Auction 104. Polish People's Republic 1952-1989

25195

Fi.2337II
Mi.2484
100 PLN
25196

1977 Ochrona środowiska - ginące zwierzęta (Pustułka), znaczek za 1,50 zł z błędem na poz.6 "emblemat wyszczerbiony u góry"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2358 B
Mi.2506
40 PLN
25197

Fi.2359 B
Mi.2506
50 PLN
25198

Fi.2368
Mi.2515
20 PLN
25199

Fi.2377
Mi.2524A
50 PLN
25200

1977 Dzień Znaczka - monety polskie, miejscowy list polecony z Poznania.

Fi.2382
Mi.2529
10 PLN
25201

1977 monety polskie, znaczek z błędem "cienkie P w POLSKA".

Fi.2382B1
Mi.2529
20 PLN
25202

1977 monety polskie - Dzień Znaczka, znaczek z błędem "cienkie P w POLSKA".

Fi.2382B1
Mi.2529
30 PLN
25203

1977 polski drzeworyt ludowy XVI wieku, znaczek cięty, gwarancja.

Fi.2391nz
Mi.2538U
700 PLN
25204

1977 400. rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, blok z błędem "uszkodzone dolny szeryf litery R w URODZIN" na poz.11; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.bl.100 B1
Mi.Bl.67
30 PLN
25205

Fi.bl.100B1
Mi.Bl.67
15 PLN
25206

Fi.bl.101 (57)
Mi.Bl.68
60 PLN
25207

1978 karnet - "60 LAT SIŁ ZBROJNYCH ZSRR NA STRAŻY POKOJU I SOCJALIZMU - POKAZ ZNACZKA WARSZAWA".

Fi.1857
Mi.1999
30 PLN
25208

1978 rocznik kopert FDC (Fi.71,50).

Fi.2393-2454
Mi.2539-2601
80 PLN
25209

1978-1979 TOM XIII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 193 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2393-2515
Mi.2540-2663
110 PLN
25210

1978 lotnictwo współczesne, znaczek za 50 zł. w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; znaczek jest zdecydowanie niedoceniany, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i w większości zużyto go pocztowo; obok dla porównania pokazano znaczek typu I, który otrzymali pewno Państwo w abonamencie lub zakupionym roczniku.

Fi.2393II
Mi.2540
30 PLN
25211

1978 lotnictwo współczesne, znaczek za 50 zł w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; znaczek jest zdecydowanie niedoceniany, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i w większości zużyto go pocztowo - zachowanie się całego arkusza jest zaskakujące. Nieoceniony materiał porównawczy i badawczy. Czyste pojedyncze znaczki z pełną oryginalną gumą (Fi.1000.-). Doskonały stan zachowania.

Fi.2393II
Mi.2540
750 PLN
25212

1978 VI Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie Lodowym, znaczek za 1,50 zł z błędem na polu 13 "czarna plamka między pierwszym a drugim żaglem", gwarancja Falkowski (Fi.80.-).

Fi.2394 B1
Mi.2541
30 PLN
25213

1978 VI Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie Lodowym, pasek pionowy dwóch znaczków z przywieszką z błędem na przywieszce na polu 18 "czarna kropka na na beleczce cyfry 7 w 1978", gwarancja Falkowski.

Fi.2394-95
Mi.2541-42
30 PLN
25214

1978 Historia kolejnictwa, znaczek za 1 zł. z błędem na poz.22 "krótsza nóżka A w WENECJA", gwarancja Krawczyk.

Fi.2397 B1
Mi.2544
40 PLN
25215

1978 Historia kolejnictwa, 1 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.5 "biała plamka w wieży nad tendrem", poz.22 "krótsza prawa nóżka litery A w WENECJA", poz.30 "pęknięte G w GĄSAWA", poz.35 "biały wypust tendra", poz.39 "przerwana kreska tła przed kominem", poz.40 "przerwana kreska tła nad zaworem"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2397 B1, B2, B
Mi.2544
300 PLN
25216

1978 Historia kolejnictwa, 1 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.6 "zgrubienie kreski tła prawego budynku", poz.7 "biały kreska nad nadkolem", poz.44 "przerwana kreska tła prawego budynku"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2398 B1
Mi.2545
120 PLN
25217

1978 historia kolejnictwa, znaczek z błędem "przerwana pozioma linia pod dachem".

