Auction 110. Polish People's Republic 1952-1989

38286

1965 dawne pojazdy konne, makulaturowy znaczek z przesuniętym drukiem barwy brązowej i szarej.

Fi.1497MK
Mi.1646
250 PLN
38287

1965 Dawne pojazdy konne, kasowany znaczek za 90 gr., rzadki z pustopolem nad znaczkiem.

Fi.1499 Pw
Mi.1648 Zf
500 PLN
38288

1965 Dawne pojazdy konne, parka pionowa znaczków za 2,50 zł, górny z błędem na poz.11 w 3 sektorze "kreska pod woźnicą"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1501 B2
Mi.1650
60 PLN
38289

1965 dawne pojazdy konne, znaczek z błędem "biała kropka w S wyrazu POLSKA".

Fi.1503B2
Mi.1652
40 PLN
38290

1965 Siedem wieków Warszawy, narożny czworoblok bloków z marginesem i oznaczeniem znajdujący się przed 1 bloczkiem arkusza w postaci ukośnej kreski służącej do sterowania tzw. autotronem - automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.46(35)
Mi.Bl.37
40 PLN
38291

Fi.1044-46 ND
Mi.1188-90 Schwarzdr.
25 PLN
38292

1966 "POCZTA SAMOCHODOWA POPRAD", widokówka z Żegiestowa do Warszawy datowana 18.7, wysłana 19.7 skasowana okolicznościowym datownikiem w Nowym Sączu; poczta samochodowa "POPRAD" obsługiwała 82 kilometrowy odcinek wzdłuż Popradu, z Nowego Sącza przez: Stary Sącz, Rytro, Piwniczną, Żegiestów Wieś i Zdrój, Czarny Potok i z powrotem miała 16 przystanków; ambulanse o pełnym zakresie działania (nadawanie i odbiór wszelkiego rodzaju przesyłek listowych, pieniężnych do 500 zł, operacje z książeczek PKO itp.) używały do stemplowania korespondencji odrębnych datowników; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.1451
Mi.1634
80 PLN
38293

1966 V Kongres Techników Polskich i 20. rocznica nacjonalizacji przemysłu, seria w stemplowanych arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.1504-5 ark.
Mi.1653-4
120 PLN
38294

1966 rocznik kopert FDC (Fi.100,20).

Fi.1504-91
Mi.1653-1739
60 PLN
38295

1966 rocznik znaczków czystych (Fi.88,90).

Fi.1504-91
Mi.1653-1739
60 PLN
38296

1966 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Anglii, komplet arkusików 10-znaczkowych, kasowane z gumą (Fi.300.-).

Fi.1516-23
Mi.1665-72
220 PLN
38297

1966 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Anglii, seria w arkusikach w bardzo dobry stanie.

Fi.1516-24 ark.
Mi.1665-72 KB
500 PLN
38298

1966 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Anglii, seria w stemplowanych arkusikach.

Fi.1516-24 ark.
Mi.1665-72 KB
180 PLN
38299

1966 karnet - "XXXV MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE, wydawnictwo numerowane - tu z niskim numerem "95".

Fi.1530
Mi.1678
50 PLN
38300

1966 35. Międzynarodowe Targi Poznańskie, znaczek bez druku barwy ciemnoniebieskiej - brak napisu POLSKA, fotoatest Ceremuga.

Fi.1530MK
Mi.1679F
700 PLN
38301

1966 Międzynarodowe Targi Poznańskie, znaczek bez druku barwy ciemnoniebieskiej - brak napisu POLSKA, gwarancja Walisch.

Fi.1530MK2
Mi.1679F
600 PLN
38302

1966 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Budapeszcie, lewy górny znaczek z usterką "plama pod prawym kolanem".

Fi.1532
Mi.1680
60 PLN
38303

1966 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Budapeszcie, arkusz znaczka za 20 gr, pionowe zagięcie pomiędzy trzecią, a czwartą kolumną.

Fi.1532 ark.
Mi.1680
25 PLN
38304

1966 Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Budapeszcie, seria na kopertach FDC.

Fi.1532-9
Mi.1680-7
10 PLN
38305

1966 VIII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Budapeszcie, znaczek z błędem "ścięte V".

Fi.1537B1
Mi.1685
15 PLN
38306

1966 VIII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Budapeszcie, znaczek z błędem na poz. 4 sektora 1 "A w BUDAPESZT bez lewej nóżki".

Fi.1539 B1
Mi.1687
20 PLN
38307

1966 Tysiąclecie Państwa Polskiego, znaczek za 60 gr z błędem "przerwana pióro w ogonie" (4 pozycja w arkuszu 3 sektora) na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.1541 B1
Mi.1689
40 PLN
38308

1966 tysiąclecie państwa Polskiego, znaczek z niespasowanym drukiem barw w stosunku suchego tłoczenia orła.

