Auction 108. Postal stationery

19271

1860 koperta poczty miejskiej w Warszawie, znak opłaty w barwie niebieskiej,bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Ck4IIx
3 000 PLN
19272

Fi.Ck4IIy
3 000 PLN
19273

1918 wydanie lubelskie, całostka z nadrukiem w barwie jasnoczerwonej typ I, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp4Ia
1 000 PLN
19274

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonym znaczku.

Fi.Cp1 + 1 z. 2½
70 PLN
19275

Fi.Cp1I
80 PLN
19276

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 24; dobry stan zachowania.

Fi.Cp1Is
160 PLN
19277

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen, pęknięta poziomo lewa jedynka nominału; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 11; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1Is
100 PLN
19278

1918 wydanie warszawskie, rzadka karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowych znaczkach za 2/5 fen i 5 fen; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 20; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1It
500 PLN
19279

1918 wydanie warszawskie; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 12; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp2I
50 PLN
19280

Fi.Cp2I
50 PLN
19281

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ I.

Fi.Cp2I
35 PLN
19282

1918 wydanie warszawskie, unikalna odmiana - belka zakrywająca nadruk "Postkarte" ciągła (nie dzielona)!!! rozbity nadruk, obie 5 zniekształcone i zalane; uszkodzone P w wyrazie Poczta; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - prawdopodobnie typ 4; karta pionowo zgięta.

Fi.Cp2II
200 PLN
19283

Fi.Cp3Is
150 PLN
19284

1918 wydanie lubelskie, całostka z nadrukiem w barwie czerwonobrązowej typ I, uszkodzone e w Postkarte, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp4IIc
250 PLN
19285

1918 wydanie lubelskie, całostka z nadrukiem w barwie czerwonobrązowej typ II, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp4IIc
160 PLN
19286

Fi.Cp4Ia
2 000 PLN
19287

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 15 hal na kartonie brązowoszarym z nadrukami w kolorze czerwonobrązowym i brązowoczerwonym typu I, czyste (Fi.310.-).

Fi.Cp4Iay-by
250 PLN
19288

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie z wysłana 7.03.19 z Lublina do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp4Ib
1 500 PLN
19289

1918 wydanie lubelskie, całostka z nadrukiem w barwie brązowoczerwonej typ I, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp4Ib
150 PLN
19290

1918 wydanie lubelskie, karta z nadrukiem w barwie czerwonobrązowej na kartonie żółtawoszarym x z błędem karty podstawowej "ścięte drugie e w Feldpostkarte" (Fi. 250,-) skasowana grzecznościowo 17.I w Lublinie.

Fi.Cp4Ibx
225 PLN
19291

górna ze znakiem opłaty w kolorze czerwonobrązowym typu I na kartonie żółtawoszarym, co ciekawe znak opłaty jest o wiele jaśniejszy od belek zasłaniających napisy niemieckie;

dolna w kolorze brązowoczerwonym w bardzo rzadkim typie II na kartonie brązowoszarym, najważniejszymi cechami odróżniającymi ten typ jest większa odległość górnej belki od znaku opłaty (10,8mm zamiast 10mm) i przesunięcie dolnej belki wyraźnie pod znak opłaty (prawa krawędź belki kończy się 3mm za linią pionową wyznaczoną przez lewą ramkę znaku opłaty);

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp4Ibx, 4IIcy
1 600 PLN
19292

1918 wydanie lubelskie, całostka z nadrukiem typ I, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp5I
250 PLN
19293

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 25 hal:

górna typu II (bez przerwy w lewych liniach falistych) z miejscowego obiegu przesłana 26.I.1919 w Lublinie, karton szary;

dolna typu I (z przerwą w lewych liniach falistych) czysta na kartonie ciemnoszarym;

Fi.Cp5I-II
800 PLN
19294

1918 wydanie lubelskie, całostka z nadrukiem typ II, uszkodzone e w Postkarte, gwarancja Pelczar, Schmutz.

Fi.Cp5II
250 PLN
19295

1918 wydanie lubelskie, całostka z nadrukiem typ II, uszkodzone e w Postkarte, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp5II
250 PLN
19296

Fi.Cp5IIy
150 PLN
19297

1918 wydanie lubelskie, całostka z próbnym nadrukiem bez ramki z podwójnymi belkami zasłaniającymi niemieckie napisy, znane pojedyncze egzemplarze, katalog Fischer 50.000,-, fotoatest Rzadkosz.

Fi.Cp5II
12 000 PLN
19298

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie brązowawoszarym.

Fi.Cp5y
100 PLN
19299

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 14.

Fi.Ca3
250 PLN
19300

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 111.

Fi.Cp.16xII
70 PLN
19301

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 3, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8I
500 PLN
19302

Fi.Cp8I
500 PLN
19303

Fi.Cp8II
500 PLN
19304

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 44, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8II
500 PLN
19305

Fi.Cp10II
4 000 PLN
19306

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 42, plamki.

Fi.Cp14IIx
30 PLN
19307

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 120 - brak rombu.

Fi.Cp14IIx
40 PLN
19308

Fi.Cp14IIx
60 PLN
19309

Fi.Cp14Ix
400 PLN
19310

Fi.Cp14y Np
400 PLN