Fi.2398B1
Mi.2545
20 PLN
25218

1978 historia kolejnictwa, znaczek z błędem "przerwa w poziomej linii pod pierwszym dachem z prawej strony".

Fi.2398s
Mi.2545
15 PLN
25219

1978 Historia kolejnictwa, 1,50 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.30 "cyfra 5 w 1,50 wyszczerbiona u dołu", poz.36 ""ciemny ślad" przed pierwszymi drzwiami", poz.41 ""czerwona plamka" pod pierwszym bocznym oknem", poz.50 "obcięte P w PRUSZKÓW (w części nakładu - pokazano w powiększeniu)"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2399 B1, B2
Mi.2546
120 PLN
25220

Fi.2400B3
Mi.2547
20 PLN
25221

1978 Lotnictwo polskie, 50 gr arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.26 "6 linia w ogonie przerwana", poz.27 "5 linia w ogonie przerwana", poz.28 "3 linia w ogonie przerwana" (pokazano w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2404
Mi.2551
100 PLN
25222

1978 lotnictwo polskie, 1 zł arkusz sprzedażny, z błędem na poz.39 "krótsza prawa nóżka R w RWD"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2405 B1
Mi.2552
50 PLN
25223

Fi.2410-11 ND
Mi.2557-58 ND
200 PLN
25224

Fi.2416-17a
Mi.A2564-65
40 PLN
25225

1978 Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów w Hawanie, znaczek z silnie niespasowanym drukiem kolorów, gwarancja Wysocki.

Fi.2418MK1
Mi.2565
190 PLN
25226

1978 rzeźba "Pokój", czworoblok z uskokiem perforacji poziomej przy marginesie.

Fi.2430
Mi.2577
20 PLN
25227

1978 rzeźba "Pokój", parka znaczków z silnie przesuniętym ząbkowaniem, prawy znaczek bez perforacji pionowej na prawym marginesie,

Fi.2430 MK, MK2
Mi.2577 Ul
350 PLN
25228

1978 arcydzieła sztuki - rzeźba "Pokój", dziesięcioblok znaczków za 1 zł. bez perforacji po prawej, skrajne znaczki cięte, obok nich znaczki z przeperforowanym końcówką grzebienia lewym bokiem - z trzech innych stron cięte (Fi.2400.-); na znaczkach po lewej widać kłopoty z przesuwem grzebienia perforującego, które zakończyły się przerwaniem perforowania dwóch ostatnich kolumn znaczków; najpiękniejsza możliwa ilustracja sposobu powstania tego błędu.

Fi.2430 MK3 + 2430nz
Mi.2577Udr + 2577 U
3 000 PLN
25229

1978 rzeźba Pokój z Zamku Królewskiego w Warszawie, parka znaczków makulaturowych z przesuniętą perforacją, gwarancja Wysocki.

Fi.2430MK
Mi.2577
200 PLN
25230

1978 50-lecie warszawskiego ZOO, znaczki za 1,50 zł w parce pionowej, dolny z błędem "otwarte p w Antylopa" na poz.30 występującym w części nakładu; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2442 B1
Mi.2589
81 PLN
25231

1978 30. rocznica powstania PZPR, znaczek z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.2450MK
Mi.2597
25 PLN
25232

1978 "NADANIE IMIENIA ALEKSANDRA ZAWADZKIEGO ELBLĄSKIEJ CHORĄGWI ZHP" karta pocztowa ostemplowana okolicznościowo 16.IX w Elblągu; temat - HARCERSTWO.

Fi.Cp688
15 PLN
25233

1978 "ORP BŁYSKAWICA OKRĘT MUZEUM; karta z sygnaturą (IV.78) ostemplowana okolicznościowo w Gdyni; temat - OKRĘTY.

Fi.Cp693
10 PLN
25234

1978 Poczta Harcerska Operacji BIESZCZADY 40 - Stanica Bystre; karta z sygnaturą (IV.78) ostemplowana w Baligrodzie; temat - HARCERSTWO.

Fi.Cp693
15 PLN