36680 |
1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie kremowym z nadrukiem typu 137, późna faza - nadruk rozbity, niekompletne litery napisu KARTA POCZTOWA; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp19Ix |
| 120 PLN | |
36681 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137. | Fi.Cp19Ix |
| 60 PLN | |
36682 |
1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem typu 135, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp19Iy |
| 100 PLN | |
36683 |
1919 wydanie krakowskie, całostka wysłana z Muszyny 21.1.20 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej, całostki Cp 19 weszły do użycia w pierwszych dniach 1920 roku znacznie później niż pozostałe całostki tego wydania. | Fi.Cp19Iy |
| 120 PLN | |
36684 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137. | Fi.Cp19Iy |
| 60 PLN SOLD | |
36685 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukami typ 138, jeden nadruk z odbitą spacją po napisie KARTA POCZTOWA, gwarancja i oznaczenie Pelczar. | Fi.Cp20Ix |
| 400 PLN | |
36686 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukami typ 139, gwarancja i oznaczenie Puchała. | Fi.Cp20Ix |
| 320 PLN | |
36687 |
1919 NADRUK MOCNO PRZESUNIĘTY, wydanie krakowskie, część na odpowiedź karty podwójnej z mocno przesuniętym w dół nadrukiem 134, brak litery K w KARTA; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz; całostka z nadrukiem typu 135a; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp20IxB, 19Ix |
| 1 200 PLN | |
36688 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukami typ 134 z błędem "brak litery K w KARTA", gwarancja i oznaczenie Pelczar. | Fi.Cp20x B |
| 500 PLN | |
36689 |
1919 nadruk różowego znaku opłaty "Orzeł na tarczy barokowej" o nominale 15 f i napisu "Pocztówka" na niemieckim formularzu o sygnaturze C154/(10.16), podwójna belka kasująca, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz; nadruk fioletowego znaku opłaty "Orzeł na tarczy barokowej" o nominale 15 fen i napisu "Pocztówka" na niemieckim formularzu o sygnaturze C154/(10.16), podwójna belka kasująca, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp21-22I |
| 1 400 PLN | |
36690 |
1919 wydanie prowizoryczne, rzadka z obiegu kartka wysłana z Lublina 15.5.19 do Szwajcarii, stempel krakowskiej cenzury wojskowej. | Fi.Cp22I |
| 900 PLN | |
36691 |
1919 karta do obrotu krajowego za 15 f, znak opłaty czerwony w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta w środku w dwóch miejscach, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko); dobry stan zachowania. | Fi.Cp24a |
| 80 PLN | |
36692 |
1919 całostka ze znakiem opłaty w walucie koronowej. | Fi.Cp25 |
| 50 PLN | |
36693 |
1919 całostka w walucie markowej. | Fi.Cp25 |
| 40 PLN | |
36694 |
1919 karta do obrotu krajowego za 10 f, długość napisu KARTA POCZTOWA 69 mm, niebieski znak opłaty o zalanym druku, linia dzieląca kartkę pomiędzy "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), karton jasnopiaskowy; jedna z najrzadszych podstawowych całostek w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz; litery "T" i "O" w KARTKA POCZTOWA ukośnie przecięte i wyszczerbione - karta do obrotu krajowego za 10 f, znak opłaty niebieski, linia dzieląca kartkę pomiędzy "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), karton ciemnopiaskowy; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp28, 23 |
| 1 000 PLN | |
36695 |
1919 karta do obrotu krajowego za 15 f - z usuniętym oznaczeniem waluty (widać ich ślady, szczególnie pod oznaczeniem waluty z lewej strony), znak opłaty karminowy w typie C (jedna kreska), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), karton ciemnopiaskowy; karta do obrotu krajowego za 15 f - z usuniętym oznaczeniem waluty, znak opłaty fioletowy, linia dzieląca kartkę pomiędzy "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), karton jasnopiaskowy; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp30a, 31 |
| 300 PLN | |
36696 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez rombu. | Fi.Cs2II |
| 1 000 PLN | |
36697 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3. | Fi.Cs2II |
| 1 250 PLN | |
36698 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 1, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.Cs3I |
| 600 PLN | |
36699 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4. | Fi.Cs3II |
| 40 PLN | |
36700 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4, ślady dwóch podlepek na odwrocie, gwarancja i oznaczenie Pelczar. | Fi.Cs3II |
| 90 PLN | |
36701 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8, gwarancja i oznaczenie Pelczar. | Fi.Cs3II |
| 60 PLN | |
36702 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz. | Fi.Cs3II |
| 70 PLN | |
36703 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 14, gwarancja Pelczar. | Fi.Cs3III |
| 100 PLN | |
36704 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 1 - skrót waluty "hal.", gwarancja i oznaczenie Rzadkosz. | Fi.Cs4I |
| 500 PLN | |
36705 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 2, gwarancja i oznaczenie Pelczar. | Fi.Cs4I |
| 500 PLN | |
36706 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3. | Fi.Cs4II |
| 40 PLN | |
36707 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8. | Fi.Cs4II |
| 40 PLN | |
36708 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8, gwarancja Kronenberg. | Fi.Cs4II |
| 50 PLN | |
36709 |
| 40 PLN | |
36710 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8 - śladowy romb. | Fi.Cs4II |
| 40 PLN | |
36711 |
| 40 PLN | |
36712 |
| 180 PLN | |
36713 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3, gwarancja i oznaczenie Pelczar. | Fi.Cs4II |
| 60 PLN | |
36714 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19, odmiana "beleczka zamiast ozdobnika", wewnątrz podlepki, brzeg z pełną nieuszkodzoną gumą. | Fi.Cs4III |
| 100 PLN | |
36715 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 14, gwarancja i oznaczenie Pelczar. | Fi.Cs4III |
| 60 PLN | |
36716 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 19 - belka zamiast ornamentu, gwarancja i oznaczenie Pelczar. | Fi.Cs4III |
| 120 PLN | |
36717 |
| 60 PLN | |
36718 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 19 -belka zamiast ozdobnika, w środku nie wypisany. | Fi.Cs4IIIs |
| 200 PLN | |
36719 |
1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ 2 z opuszczona literą l, silny abklacz na odwrocie. | Fi.Ct2 |
| 150 PLN | |