The auction will start on 19.04.2024

Auction 75. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
30664

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty liliowy w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u góry, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto).

Fi.Cp31
60 PLN
30665

1920 całostka z hasłem propagandowym w układzie cztery wyrazy pogrubione.

Fi.Cp32
30 PLN
30666

1920 kartka z hasłem propagandowym, cztery wyrazy pogrubione.

Fi.Cp32
30 PLN
30667

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym); karta wysłana 6.10 do miejscowości Książki, znak opłaty unieważniony datownikiem ZALESIE (POW.SZUBY); dobry stan zachowania (plamka z atramentu).

Fi.Cp32
40 PLN
30668

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym).

Fi.Cp32
50 PLN
30669

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym); papier lekko marmurkowy.

Fi.Cp32
50 PLN
30670

1920 kartka typu n z hasłem propagandowym w układzie b - cztery wyrazy pismem grubym.

Fi.Cp32nb
40 PLN
30671

1920 całostka na przesyłki zagraniczne z hasłem propagandowym, odbite spacje drukarskie na lewo od znaku opłaty, znak opłaty przechylony lekko w prawą stronę - ciekawe.

Fi.Cp33
100 PLN
30672

1920 kartka do korespondencji zagranicznej z hasłem propagandowym w języku polskim i angielskim, ciekawa spacja obok napisu "Cena".

Fi.Cp33
50 PLN
30673

1920 całostka do korespondencji zagranicznej z dwujęzycznym hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
40 PLN
30674

1920 całostka do korespondencji zagranicznej z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
40 PLN
30675

1920 całostka do korespondencji zagranicznej z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
35 PLN
30676

1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f;

karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f dofrankowana w urzędzie pocztowym w związku ze zmianą taryfy;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp33
120 PLN
30677

1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f.

Fi.Cp33
60 PLN
30678

1920 całostka z hasłem propagandowym po polsku i angielsku.

Fi.Cp 33
10 PLN
SOLD
30679

1920 kartka bez napisu propagandowego z linią dzielącą kartkę pod literą P (Am).

Fi.Cp35I
40 PLN
30680

1920 kartka wydania obiegowego bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35I
40 PLN
30681

1920kartka bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35I
30 PLN
30682

1920 kartka z hasłem propagandowym E.

Fi.Cp35II
60 PLN
30683

1920 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
30684

1920 pokwitowanie telegraficzne z Warszawy.

Fi.Cs3a
40 PLN
SOLD
30685

1921 kartka z hasłem propagandowym C.

Fi.Cp35I
60 PLN
30686

1921 kartka z Warszawy 22.IV.21 do Wiednia.

Fi.Cp38
20 PLN
30687

1921 całostka z usterką w postaci uszkodzonej litery P w POCZTOWA.

Fi.Cp38
40 PLN
30688

1921 całostka do obrotu krajowego.

Fi.Cp38
20 PLN
30689

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp38
40 PLN
30690

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp39I
50 PLN
30691

1921kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp40I
25 PLN
30692

1921-1922 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 44,5 mm; karton szaropiaskowy ciemny;

karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; wysłana 20.VI.22 z Warszawy do Krakowa;

karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 96 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 43,5 mm; karton szaropiaskowy jasny;

karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 96 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 43,5 mm; karton szaropiaskowy ciemny;

karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; dofrankowana i wysłana 11.VII.22 z Warszawy do Krakowa;

karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; dofrankowana i wysłana 14.X.22 z Warszawy do Krakowa;

karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk.

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp40I-II, 41
320 PLN
30693

1921 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp41
80 PLN
30694

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk.

Fi.Cp41
80 PLN
30695

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego, 8+8 mk - część na odpowiedź, wysłana 9.5.22 z Siedlec do Warszawy; dobry stan zachowania.

Fi.Cp41B
30 PLN
30696

1922 kartka ze Lwowa 2.V.22 do Skierniewic.

Fi.Cp40
15 PLN
SOLD
30697

1922 pokwitowanie telegraficzne z obiegu z urzędu pocztowego Warszawa Sejm.

Fi.Ct6
50 PLN
30698

1923 Przewartościowanie "warszawskie" 400 mk/80 mk - pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł", przewartościowane - czerwonym nadrukiem "400 MAREK" - w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, z obiegu; dobry stan zachowania (na odwrocie prawie niewidoczne ślady po podlepkach).

Fi.Ct15
1 200 PLN
30699

1923 kartka pocztowa wydana przez pocztę bez wydrukowanego znaku opłaty ze względu na hiperinflację.


60 PLN
30700

1925 kartka z kasownikiem Bielsko 2 (na Śląsk) 23.III.25 do Czechosłowacji.

Fi.Cp42
15 PLN
30701

1925 całostka wydania bez sygnatury.

Fi.Cp42
40 PLN
30702

1925 Kolumna Zygmunta - 10 gr, rysunek nieretuszowany, format 140x90 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, bez sygnatury nakładu; karta wysłana 5/10 z Trzebini do Warszawy, znak opłaty skasowany datownikiem poaustriackim; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp42
40 PLN
30703

1926 kartka bez sygnatury z obiegu pocztowego z Grodna.

Fi.Cp42
10 PLN