The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 108. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19351

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z lekko przesuniętym nadrukiem typ 5 z szczątkowo widocznym rombem.

Fi.Cs3II
80 PLN
19352

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z mocno uszkodzonym nadrukiem typu 14, dofrankowany przed przedrukiem jeszcze za czasów austriackich, ostemplowany grzecznościowo 12.I w Bielsku, niezaklejony z pełną oryginalną gumą.

Fi.Cs3III
150 PLN
19353

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z ukośnym nadrukiem typ 14.

Fi.Cs3III
160 PLN
19354

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z rzadkim typem nadruku typ 9 z pojedynczą belką, co ciekawe w środku abklacz nadruku co świadczy o przedrukowywaniu sekretnika w postaci rozłożonej.

Fi.Cs3III
300 PLN
19355

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 14, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cs3III
120 PLN
19356

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 7, ślad po podlepce widoczny na zdjęciu.

Fi.Cs4II
25 PLN
19357

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 7.

Fi.Cs4II
40 PLN
19358

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8.

Fi.Cs4II
40 PLN
19359

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 7.

Fi.Cs4II
40 PLN
19360

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 - POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belka zamiast ornamentu na rzadkim papierze gładkim satynowanym.

Fi.Cs4III
400 PLN
19361

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 - POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belka zamiast ornamentu, na odwrocie ślad po wklejce.

Fi.Cs4III
180 PLN
19362

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z zamienionym szykiem POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belką zasłaniającą stary nominał, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.Cs4III
280 PLN
19363

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 13 z przecinkiem zamiast kropki.

Fi.Cs4III
50 PLN
19364

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z nadrukiem POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belką zamiast ozdobnika, stan idealny.

Fi.Cs4IIIt
350 PLN
19365

1919 wydanie krakowskie TARNOPOL - PÓŹNE UŻYCIE, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typu 2 - z podniesioną literą l; użyte 12.V.20 w Tarnopolu (katalogi stosują dopłaty dla późno użytych pokwitowań - po 14.04.20), znak opłaty skasowany datownikiem TARNOPOL z wyróżnikiem "*3a*"; rzadki walor użyty na kresach w dobrym stanie zachowania (formularz lekko złożony pionowo i poziomo); gwarancja Gryżewski,.

Fi.Ct6
1 000 PLN
19366

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 9 z obiegu pocztowego z Krakowa do Jedlińska, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Fa9
120 PLN
19367

1920 całostka w walucie markowej.

Fi.Cp23
80 PLN
19368

1920 całostka w walucie markowej.

Fi.Cp24a
50 PLN
SOLD
19369

1920 całostka w walucie koronowej.

Fi.Cp25
50 PLN
SOLD
19370

1920 karta podwójna do obrotu krajowego za 15+15 f (góra karty I połączona z dołem karty II), egzemplarz z szerokim marginesem (nieobcięty), znaki opłaty czerwone w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u dołu, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko); doskonały stan zachowania.

Fi.Cp26II
700 PLN
19371

1920 całostka z napisem "POCZTA POLSKA" o długości około 70 mm, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp28
700 PLN
19372

1920 całostka bez oznaczenia waluty.

Fi.Cp29
80 PLN
SOLD
19373

1920 całostka bez oznaczenia waluty.

Fi.Cp31
80 PLN
SOLD
19374

1920 karta do obrotu krajowego za 15 h (usunięte oznaczenie waluty) - znak opłaty liliowy w typie I (typ A wg PZP), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto); bardzo dobry stan zachowania (Fi. 100.-).

Fi.Cp31
100 PLN
19375

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę w przedłużeniu litery "P" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta w połowie, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie a (wszystkie wyrazy wydrukowane pismem zwykłym);

karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę w przedłużeniu litery "P" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta w połowie, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie a (wszystkie wyrazy wydrukowane pismem zwykłym); wysłana 20.IX z Łodzi do miejscowości Kawnice;

bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp32
80 PLN
19376

1920 całostka z hasłem propagandowym w układzie a.

Fi.Cp32
50 PLN
SOLD
19377

1920 całostka z hasłem propagandowym w układzie a.

Fi.Cp32
40 PLN
SOLD
19378

1920 całostka z hasłem propagandowym w układzie b.

Fi.Cp32
40 PLN
19379

1920 kartka do korespondencji zagranicznej z hasłem propagandowym w języku polskim i angielskim, ciekawa spacja obok napisu "Cena".

Fi.Cp33
40 PLN
19380

1920 całostka bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35I
30 PLN
19381

1920 część podwójnej całostki na odpowiedź.

Fi.Cp37B
50 PLN
19382

1920 dowód nadania telegramu, pionowe złamanie.

Fi.Ct7
50 PLN
19383

1920 pokwitowanie telegraficzne.

Fi.Ct7
40 PLN
19384

1920 pokwitowanie telegraficzne.

Fi.Ct7a
60 PLN
SOLD
19385

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen "mały orzeł", dofrankowane na odwrocie w związku ze wzrostem taryfy pocztowej unieważnione niespotykanym kasownikiem - dwie równoległe poziome linie, stempelek urzędu telegraficznego "Warszawa C", na froncie w lewym górnym rogu odciśnięta duża cyfra "1", słabszy stan zachowania.

Fi.Ct8
250 PLN
19386

1920 dowód nadania telegramu z obiegu pocztowego z Warszawy, prowizoryczny kasownik "URZĄD POCZTOWY WARSZAWA".

Fi.Ct8
70 PLN
19387

1920 dowód nadania telegramu, pionowe złamanie.

Fi.Ct8
40 PLN
19388

1920 pokwitowanie telegraficzne.

Fi.Ct8
185 PLN
SOLD
19389

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm;

karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, dofrankowana i wysłana 25.VIII.22 z Warszawy do Krakowa;

bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp38
80 PLN
19390

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm (Fi.50.-).

Fi.Cp38
40 PLN
SOLD