The new auction will start soon

Auction 108. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19391

1921 kartka z Trzebini do Niemiec.

Fi.Cp39!
20 PLN
19392

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp39I
30 PLN
SOLD
19393

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm (Fi.50.-).

Fi.Cp39I
40 PLN
19394

1921-1922 karta do obrotu krajowego 8 mk (Fi.80.-), z tyłu zapisana.

Fi.Cp40II
40 PLN
SOLD
19395

1921-1922 karta do obrotu krajowego podwójna 8+8 mk - niezłożona!!! doskonały stan zachowania.

Fi.Cp41
80 PLN
19396

1921 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp41
80 PLN
SOLD
19397

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.100.-.)

Fi.Cp41
70 PLN
19398

1921 dowód nadania telegramu z obiegu pocztowego z Posady Olchowskiej.

Fi.Ct9b
20 PLN
19399

1922-25 w tych latach w związku z częstymi zmianami taryfy pocztowej, Zarząd Poczty wydawał oficjalne nakłady kart pocztowych bez wydrukowanego znaku opłaty; formularz z obiegu pocztowego, ofrankowany i wysłany 23.8.23 z Mogilna do Bydgoszczy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CfpI
80 PLN
19400

1922-25 w tych latach w związku z częstymi zmianami taryfy pocztowej, Zarząd Poczty wydawał oficjalne nakłady kart pocztowych bez wydrukowanego znaku opłaty; formularz czysty i z obiegu pocztowego, ofrankowany i wysłany 6.II.24 ze Lwowa do Tarnowa; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.CfpI
100 PLN
19401

1922 przewartościowanie odręczne czerwonym atramentem "400 mk" - pokwitowanie telegraficzne z ciemnoniebieskim znakiem opłaty - 10 mk "Siewca", rozmiar 164x96mm, na telegram nadany 17 lipca 1923 z miejscowości Izbica Kujawska do Warszawy; unikalny walor w dobrym stanie zachowania (w dwóch miejscach pionowo złożony) - reprodukcję oferowanego waloru wykorzystano w najnowszym wydaniu II tomu katalogu Fischera.

Fi.Ct10
1 600 PLN
19402

1922 pokwitowanie telegraficzne z ciemnoniebieskim znakiem opłaty - 10 mk "Siewca", rozmiar 162x97mm, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 27.IX z Krakowa do Lublina, na odwrocie wyliczenia porta; dodatkowo owalna pieczęć nadawcy z datą "ZAKŁAD KREDYTOWY MIAST MAŁOPOLSKICH 27 Wrz. 1922"; doskonały stan zachowania.

Fi.Ct10a
200 PLN
19403

1922 dowód nadania telegramu z obiegu pocztowego z Włodzimierza Wołyńskiego.

Fi.Ct10a, 118
50 PLN
19404

1922 pokwitowanie telegraficzne z Krakowa.

Fi.Ct11
100 PLN
19405

1922 kartka wydania poczty polskiej bez wydrukowanego znaku opłaty ze względu na wysoka inflacje i szybko wzrastające taryfy pocztowe.


60 PLN
19406

1922 kartka wydania poczty polskiej do obrotu zagranicznego bez wydrukowanego znaku opłaty ze względu na wysoka inflacje i szybko wzrastające taryfy pocztowe.


60 PLN
19407

1923 pokwitowanie telegraficzne z Warszawy.

Fi.Ct10b
60 PLN
19408

1923 pokwitowanie telegraficzne użyte w Krakowie, gwarancja.

Fi.Ct12
120 PLN
19409

1923 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego w Krakowie.

Fi.Ct12
40 PLN
19410

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, na telegram wysłany 18 4 z miejscowości Posada Olchowska do Gliwic; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Ct13
100 PLN
19411

1923 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego z Krakowa.

Fi.Ct13
70 PLN
19412

1923 pokwitowanie telegraficzne z Krakowa, pionowe złamanie.

Fi.Ct13
100 PLN
19413

1925 kartka z Torunia 4.12.25 do Gdańska.

Fi.Cp42
10 PLN
19414

1925 całostka wydania obiegowego.

Fi.Cp42
50 PLN
SOLD
19415

1925 kolumna Zygmunta, kartka z nieretuszowanym znakiem opłaty, lekka fałda w papierze w górnym prawym rogu.

Fi.Cp42
50 PLN
19416

1925 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 140x90 mm, bez sygnatury nakładu; karta dofrankowana (obowiązkowa dopłata 1 gr) i wysłana 26.VI.26 ze Lwowa do Krakowa;

1925 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 140x90 mm, bez sygnatury nakładu; karta wysłana 10.12 z miejscowości Paleśnica do Krakowa, doskonale odciśnięty rusztowy kasownik nadawczy;

1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (P.Z.G.No 76-10.000.0000-26.);

1926 Kolumna Zygmunta - 20 gr, kreski tła nie dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, sygnatura (P.Z.G.Nr 235-5.000.0000-26.);

1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła nie dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (G.D.P.iT. XII-926); usterka - w sygnaturze brak nawiasu otwierającego przed XII-926;

1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła nie dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (G.D.P.i T. XII-926); karta wysłana 5.VI.27 z Czortkowa do Krakowa;

1927 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 58,5 mm, sygnatura (M.P.i T. II-1927); karta wysłana 11.9 z Jordanowa do Krakowa, rusztowy kasownik nadawczy;

1927 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 58,5 mm, sygnatura (M.P.i T. X-1927); karta dofrankowana i wysłana 19.6 z Rabki do Krakowa, rusztowy kasownik nadawczy; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp42, 43I, 43II, 45Ia
400 PLN
19417

1926 całostka z sygnaturą No 76.

Fi.Cp43I
80 PLN
SOLD
19418

1926 Kolumna Zygmunta - 20 gr, brak kropki po 26 w sygnaturze nakładu; karta wysłana 23.VII.1934 z Iłży do Rembertowa.

Fi.Cp45I B1
40 PLN
19419

1926 całostka z sygnatura długości 35 mm.

Fi.Cp45Ia
97 PLN
SOLD
19420

1926 całostka z sygnatura długości 35 mm z błędem "brak kropki po 26.

Fi.Cp45Ia B1
100 PLN
SOLD
19421

1928 całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą XI-1931 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp49II
200 PLN
19422

1929 formularz kartkowy do korespondencji urzędowej.


60 PLN
SOLD
19423

1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tatry - Hala Gąsiennicowa; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp50E
100 PLN
19424

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 12 pierwszego nakładu z sygnaturą VIII-1931 z obiegu pocztowego Ostrowiec Kielecki - Kraków, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp50I
40 PLN
SOLD
19425

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 19 pierwszego nakładu z sygnaturą VIII-1931 z obiegu pocztowego, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp50I
30 PLN
SOLD
19426

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 23 pierwszego nakładu z sygnaturą VIII-1931 z obiegu pocztowego, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp50I
30 PLN
SOLD
19427

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 23 drugiego nakładu z sygnaturą XI-1931 z obiegu pocztowego, linie drukowane typografią, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp50IIa
80 PLN
19428

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 28 - CZARNOHORA, Karpaty Wschodnie, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka; czysta, doskonały stan zachowania.

Fi.Cp50IIb
400 PLN
19429

1931 wydanie ilustrowane - Henryk Sienkiewicz, całostka o większym formacie z ilustracją nr 24 bez sygnatury z stemplem "WZÓR" na znaku opłaty, kartki z tym nadrukiem wydała poczta polska dla celów okazowo reklamowych, lekko zdwojony druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIb WZÓR
1 900 PLN
19430

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 14 - Kraków, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
150 PLN