The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 110. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
38726

1987 malarstwo polskie - Leon Wyczółkowski, znaczki z błędem "zgrubienie górnej pętli litery S".

Fi.2935B1
18 PLN
SOLD
38727

1987 malarstwo polskie - Leon Wyczółkowski, znaczki z błędem "wcięcie w literze Y w WYCZÓŁKOWSKI".

Fi.2935B2
18 PLN
SOLD
38728

1987 150. rocznica urodzin Artura Grottgera, znaczki z pustopolem u dołu i góry, czyste.

Fi.2940
Mi.3088
40 PLN
SOLD
38729

1987 III wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, prawy znaczek z błędem "uszkodzona litera k W Polska".

Fi.2951, 2952B1
Mi.3099, 3100
10 PLN
38730

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, komplet kombinacji parek i trójek, czyste.

Fi.2951-2
Mi.3099-100
20 PLN
38731

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, 2 arkusze: odmiana z numerem po prawej stronie i bez numeru (z błędem uszkodzona litera K w POLSKA).

Fi.2951-2 B1, Ark.2951-2 II i III
Mi.3099-100
60 PLN
38732

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, parka znaczków za 15 i 45 zł, znaczek za 45 zł z błędem w 1 sektorze na poz.6 "uszkodzona litera k w Polska"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2952 B1
Mi.3100
20 PLN
38733

1987 100. rocznica stworzenia języka esperanto, znaczki w parce z górnym marginesem z nazwą emisji, czyste.

Fi.2956
Mi.3104
20 PLN
38734

1987 100. rocznica stworzenia języka esperanto, górny znaczek z błędem "biała plama nad T", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.2956 B2
Mi.3104
45 PLN
SOLD
38735

1987 Wojna obronna 1939 r. (IV), znaczki za 10 zł w parce pionowej z marginesem, dolny z błędem na poz.30 "brak połowy kreski w drugim N w OBRONNA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2965 B1
Mi.3113
50 PLN
38736

1987 Wojna obronna 1939 roku, znaczek z błędem "brak połowy kreski w drugim N w OBRONNA", gwarancja i opis Walocha.

Fi.2965 B1
Mi.3113
18 PLN
SOLD
38737

1987 Wojna obronna 1939 roku, znaczek z błędem "brak połowy kreski w drugim N w OBRONNA".

Fi.2965B1
Mi.3113
10 PLN
38738

1987 sportowe sukcesy Polaków, znaczek z silnie przesuniętą w pionie perforacją poziomą, ładny narożnikowy egzemplarz doskonale prezentujący błąd.

Fi.2972MK
Mi.3120
300 PLN
38739

1987 Światowy Dzień Poczty, marginesowy znaczek 15 zł. z wzajemnym przesunięciem walców konturującego i tonującego, co daje efekt zdwojonego druku obu barw ciemnooliwkowej i lilakarminowej - tak ostatecznie skatalogowany, gwarancja.

Fi.2975 MK
Mi.3123
600 PLN
38740

1987 baśnie Andersena, dolny prawy znaczek z błędem "dodatkowy płatek obok korony", gwarancja i opis Walocha.

Fi.2981 B2
Mi.3129
40 PLN
38741

1987 Światowa wystawa Filatelistyczna "Hafnia '87", znaczek za 30 zł z błędem na poz.47 "dodatkowy płatek śniegu obok korony", czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2981 B2
Mi.3129
40 PLN
38742

1987 poczet królów i książąt polskich, znaczek z przywieszką i pustopolem.

Fi.2983
Mi.3131
15 PLN
38743

1987 Poczet królów i książąt polskich - Bolesław Chrobry, znaczki z przywieszkami i pustopolami we wszystkich chyba możliwych kombinacjach.

Fi.2983
Mi.3131
60 PLN
38744

1987 poczet królów i książąt polskich, znaczek z przywieszką i pustopolem.

Fi.2983
Mi.3131
15 PLN
38745

1987 poczet królów polskich, parka znaczków z drukiem ramki przesuniętym w LEWO - ramka zachodzi na druk stalorytu. Oznaczenie według katalogu Fischera - MK 1.

