The new auction will start soon

Auction 110. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
38446

1972 karnet - "25 LAT AKADEMII SZTABU GENERALNEGO".

Fi. Fi.1266
Mi.1414
30 PLN
38447

1972 światowa wystawa filatelistyczna, blok z błędem "podwójne moletowanie WA w WYSTAWA", gwarancja i opis Więcław.

Fi.bl. 45s
Mi.Bl. 52 
30 PLN
38448

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusz drukarski obejmujący dziesięć bloków.

Fi.bl.90
Mi.Bl.52
120 PLN
38449

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusz bloków; czyste, bardzo dobry stan zachowania (arkusz nie zgięty, ani nie złamany).

Fi.bl.90 (45)
Mi.Bl.52
100 PLN
38450

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, blok z błędem "podwójne moletowanie WA w WYSTAWA".

Fi.bl.90B1
Mi.Bl.52
15 PLN
38451

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, blok z błędem "czerwona kropka nad EX".

Fi.bl.90B2
Mi.Bl.52
10 PLN
38452

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, prawy blok z błędem "kropka nad EX".

Fi.bl.90B2
Mi.Bl.52
30 PLN
38453

1972 frankatura mechaniczna - wzorcowa odbitka z 17.6 frankownicy firmy POSTALIA producenta maszyn frankujących, w otoku na górze napis VORFÜHRSTEMPEL (stempel okazowy), a na dole POSTALIA; bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN
38454

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusik nalepek okolicznościowej poczty konnej.


50 PLN
38455

1973 karnet - "22-07-73 V OKRĘGOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNYCH ZBIORÓW ZAANGAŻOWANYCH BYDGOSZCZ 1".

Fi.1778
Mi.1925
30 PLN
38456

1973 rocznik kopert FDC (bez bl.91b(46b); Fi.108.-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
120 PLN
38457

1973 rocznik znaczków czystych (Fi.101.-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
80 PLN
38458

1973 arcydzieła sztuki polskiej, znaczek stemplowany i czysty, offsetowy druk wielokolorowy przy wielomilionowych nakładach charakteryzował się czasami dużymi różnicami w nasyceniu kolorów co powodowało powstawanie znacznych nawet różnic w barwach znaczków.

Fi.2096
Mi.2243
25 PLN
38459

1973 Arcydzieła sztuki polskiej, parka pozioma znaczków za 4,90 zł lewy z błędem "trójkątna plama przy D w MADONNA" na poz.37; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2096 B2
Mi.2243
60 PLN
38460

1973 zwierzyna łowna, znaczek z błędem "X zamiast K w KONARSKI", gwarancja i opis Walocha.

Fi.2101B1
Mi.2248
50 PLN
38461

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus, komplet arkusików, kasowane z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2108-09
Mi.2255-56
30 PLN
38462

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus, komplet arkusików, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2108-09
Mi.2255-56
60 PLN
38463

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus - komplet znaczków z przywieszkami, czyste (Fi.96.-).

Fi.2108-09Pw
Mi.2255-56Zf
80 PLN
38464

1973 Badanie kosmosu, Copernicus - znaczek z błędem na polu 4 "przerwane z w zł" występującym w części nakładu w arkusiku (Fi.70.-), czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2109 B1
Mi.2256
60 PLN
38465

1973 II Kongres Nauki Polskiej, projekty znaczka autorstwa Ryszarda Dudzickiego, jeden w powiększeniu, drugi w wielkości rysunku znaczka z ciekawymi adnotacjami, między innymi o zmianie rysunku, unikalne, z archiwum po projektancie.

Fi.2110P
2 800 PLN
SOLD
38466

1973 ochrona środowiska, znaczek za 6,50 zł z rzadkim błędem na poz.21 "Ochroria zamiast Ochrona", na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2124 B1
Mi.2272
80 PLN
38467

1973 ochrona środowiska, znaczek z błędem "Ochroria".

Fi.2124B1
50 PLN
38468

1973 "WOJSKOWA MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Warszawa PKiN, seria znaczków 30-lecie Ludowego Wojska Polskiego skasowana okolicznościowo 21.X na specjalnej karcie.

Fi.2127-30
Mi.2275-78
30 PLN
38469

1973 200. rocznica Komisji Edukacji Narodowej, 1 zł - znaczek wydrukowany na pogiętym papierze w wyniku czego powstały ubytki w rysunku; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2131
Mi.2279
100 PLN
38470

1973 FDC - Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73" bloczek na ilustrowanej karcie poleconej skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu w pierwszym dniu obiegu, zwraca uwagę specjalna "wystawowa" nalepka polecenia; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.46a
Mi.Bl.55
50 PLN
38471

1973 FDC - "Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73"", bloczek na kopercie z doklejonym biletem wstępu skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - koperta niedostępna w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.91 (46) b
Mi.Bl.56
150 PLN
38472

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska 73, nowodruk bloku.

Fi.bl.91ND
Mi.Bl.55SD
35 PLN
38473

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 - Mikołaj Kopernik, nowodruk z przekreślonym nominałem w barwie czarnej.

Fi.bl.91ND (46)
Mi.Bl.56ND 
40 PLN
38474

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 - Mikołaj Kopernik, dwa arkusiki nalepek na cele PZF.


50 PLN
38475

1973 Mikołaj Kopernik arkusik nalepek poczty dyliżansowej o nominale 1 zł z okazji Roku Kopernikowskiego, tak jak wydano - bez kleju.


60 PLN
38476

1974 rocznik kopert FDC (bez bl.92a(47a), bl.92b(47b), bl.93(48), bl.94(49); Fi.66.-).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
70 PLN
38477

1974 rocznik znaczków czystych (Fi.115.-).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
90 PLN
38478

1974-1975 TOM XI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 223,60 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2148-2273
Mi.2296-2420
180 PLN
38479

1974 rośliny w twórczości Stanisława Wyspiańskiego, znaczek z niekatalogowanym błędem w postaci nie dodruku dolnego znaczka z ostatniego rzędu w arkuszu, tak zwany suchy druk minimalną ilością farby, błąd przypadkowy występujący być może tylko w jednym arkuszu na 10 znaczkach, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.2149MK
Mi.297
500 PLN
38480

1974 X Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w RFN, czworoblok znaczków z bloku z górnym marginesem; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2168+2169
Mi.2315+2316
20 PLN
38481

1974 polski drzeworyt ludowy, narożny znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.2203
Mi.2350
25 PLN
38482

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok z błędem "wcięcie w drugim 0 w nominale", gwarancja i oznaczenie.

Fi.bl.92aB1
20 PLN
38483

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok ostemplowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, z pełną oryginalną gumą.

Fi.bl.92b(47b)
Mi.Bl.57
35 PLN
38484

1974 "SYMPOZJUM POPULARNONAUKOWE CZWARTACY AL - TRADYCJE I DZIEŃ DZISIEJSZY" - arkusik okolicznościowych winietek w formie znaczków pocztowych wydrukowany w PWPW skasowany 19.XI stemplem okolicznościowym.


50 PLN
38485

1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2272 + 4x2273) zawierający znaczki wydane z okazji VII Zjazdu PZPR, skasowane w dniu wejścia do obiegu - 8.XII stemplem okolicznościowym "VII ZJAZD PZPR WARSZAWA PKiN 8-XII-1975" odciśniętym również na okładce; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.6i (2272-73)
Mi.2419-20
40 PLN
SOLD