The auction will start on 20.09.2024

Auction 119. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
36919

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 3 - Jan Kochanowski.

Fi.Cp87
250 PLN
36920

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 25 - Wojciech Bogusławski (Fi.300.-); słabszy stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady podlepek).

Fi.Cp87
160 PLN
SOLD
36921

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 35 - Aleksander Gierymski; przebarwienia (Fi.300.-).

Fi.Cp87
160 PLN
36922

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 30 - Stanisław Moniuszko.

Fi.Cp87
300 PLN
36923

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 15.

Fi.Cp87
200 PLN
36924

1939 list z Łodzi 20.VII. do Niemiec.

Fi.Ck10
10 PLN
SOLD
36925

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 11 - Artyleria I Brygady L.P. w marszu - maj 1915; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp88
60 PLN
36926

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 3 pochodząca z archiwum wzorów stemplowana datownikiem Głównej Składnicy Materiałów Pocztowych w Warszawie w przededniu wprowadzenia całostek do obiegu, dodatkowo stempel "WZÓR / SKASOWANO", gwarancja Pelczar.

Fi.Cp88 WZÓR
1 200 PLN
36927

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka okazowa (reklamowa) z ilustracją 28 ze stemplem "WZÓR", gwarancja Pelczar.

Fi.Cp88 WZÓR
1 200 PLN
36928

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej legionów, 32 całostki z kompletem ilustracji, dobry stan zachowania.

Fi.Cp88 il.1-32
1 750 PLN
36929

1941 całostka z sygnaturą I.44.

Fi.Cp9III
40 PLN
36930

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 58 z miejscowego obiegu pocztowego z Siedlec nadana 7.09.44, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp89
900 PLN
36931

1944 wydanie lubelskie, kartka z radzieckiej poczty polowej w Lublinie wysłana w rejon Śniatynia (ZSRR), cenzura sowiecka, datownik tranzytowy Moskwa 7.02.45 i odbiorczy z Zabołotowa, całostka użyta jako formularz - poczta wojskowa była zwolniona z opłat pocztowych.

Fi.Cp89
900 PLN
36932

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 11 z obiegu pocztowego z Lublina nadana 24.09.44 do Chełma Lubelskiego, znaczki serii Goznak doklejone "dla ozdoby" ponad taryfę pocztową, gwarancja Pelczar..

Fi.Cp89, 342, 343
800 PLN
36933

1944 wydanie lubelskie, całostka z podobizną Marii Skłodowskiej Curie na filatelistycznej całości wysłanej miejscowo z urzędu pocztowego Poznań 2 dworzec nadana 29.06.48, prawidłowa opłata za ekspres plus polecenie, kartka nie wypisana.

Fi.Cp89, 459, 460
360 PLN
36934

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr.37 - Jacek Malczewski; litery nadruku cienkie.

Fi.Cp89I
200 PLN
36935

1944 wydanie lubelskie, zestaw trzech kartek z ilustracją nr 34 - Jan Matejko; dwie na całostce Cp86 z nadrukami typ I i typ II, oraz na całostce Cp87, wszystkie gwarancja Pelczar.

Fi.Cp89I, II, 90
1 800 PLN
36936

1944 wydanie prowizoryczne lubelskie, całostka z ilustracją 4, nadruk typ II, plamki.

Fi.Cp89II
90 PLN
36937

1944 wydanie prowizoryczne lubelskie, całostka z ilustracją 3, nadruk typ II, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp89II
120 PLN
SOLD
36938

1944 wydanie prowizoryczne lubelskie, całostka z ilustracją 23, nadruk typ II.

Fi.Cp89II
120 PLN
36939

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 38.

Fi.Cp90
1 600 PLN
36940

1945 przedwojenna koperta Ck9 z czarnym nadrukiem zasłaniającym znak opłaty używane do celów służbowych, rzadkie, gwarancja.

Fi.CfkU1
250 PLN
36941

1945 koperta GG Ck2 z czarnym nadrukiem zasłaniającym znak opłaty używane do celów służbowych, tutaj użyte przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów jako służbowy list polecony, rzadki stempel i erka ministerstwa, koperty użyte pocztowo są bardzo rzadkie, gwarancja Weźranowski.

Fi.CfkU2b
750 PLN
36942

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk - Cp83) z zadrukowanym znakiem opłaty (por. Fischer t.II 2006 s.354), czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
200 PLN
36943

1945 całostka bez napisu Łódź z hasłem propagandowym nr 1a, karton piaskowy.

Fi.Cp91II
130 PLN
36944

1945 całostka typu I na kartonie x z hasłem propagandowym 3.

Fi.Cp91Ix
200 PLN
36945

1945 wydanie prowizoryczne łódzkie.

Fi.Cp91Ł
70 PLN
36946

1945 całostka z obiegu pocztowego z Warszawy z hasłem propagandowym 7b.

Fi.Cp92
70 PLN
36947

1945 całostka z hasłem propagandowym 7b z obiegu pocztowego z Krakowa.

Fi.Cp92
80 PLN
36948

1945 całostka z obiegu pocztowego z Hanny koło Włodawy z hasłem propagandowym 2, ze stemplem prowizorycznym typu lubelskiego, gwarancja M.Wysocki

Fi.Cp92, 362
90 PLN
36949

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 6 - "Obywatelu! Kształć się zawodowo", karta przesłana 4.VIII miejscowo w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania (lekko odciśnięty ślad spinacza).

Fi.Cp92I
150 PLN
36950

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 1a - "W KAŻDEJ WSI - CZYTELNIA", karta wysłana 23.6 z Piotrkowa Trybunalskiego do Łodzi (Fi.200.-); dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta).

Fi.Cp92II
140 PLN
36951

1945 całostka z hasłem propagandowym 7a z obiegu pocztowego z Wielunia, stempel cenzury wojskowej nr 1719.

Fi.Cp92II
140 PLN
36952

1945 Pomnik Władysława Jagiełły w Krakowie, całostka na papierze seledynowym wysłana 4.9 z Kielc do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania (lekko odciśnięty ślad spinacza).

Fi.Cp93
60 PLN
36953

1945 całostka na kartonie seledynowym.

Fi.Cp93
65 PLN
36954

1945 całostka na kartonie kremowym ze stemplem okolicznościowym z Grunwaldu.

Fi.Cp93
60 PLN
36955

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
40 PLN
36956

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym typ 2 na kartonie szarym.

Fi.Cp94A typ2
40 PLN
36957

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie pionowym na kartonie szarym.

Fi.Cp94B
80 PLN
36958

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym i numerem druku nonparelem.

Fi.Cp95AI
30 PLN