Fi.1541MK
Mi.1689
45 PLN
38309

1966 Tysiąclecie Państwa Polskiego, arkusik ozdobny znaczków za 2,50 zł. z dwoma błędami na poz.3 i 4 "ciemna plama nad głową orła", oba gwarancja.

Fi.1543-44 B
Mi.Klb.1691-92
150 PLN
38310

1966 Dożynki - BRAK BARWY SREBRNEJ; znaczki za 40 i 60 gr. bez barwy srebrnej - w znaczeku za 40 gr. to brak napisu POLSKA, w znaczku za 60 gr. nominału i napisu DOŻYNKI (Fi.1200.-), piękny stan zachowania, nowa gwarancja i opis Walocha.

Fi.1545-46 MK
Mi.1693-94 F
1 600 PLN
38311

1966 dożynki, znaczek z brakiem druku barwy srebrnej - brak napisu POLSKA, gwarancja Wiatrowski.

Fi.1545s
Mi.1693F
550 PLN
38312

1966 dożynki, znaczek z niespasowanym drukiem barw (barwy czarnej), dla porównania po lewej normalny znaczek.

Fi.1547MK
Mi.1695
20 PLN
38313

1966 kwiaty ogrodowe, arkusz znaczka za 10 gr.

Fi.1548 ark.
Mi.1696
40 PLN
38314

1966 turystyka, znaczek drukowany na połączeniu taśm papieru - brak części rysunku, gwarancja Schmutz.

Fi.1564
Mi.1712
1 000 PLN
38315

1966 Kongres Kultury Polskiej, odmiany papieru.

Fi.1566
Mi.1714
10 PLN
38316

1966 Kongres Kultury Polskiej, czworoblok znaczków za 60 gr skasowany stemplem okolicznościowym 7.X - w pierwszym dniu obiegu, pełna oryginalna guma.

Fi.1566
Mi.1714
20 PLN
38317

1966 30. rocznica powstania brygady im. Jarosława Dąbrowskiego, znaczek z błędem "RÓCZNICA", gwarancja i opis Walocha.

Fi.1569B1
Mi.1717
35 PLN
38318

1966 "POLSKA 1000" Wystawa Filatelistyczna - zestaw: karta pamiątkowa z dekoracyjnym suchym tłoczeniem, zaproszenie na otwarcie wystawy i koperta pamiątkowa.

30 PLN
38319

1967 jeździectwo, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr. a przesuniętą w górę perforacją - dolne napisy przechodzą na poniższy znaczek.

Fi.1592 ark. MK
Mi.1740
2 600 PLN
38320

1967 rocznik kopert FDC (bez bl.48; Fi.109.-).

Fi.1592-1672
Mi.1740-1819
65 PLN
38321

1967 rocznik znaczków czystych (Fi.90,30).

Fi.1592-1672
Mi.1740-1819
70 PLN
38322

1967 jeździectwo, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów.

Fi.1594MK
Mi.1742
80 PLN
38323

1967 ryby egzotyczne, niegumowana parka znaczków ciętych, gwarancja Falkowski. Były to najprawdopodobniej próby w barwach definitywnych - świadczy o tym przede wszystkim inny papier na jakim zostały wykonane - papier gruby zamiast średniego jak w przypadku "normalnych" znaczków. Innymi przesłankami jest duża dokładność i jakość druku oraz fakt że znaczki te były niegumowane. Można je zaliczyć do wydań "ministerialnych" wykonywanych dla oficjeli tamtej epoki. Duża rzadkość , wykonano prawdopodobnie kilkadziesiąt sztuk.

Fi.1602nz
Mi.1750U
4 000 PLN
38324

1967 ryby egzotyczne, niegumowana parka znaczków ciętych, gwarancja Falkowski. Były to najprawdopodobniej próby w barwach definitywnych - świadczy o tym przede wszystkim inny papier na jakim zostały wykonane - papier gruby zamiast średniego jak w przypadku "normalnych" znaczków. Innymi przesłankami jest duża dokładność i jakość druku oraz fakt że znaczki te były niegumowane. Można je zaliczyć do wydań "ministerialnych" wykonywanych dla oficjeli tamtej epoki. Duża rzadkość, wykonano prawdopodobnie kilkadziesiąt sztuk.

Fi.1605nz
Mi.1753U
4 000 PLN
38325

1967 Uroczyste odsłonięcie Pomnika Ofiar Faszyzmu z lat 1940-1945 w Oświęcimiu, seria znaczków na karcie skasowana okolicznościowo 16.4 w Oświęcimiu.

Fi.1609-1611
Mi.1757-1759
20 PLN