Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
36880 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka do obrotu krajowego pochodząca z archiwum wzorów stemplowana datownikiem Głównej Składnicy Materiałów Pocztowych w Warszawie w przededniu wprowadzenia całostek do obiegu, dodatkowo stempel "WZÓR", gwarancja Pelczar. | Fi.Cp80 WZÓR |
| 1 200 PLN | |
36881 |
1938 całostka z sygnaturą X-1938, hasło propagandowe O. | Fi.Cp81 |
| 15 PLN SOLD | |
36882 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka do obrotu krajowego pochodząca z archiwum wzorów stemplowana datownikiem Głównej Składnicy Materiałów Pocztowych w Warszawie w przededniu wprowadzenia całostek do obiegu, dodatkowo stempel "WZÓR", gwarancja Pelczar. | Fi.Cp81 WZÓR |
| 1 200 PLN | |
36883 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, 15 gr, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe R - POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODROŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM; 15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe S - POCZTA WPROWADZIŁA PACZKI BEZ ADRESÓW POMOCNICZYCH; 15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe O - CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE; 15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe P - TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE; 15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE! 15 gr, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE! 15+15 gr karta podwójna, hasła propagandowe U+W, TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I SAMOLOTACH + KORZYSTAJCIE W PODROŻY Z RADIOTELEGRAMÓW MIĘDZY LĄDEM A STATKIEM; 15 gr, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE! 15+15 gr karta podwójna, hasła propagandowe T+O, POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT + CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE; na kartach albumowych ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp81-82 |
| 350 PLN | |
36884 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 25 gr, sygnatura X-1938. | Fi.Cp83 |
| 50 PLN | |
36885 |
1938 20-lecie odzyskania niepodległości, kartka do korespondencji zagranicznej. | Fi.Cp83 |
| 30 PLN | |
36886 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka do obrotu zagranicznego pochodząca z archiwum wzorów stemplowana datownikiem Głównej Składnicy Materiałów Pocztowych w Warszawie w przededniu wprowadzenia całostek do obiegu, dodatkowo stempel "WZÓR", gwarancja Pelczar. | Fi.Cp83 WZÓR |
| 1 200 PLN | |
36887 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka do obrotu zagranicznego pochodząca z archiwum wzorów stemplowana datownikiem Głównej Składnicy Materiałów Pocztowych w Warszawie w przededniu wprowadzenia całostek do obiegu, dodatkowo stempel "WZÓR", gwarancja Pelczar. | Fi.Cp84 WZÓR |
| 1 200 PLN | |
36888 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią do korespondencji zagranicznej. | Fi.Cp85 |
| 120 PLN | |
36889 |
1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 60. | Fi.Cp86 |
| 60 PLN | |
36890 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 32, przebarwienia. | Fi.Cp86 |
| 40 PLN | |
36891 |
1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 47. | Fi.Cp86 |
| 35 PLN | |
36892 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 14- Stanisław Wyspiański, wysłana 6.II.1939 z Janowa Podlaskiego do Jarosławia; dobry stan zachowania. | Fi.Cp86 |
| 80 PLN | |
36893 |
1938 Kazimierz Jagiellończyk, Buczacz (Tarnopol)całostka z ilustracją nr 52. | Fi.Cp86 |
| 45 PLN | |
36894 |
1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 50. | Fi.Cp86 |
| 50 PLN | |
36895 |
1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 49. | Fi.Cp86 |
| 50 PLN | |
36896 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 46. | Fi.Cp86 |
| 50 PLN | |
36897 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z rzadką ilustracją nr 44 - Gotyk: WIŚLICA (woj. kieleckie) Wnętrze Kolegiaty; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp86 |
| 100 PLN | |
36898 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z rzadką ilustracją nr 47 - Renesans (budownictwo świeckie): BARANÓW (woj. lwowskie) Dziedziniec zamku; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp86 |
| 120 PLN | |
36899 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 49. | Fi.Cp86 |
| 60 PLN | |
36900 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 37. | Fi.Cp86 |
| 60 PLN | |
36901 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 46. | Fi.Cp86 |
| 60 PLN | |
36902 |
1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 8. | Fi.Cp86 |
| 60 PLN | |
36903 |
1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 15. | Fi.Cp86 |
| 60 PLN | |
36904 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 2. | Fi.Cp86 |
| 60 PLN | |
36905 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 51. | Fi.Cp86 |
| 60 PLN | |
36906 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 52. | Fi.Cp86 |
| 60 PLN | |
36907 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 10. | Fi.Cp86 |
| 60 PLN | |
36908 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 50. | Fi.Cp86 |
| 60 PLN | |
36909 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 59. | Fi.Cp86 |
| 60 PLN | |
36910 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 60. | Fi.Cp86 |
| 60 PLN | |
36911 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 43. | Fi.Cp86 |
| 60 PLN | |
36912 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 53. | Fi.Cp86 |
| 60 PLN | |
36913 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 49. | Fi.Cp86 |
| 60 PLN | |
36914 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 32. | Fi.Cp86 |
| 60 PLN | |
36915 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 1 z obiegu pocztowego z Mrozów. | Fi.Cp86 |
| 70 PLN | |
36916 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 62 - samolot sanitarny Polskiego Czerwonego Krzyża, z obiegu pocztowego z Więcborka. | Fi.Cp86 |
| 200 PLN SOLD | |
36917 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 63 - Polski Czerwony Krzyż, z obiegu pocztowego z Wilna. | Fi.Cp86 |
| 200 PLN SOLD | |
36918 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 43 z stemplem "WZÓR", znak opłaty unieważniony stemplem głównej składnicy pocztowej w Warszawie z datą 9.11.38, czyli przed wejściem do obiegu całostek tego wydania, tj. 11.11.38, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp86 WZÓR |
| 1 200 PLN | |
36919 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 3 - Jan Kochanowski. | Fi.Cp87 |
| 250 PLN | |