The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 110. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
38686

1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna Hiszpania 84 w Madrycie, znaczek z błędem "brak apostrofu i części cyfry 8".

Fi.2764B1
Mi.2912
20 PLN
38687

1984 Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles, znaczek z przesuniętym drukiem kilku kolorów - wielokrotne postacie zawodników, gwarancja Jungjohann.

Fi.2765MK2
Mi.2913
450 PLN
SOLD
38688

1984 Wisła w malarstwie, znaczek za 25 zł z błędem na poz.21 "kropka między S i K w POLSKA", czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2775 B1
Mi.2923
40 PLN
SOLD
38689

1984 głowy wawelskie (II) znaczki za 5 zł do automatów drukowane w postaci rolki, pasek czterech sztuk w tym jeden z numerem na odwrocie wydrukowanym "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków często ulegało uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste.

Fi.2777
Mi.2925
30 PLN
38690

1984 40. rocznica Powstania Warszawskiego, znaczek za 5 zł z błędem "6 zamiast s w Powstania" na poz.47; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2783 B1
Mi.2931
50 PLN
38691

1984 40. rocznica Powstania Warszawskiego, znaczek z błędem "6 zamiast s w Powstania".

Fi.2783 B1
Mi.2931
35 PLN
38692

1984 40. rocznica Powstania Warszawskiego, dolny środkowy znaczek z błędem "6 zamiast S w POWSTANIA".

Fi.2783B1
Mi.2931
40 PLN
38693

1984 40-lecie MO i SB, znaczek z błędem "piaty punkt na zielonym polu".

Fi.2790B1
Mi.2938
25 PLN
38694

1984 Chronione zwierzęta futerkowe, 4 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.1,6,11,16,21,26,31,36,41,46 "pionowe kreski od zadu do ogona"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (arkusz złożony poziomo); znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2798
Mi.2946
100 PLN
38695

1984 architektura sakralna, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2806-11 ark.
Mi.2954-59
200 PLN
38696

1985-1987 TOM XVI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 385 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2812-2985
Mi.2960-3133
240 PLN
38697

1985 rocznik kopert FDC (bez bl.: 126II(82II), 127II(83II); Fi.68,20).

Fi.2812-bl.83I
Mi.2960-Bl.97I
70 PLN
38698

1985 rocznik znaczków czystych (Fi.68,80).

Fi.2812-bl.126II (83II)
Mi.2960-Bl.97II
45 PLN
38699

1985 Rozwój pojazdów pożarniczych, 4 zł połowa arkusza sprzedażnego, z błędami na: poz.5 "kolec na prawym przednim kole", poz.7 "uszkodzona szprycha dużego koła"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2813 B1, B2
Mi.2961
80 PLN
38700

1985 rozwój pojazdów pożarniczych, znaczek z błędem "uszkodzone A".

Fi.2818B1
Mi.2966
25 PLN
38701

1985 Panorama Racławicka, arkusz czysty, błędy na: poz.1 "litera O w POLSKA wyszczerbiona wewnątrz z lewej strony, "poz.26 "uszkodzone drugie a w Racławicka i przerwana ramka pod 27", poz.31 "skrócony lewy górny szeryf K w POLSKA"; bardzo dobry stan zachowania (arkusz poziomo zgięty).

Fi.2819 B1, B2, B
Mi.2967
80 PLN
38702

1985 Panorama Racławicka, znaczek z błędem "skośny lewy górny szeryf litery K w POLSKA".

Fi.2819B1
Mi.2967
10 PLN
38703

1985 głowy wawelskie, dwa znaczki z niedopasowanym drukiem barw; jeden w poziomie, drugi w pionie. Przesunięcie w pionie, mimo że mniej efektowne niż poziome jest rzadsze.

Fi.2838MK
Mi.2986
200 PLN
38704

1985 głowy wawelskie, znaczek z niedopasowanym drukiem barw sprawiający wrażenie druku podwójnego.

Fi.2838MK
Mi.2986
90 PLN
38705

1985 głowy wawelskie, parka znaczków z niedopasowanym drukiem barw sprawiający wrażenie druku podwójnego.

Fi.2838MK
Mi.2986
175 PLN
38706

1985 przywódcy ruchu ludowego, znaczek makulaturowy z zasmarowany farba drukarską.

Fi.2841MK
Mi.2989
30 PLN
38707

1985 40. rocznica powstania ONZ, arkusz czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2856
Mi.3004
50 PLN
38708

1985 100. rocznica urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2859-63 ark.
Mi.3007-11
100 PLN
38709

1985 300. rocznica urodzin Jana Sebastiana Bacha, blok z dodatkowym napisem na kopercie pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.127II FDC
Mi.Bl. 97II
120 PLN
38710

1985 SOLIDARNOŚĆ - "Sierpień '80-'85" Poczta wydawców, czworoblok znaczków ząbkowanych z górnym perforowanym marginesem (pustopole), bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN
38711

1985 wydawnictwo podziemnej Solidarności.


30 PLN
38712

1985 seria poczty podziemnej Solidarności regionu Śląsko - Dąbrowskiego upamiętniające ofiary "procesu szesnastu"w Moskwie na Łubiance.


65 PLN
38713

1986 rocznik kopert FDC (bez bl.: 128-9(84-5), 130(86), 131(87); Fi.66.-).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
30 PLN
38714

1986 rocznik znaczków czystych (Fi.78,40).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
45 PLN
38715

1986 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Meksyku, znaczek z błędem "żółta plama na spodenkach" występującym w części nakładu.

Fi.2880 B1
Mi.3028
30 PLN
SOLD
38716

1986 Polska żegluga bałtycka - promy, seria z pustopolami u dołu, czyste (Fi.48.-).

Fi.2881-84
Mi.3029-32
40 PLN
38717

1986 legendy polskie, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2904-9 ark.
Mi.3052-7
150 PLN
38718

1986 poczet królów polskich, marginesowy znaczek z przesuniętą w poziomie perforacją pionową wchodzącą na rysunek znaczka.

Fi.2918MK
Mi.3066
70 PLN
38719

1986 Polska żegluga bałtycka, blok z błędem "zdwojony wyraz ROGALIN".

Fi.bl.19B1
Mi.Bl.99 
20 PLN
38720

1986 Polska żegluga bałtycka, blok z błędem "zdwojony wyraz ROGALIN", gwarancja i opis Walocha.

Fi.bl.129B1
Mi.Bl.99
25 PLN
38721

1986 Poczta Harcerska zorganizowana z okazji 70 lat Otwocka, specjalna karta ostemplowana 11.XII datownikiem pamiątkowym; temat - HARCERSTWO.


10 PLN
38722

1987 rocznik kopert FDC (bez bl.132(88); Fi.69.-).

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
55 PLN
38723

1987 rocznik znaczków czystych, dodatkowo znaczek 2983 z przywieszką (Fi.238,60).

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
170 PLN
38724

1987 10-lecie Polskiej Stacji Arktycznej im. H.Arctowskiego, 10 zł petrel - arkusz sprzedażny, z błędem na poz.9 "plamka na zakończeniu dolnego (prawego) skrzydła"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2930 B
Mi.3078
50 PLN
38725

1987 10-lecie Polskiej Stacji Arktycznej im. H.Arctowskiego, 10 zł pingwiny - arkusz sprzedażny, z błędem na poz.9 ""duży iluminator" w kadłubie jachtu"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2931 B
Mi.3079
50 PLN