Auction 110. Polish People's Republic 1952-1989

38646

Fi.2634-5 ark.
Mi.2782-3
60 PLN
38647

1981 zeszycik znaczkowy wydania prywatnego z parkami znaczków serii z pomnikami ofiar grudnia 1970 roku (Fi. 2634-5).

Fi.ZzP
50 PLN
38648

1981 SOLIDARNOŚĆ - czworoblok naśladownictwa znaczków (Fi.2634) w kolorze brązowym, nieząbkowane, bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
38649

1982 cenzura Stanu Wojennego, list polecony z Warszawy do Orawki, stempel urzędu cenzury nr 943.

Fi.2430, 2460, 2590
30 PLN
38650

1982 cenzura Stanu Wojennego, kartka z Mrągowa do Opola, stempel urzędu cenzury nr 844.

Fi.2507
30 PLN
38651

1982 60-lecie Polskiego Związku Tenisowego, prawy dolny z błędem "plamka nad skarpetą na lewej nodze".

Fi.2613B1
Mi.2756
40 PLN
38652

1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982r.", miejscowy list wysyłany prawdopodobnie 14.II.1983 w Warszawie - niespotykany z dwoma znaczkami dywersyjnymi; przesyłka wyjęta ze skrzynki pocztowej i wycofana z obiegu przez gorliwego pracownika poczty lub "bezpiekę", wewnątrz też nietypowo INSTRUKCJA 1.Do strajku prowadzonego .......6.Całość działań prowadzimy aż do odwołania RKW NSZZ "S" Region Mazowsze (Regionalna Komisja Wykonawcza NSZZ "Solidarność" Region Mazowsze"; opłata też nietypowo dwoma znaczkami dywersyjno-propagandowymi, zachowało się niewiele oryginalnych przesyłek z Warszawy i pojedyncze z innych miast Polski, gwarancja.

Fi.2644 FP
2 400 PLN
38653

1982 rocznik kopert FDC (bez bl.119(75); Fi.58,50).

Fi.2644-99
Mi.2792-2647
30 PLN
38654

1982 rocznik znaczków czystych (Fi.61,40).

Fi.2644-99
Mi.2792-2847
35 PLN
38655

Fi.2644-2811
Mi.2792-2959
110 PLN
38656

Fi.2661MK
Mi.2809
500 PLN
38657

1982 polscy laureaci nagrody Nobla - Maria Skłodowska Curie, znaczek z przesuniętą perforacją zachodzącą na obrazek znaczka, gwarancja Walocha.

Fi.2662MK
Mi.2810
80 PLN
38658

Fi.2671 B1
Mi.2819
30 PLN
38659

Fi.2671 B1
Mi.2819
50 PLN
38660

Fi.2671B1
Mi.2819I
30 PLN
38661

Fi.2672B1
Mi.2820
35 PLN
38662

Fi.2672B1
Mi.2820
30 PLN
38663

1982 ojciec Maksymilian Kolbe, lewy znaczek z błędem "uszkodzona podstawa litery Ł z lewej w skrócie ZŁ".

Fi.2683B1
Mi.2831
32 PLN
38664

1982 stare miasta nad Wisłą, makulaturowa parka z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.2686MK
Mi.2834
54 PLN
38665

Fi.bl.117
Mi.Bl.87
20 PLN
38666

Fi.bl.117 B (73)
Mi.Bl.87
20 PLN
38667

1982 znaczki podziemnej poczty Solidarności.

15 PLN
38668

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Australii do Opola, stempel urzędu cenzury nr 748.

30 PLN
38669

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Niemiec do Rybnika, stempel urzędu cenzury nr 681.

30 PLN
38670

1983 SOLIDARNOŚĆ, okolicznościowa całość z "drugiego obiegu"; znaczek na kopercie skasowany 11.11 stemplem okolicznościowym z podobizną marszałka Józef Piłsudskiego i jego cytatem "PRZEGRAĆ, TO NIE ZNACZY BYĆ ZWYCIĘŻONYM".

Fi.2700
Mi.2848
50 PLN
38671

1983 rocznik znaczków czystych (Fi.53,70).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
38672

Fi.2715 B1
Mi.2863
40 PLN
38673

1983 750-lecie nadania praw miejskich Toruniowi, pasek poziomy 10 znaczków znaczki z pustopolami na górnym marginesie, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2728
Mi.2876
80 PLN
38674

1983 15-lecie Kapituły Orderu Uśmiechu, marginesowa parka pozioma znaczków za 6 zł, lewy z błędem na poz.6 "uszkodzony lewy górny róg ramki", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2729 B1
Mi.2877
45 PLN
38675

1983 15-lecie Kapituły Orderu Uśmiechu, czworoblok znaczków za 6 zł, prawy dolny z błędem na poz.46 "ścienione S w POLSKA", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2729 B3
Mi.2877
50 PLN
38676

1983 15-lecie Kapituły Orderu Uśmiechu, znaczek z błędem "ścienione S w POLSKA".

Fi.2729B3
Mi.2877
18 PLN
38677

1983 "WYSTAWA FILATELISTYCZNA W 300 ROCZNICĘ ODSIECZY WIEDEŃSKIEJ" Kraków 1, seria znaczków z blokiem skasowane okolicznościowo 13.XI na dekoracyjnych kopertach maksimum; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2730-33, bl.123 (79)
Mi.2878-81, Bl.93
60 PLN
38678

Fi.2740MK3
Mi.2888
300 PLN
38679

1983 kobiece stroje ludowe, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2743-8 ark.
Mi.2891-6
150 PLN
38680

Fi.2743MK3
Mi.2888
200 PLN
38681

1983 kobiece stroje ludowe, znaczek z błędem "uszkodzone m w słowie warmińsko".

Fi.2745B1
Mi.2893
15 PLN
38682

Fi.2749
Mi.2897
10 PLN
38683

1984 rocznik znaczków czystych (Fi.53,20).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
35 PLN
38684

1984 rocznik kopert FDC (bez bl.125; Fi.63,10).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
60 PLN
38685

Fi.2764
Mi.2912
30 PLN