Fi.2983 MK1
Mi.3131
300 PLN
38746

1987 poczet królów polskich, znaczek z przesunietym drukiem ramki w PRAWO (staloryt pozostaje właściwie scentrowany w stosunku do ząbkowania). Błąd pokazał się kilka lat temu, obecnie rzadko oferowany. Do specjalizacji wydania.

Fi.2983 MK2
Mi.3131
300 PLN
38747

1987 Poczet królów i książąt polskich (II) - Bolesław Chrobry znaczki z przywieszkami i pustopolami: z lewej i prawej strony, znaczek między przywieszkami i przywieszka między znaczkami (Fi.60.-).

Fi.2983 Pw
Mi.3131
50 PLN
38748

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie, blok.

Fi.bl.132
Mi.Bl.102
100 PLN
38749

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie, blok.

Fi.bl.132
Mi.Bl.102
100 PLN
38750

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie, blok.

Fi.bl.132
Mi.Bl.102
120 PLN
38751

1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku w Warszawie, blok skasowany 6.07.87 datownikiem w Białymstoku, pełna oryginalna guma; bloki kasowane są o wiele rzadsze od czystych; bardzo dobry stan zachowania (Fi.200.-).

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102
240 PLN
38752

1987 Spotkanie papieża Jana Pawła II z Jaruzelskim, blok idealnie skasowany 1987 08 06 stemplem okolicznościowym w Warszawie, pełna oryginalna guma, doskonały stan zachowania.

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102
400 PLN
38753

1987 Spotkanie papieża Jana Pawła II z Jaruzelskim, blok na kopercie listu poleconego skasowany okolicznościowo 08.06 w Warszawie (Fi.400.-).

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102
300 PLN
38754

1987 FDC - blok "Papież - Jaruzelski" na kopercie ze stemplem pierwszego dnia obiegu bloku z 5.6.87, katalog Fischera nawet nie odnotowuje prawdziwej FDC, większość kopert uchodzących za FDC to po prostu koperty z kasownikiem okolicznościowym ze spotkania Papieża z gen. Jaruzelskim na Zamku; oryginalnych kopert ostemplowanych 5 czerwca 1987 istnieje prawdopodobnie tylko kilka sztuk!

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
800 PLN
38755

1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku w Warszawie, blok czysty (Fi.180.-).

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
120 PLN
38756

1988 "70 LAT POLSKIEJ MARYNARKI WOJENNEJ", ilustrowana, dekoracyjna karta, ofrankowana i ostemplowana okolicznościowo 28.XI w Gdyni; na stemplu sylwetka torpedowca ORP "Mazur".

Fi.2837, 2839
Mi.2985, 2987 
15 PLN
38757

1988 głowy wawelskie, znaczek makulaturowy z przesuniętym drukiem głowy, gwarancja. Błąd występuje w dwóch odmianach - przesunięcia w poziomie i przesunięcia w pionie. O ile przesunięcie w poziomie jest silniejsze to rzadsze jest przesunięcie druku w pionie.

Fi.2838MK
Mi.2986
125 PLN
38758

1988 rocznik kopert FDC (bez bl.137(93); Fi.63.-).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
40 PLN
38759

1988 rocznik znaczków czystych (Fi.132,40).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
100 PLN
38760

1988-1989 TOM XVII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 242 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2986-3104
Mi.3134-3252
160 PLN
38761

1988 Ważki polskie, znaczek za 15 zł (ważka czteroplama) z błędem "ścięty nosek 1" na poz.27; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2987 B1
Mi.3135
50 PLN
38762

1988 stare zegary, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2994-9 ark.
Mi.3142-7
150 PLN
38763

1988 wojna obronna 1939, znaczek z błędem "brak zaokrąglenia cyfry 5 u dołu".

Fi.3011B1
Mi.3159
18 PLN
SOLD
38764

1988 Wojna obronna 1939 r. (V), znaczki za 20 zł w parce pionowej, górny z błędem na poz.44 "przerwane 2 w nominale"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.3013 B2
Mi.3161
40 PLN
38765

1988 wojna obronna 1939, znaczek z błędem "przerwane 2 w nominale", gwarancja i oznaczenie.

Fi.3013 B2
20 PLN