19311 |
| 50 PLN | |
19312 |
| 80 PLN | |
19313 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 11a, wartość wyrażona skrótem "hl"; gwarancja i opis Schmutz; całostka z nadrukiem typu 46 dofrankowana i jako polecona wysłana 18.IV z Krakowa do Granicy, znak opłaty skasowany unarodowionym datownikiem austriackim z wyciętym napisem niemieckim, datownik odbiorczy z 22.IV; karta pionowo zgięta; gwarancja i opis Schmutz; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp16I-II |
| 300 PLN | |
19314 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 65, przecinek zamiast kropki. | Fi.Cp16IIx |
| 80 PLN | |
19315 |
| 30 PLN | |
19316 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z mocno przesuniętym w lewo nadrukiem typu 81, dofrankowana i jako polecona wysłana 13.VIII z Cieszyna do Wiednia (brak nadawcy i tekstu na odwrocie), okrągły stempelek cenzury krakowskiej K6; niecodzienny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania. | Fi.Cp16IIx |
| 100 PLN | |
19317 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 35 (skrzywione P w POCZTA) wysłana 18.VI z Mszany Dolnej do Wiednia, otwory po zszywaczu. | Fi.Cp16IIx |
| 80 PLN | |
19318 |
| 40 PLN | |
19319 |
| 200 PLN | |
19320 |
| 60 PLN | |
19321 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 121, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp16IIx |
| 40 PLN | |
19322 |
| 50 PLN | |
19323 |
1919 wydanie krakowskie, całostka wysłana 23.VIII.1919 z Żywca do Linzu, typ nadruku 98. | Fi.Cp 16IIx |
| 60 PLN SOLD | |
19324 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 9. | Fi.Cp16Ix |
| 60 PLN | |
19325 |
| 60 PLN | |
19326 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 23 z obiegu pocztowego z Brzozowa,stempel cenzury krakowskiej. | Fi.Cp16Ix |
| 80 PLN | |
19327 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 9. | Fi.Cp16x |
| 40 PLN | |
19328 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna karta z nadrukiem typu 128 (wyszczerbiony grzebień ozdobnika), obie części ostemplowane grzecznościowo 6.III w Krakowie. | Fi.Cp17II |
| 200 PLN | |
19329 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z obiegu pocztowego z przesuniętym nadrukiem typ 135, adresowana do znanego lwowskiego filatelisty Eugeniusza Szczerbana. | Fi.Cp19I |
| 70 PLN | |
19330 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137. | Fi.Cp19Iy |
| 40 PLN | |
19331 |
1919 wydanie krakowskie, całostka na papierze szarym z nadrukiem typ 136 z obiegu pocztowego z Bielska. | Fi.Cp19Iy |
| 80 PLN | |
19332 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134 (32mm). | Fi.Cp19Iy |
| 40 PLN | |
19333 |
1919 wydanie krakowskie - USZKODZONY NAPIS KARTA POCZTOWA, całostka na kartonie szarym, z nietypowo bardzo słabo odbitym nadrukiem typu 137 "POCZTA POLSKA / 15 h.", dodatkowo uszkodzony napis "KARTA POCZTOWA" - większość liter uszkodzona z prawej strony; karta ostemplowana dwoma pieczątkami firmowymi: na froncie "Towarzystwo dla Przemysłu i handlu drzewnego "LAS"w CIESZYNIE", na odwrocie: "Józef Kosowski hurtowny handel drzewem w Pierścu p.Skoczów (Śląsk)"; zachowana w ładnym stanie, gwarancja. | Fi.Cp19Iy |
| 200 PLN | |
19334 |
1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem typu 137; gwarancja i opis Schmutz; całostka na kartonie szarym z nadrukiem typu 134; gwarancja i opis Schmutz; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp19Iy |
| 300 PLN | |
19335 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 134, zaplamienie na odwrocie części II. | Fi.Cp20 |
| 200 PLN | |
19336 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukami typ 134 z silnym abklaczem. | Fi.Cp20 |
| 300 PLN | |
19337 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna karta z nadrukiem typu 134; na I stronie słabo, a na II mocno odbitym, dobry stan zachowania (Fi.400.-); gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp20Ix |
| 300 PLN | |
19338 |
1919 wydanie krakowskie, całostka (część na odpowiedź) z nadrukiem typ 134 z fragmentem przesuniętego nadruku z pierwszej części kartki na odwrocie, osobliwe. | Fi.Cp20IxB |
| 100 PLN | |
19339 |
1919 wydanie prowizoryczne, kartka z nadrukiem w barwie różowej z podwójną belką zasłaniającą napis Postkarte, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp21I |
| 500 PLN | |
19340 |
1919 nadruk różowego znaku opłaty "Orzeł na tarczy barokowej" o nominale 15 f i napisu "Pocztówka" na niemieckim formularzu o sygnaturze C154/(10.16), pojedyncza belka kasująca, karta czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp21II |
| 600 PLN | |
19341 |
1919 wydanie prowizoryczne, kartka z nadrukiem w barwie różowej z pojedynczą belką zasłaniającą napis Postkarte, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp21II |
| 500 PLN | |
19342 |
1919 wydanie prowizoryczne, całostka w walucie halerzowej wysłana z Lublina 5.6.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K1, z prawdziwego obiegu pocztowego rzadkie. | Fi.Cp22I |
| 900 PLN | |
19343 |
1919 wydanie prowizoryczne, kartka z nadrukiem w barwie fioletowej z podwójną belką zasłaniającą napis Postkarte, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp22I |
| 600 PLN | |
19344 |
1919 całostka miejscowo użyta w Poznaniu w dniu wejścia do sprzedaży wydania gnieźnieńskiego | Fi.Cp23 |
| 70 PLN | |
19345 |
1919 karta do obrotu krajowego za 15 h - znak opłaty fioletowy, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu III (cztery linie adresowe punktowane szeroko, dwie przy adresie nadawcy gęsto), karton ciemnoszary; karta do obrotu krajowego za 15 f - znak opłaty czerwony w typie B (równe kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u góry, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko); karta do obrotu krajowego za 15 h - znak opłaty fioletowy, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), karton brunatnożółty; karta do obrotu krajowego za 15 h - znak opłaty fioletowy, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu III (cztery linie adresowe punktowane szeroko, dwie przy adresie nadawcy gęsto), karton jasnoszary; bardzo dobry stan zachowania; na kartach albumowych ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp24-25 |
| 250 PLN | |
19346 |
1919 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią wysłana z Warszawy do Wiednia, całostka nierozcięta wykorzystana tylko w jedna stronę. | Fi.Cp26 |
| 200 PLN | |
19347 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez rombu. | Fi.Cs2II |
| 1 000 PLN | |
19348 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem ty 3. | Fi.Cs2II |
| 1 200 PLN | |
19349 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 z śladowo widocznym rombem. | Fi.Cs3II |
| 100 PLN | |
19350 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3. | Fi.Cs3II |
| 40 PLN | |