Auction 104. Polish People's Republic 1952-1989

25315

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 3-5 z Sieniawy do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 127".

Fi.2535
Mi.2683
50 PLN
25316

1982 STAN WOJENNY - list miejscowy wysłany 6.5 w Warszawie, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 605".

Fi.2544
Mi.2692
40 PLN
25317

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 03.04 z Olsztyna do Warszawy, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 848" otworzona i po skontrolowaniu treści zamknięta przez cenzurę.

Fi.2547
Mi.2696
40 PLN
25318

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 24.2 z Rzeszowa do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści solidnie zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 518".

Fi.2551
Mi.2705
80 PLN
25319

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z warszawy do Poznania ze stemplem Urzędu Cenzury nr 626.

Fi.2551
35 PLN
25320

1982 STAN WOJENNY - widokówka wysłana 31-5 z Gorlic do Warszawy, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 972".

Fi.2597
Mi.2740
50 PLN
25321

1982 60-lecie Polskiego Związku Tenisowego, znaczek z błędem na poz.9 "plamka nad skarpetą na lewej nodze" w czworobloku; gwarancja.

Fi.2613 B1
Mi.2756
60 PLN
25322

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 5-7 z Parczewa do Warszawy, stemple: ramkowy "WOLNE OD CENZURY" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 207".

Fi.2621
Mi.2769
100 PLN
25323

1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982r."; list zamiejscowy wysyłany 14.2.1983 z Gdańska do Bytowa, bez dołączanego tekstu propagandowego, zachowało się niewiele oryginalnych przesyłek z Warszawy i pojedyncze z innych miast Polski, listy zamiejscowe należą do prawdziwych filatelistycznych perełek; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2644 FP
3 000 PLN
25324

Fi.2644 FP
200 PLN
25325

1982 rocznik kopert FDC (bez bl.119(75); Fi.58,50).

Fi.2644-99
Mi.2792-2647
30 PLN
25326

1982 rocznik znaczków czystych (Fi.61,40).

Fi.2644-99
Mi.2792-2847
35 PLN
25327

Fi.2644-2699, bl.73-6, 2654B1
Mi.2792-2847, Bl.88-90
60 PLN
25328

Fi.2644-2811
Mi.2792-2959
90 PLN
25329

Fi.2645
Mi.2794
10 PLN
25330

Fi.2661MK
Mi.2809
450 PLN
25331

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, ojciec Augustyn Kordecki - karta maksimum.

Fi.2670
Mi.2818
10 PLN
25332

Fi.2671 B1
Mi.2819
30 PLN
25333

Fi.2671 B1
Mi.2819
50 PLN
25334

Fi.2671B1
Mi.2819I
25 PLN
25335

Fi.2671B1
Mi.2819I
35 PLN
25336

Fi.2672B1
Mi.2820
35 PLN
25337

Fi.2683B1
Mi.2831
25 PLN
25338

1982 STAN WOJENNY - całostka (koperta) ze znakiem opłaty za 2,50(2,90) zł o nienotowanej w katalogu sygnaturze "1982 12.000000" wysłana 24.8 z miejscowości Miejsce Piastowe do Warszawy, stemple: ramkowy mały "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 071" otworzona i po skontrolowaniu treści zamknięta przez cenzurę.

Fi.Ck64I
80 PLN
25339

1982 STAN WOJENNY - całostka (koperta) ze znakiem opłaty za 2,50(2,90) zł o nienotowanej w katalogu sygnaturze "1981 9.000.000" wysłana 4.5 z miejscowości Nowy Żmigród do Warszawy, stemple: ramkowy mały "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 377" otworzona i po skontrolowaniu treści zamknięta przez cenzurę.

Fi.Ck64I
60 PLN
25340

Fi.bl.117 B (73)
Mi.Bl.87
20 PLN
25341

15 PLN
25342

1982 list z polskiej placówki wojskowej w ramach ONZ w Syrii.

15 PLN
25343

1982 seria wydawnictwa poczty podziemnej Solidarności.

40 PLN
25344

1982 znaczki podziemnej poczty Solidarności.

15 PLN
25345

1982 list z ośrodka internowanych z Załęża koło Rzeszowa od internowanego Piotra Jakubiaka do rodziny w Sandomierzu, stempel cenzury "Cenzurowano / Data.......... podpis".

80 PLN
25346

1982 korespondencja firmowa, list z odpowiedzią zaadresowana na odwrotnej stronie koperty.

10 PLN
25347

10 PLN
25348

80 PLN
25349

1982 list z ośrodka dla internowanych Stanu Wojennego z Kielc do Krakowa, stempel cenzury ośrodka internowania.

100 PLN
25350

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 5.6 z Steinfurt do Warszawy, w Munster 6.6 unieważniono datownikiem tamtejszego urzędu słabo skasowany w miejscu nadania znaczek; stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 707", na odwrocie wirnik odbiorczy z 29.-6; niecodzienny walor.

80 PLN
25351

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 31.3 z Vlotho w Niemczech do Warszawy, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 713".

50 PLN
25352

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 6.10 z Wiednia do Warszawy, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 729", na odwrocie wirnik odbiorczy z 16.10.

60 PLN
25353

1982 STAN WOJENNY - przesyłka zagraniczna - opaska gazetowa wysłana z St.Louis w USA 31.3 do Warszawy, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 033", niecodzienny walor.

50 PLN
25354

1983 rocznik kopert FDC (bez bl.122(78); Fi.56,60).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN