

1931 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Kraków - Rondel; doskonały stan zachowania.

600 PLN
30742

Fi.Cp48I
10 PLN
30743

1932 kartka w sprawach żywnościowych z sygnaturą VII-1932.

Fi.Cp53
30 PLN