Auction 104. Polish People's Republic 1952-1989

25035

1970 karnet - "25. ROCZNICA WYZWOLENIA WARSZAWY" i "XXV ROCZNICA ZWYCIĘSTWA NAD FASZYZMEM".

Fi.1839, 1857
Mi.1986, 1999
40 PLN
25036

1970-1971 TOM IX JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 450 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1839-1994
Mi.1986-2141
350 PLN
25037

1970-1979 komplet czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.1083,30).

Fi.1839-bl.66
Mi.1986-Bl.80
700 PLN
25038

1970 rocznik znaczków czystych (Fi.158,30).

Fi.1839-bl.76
Mi.1986-Bl.44
100 PLN
25039

1970 rocznik kopert FDC (bez bl.: 65(Ark.1850), 67-74; Fi.94.-).

Fi.1839-bl.76(39)
Mi.1986-Bl.44
40 PLN
25040

Fi.1839MK
Mi.1986
15 PLN
25041

1970 "FROMBORK/ OPERACJA 1001/ AKCJA LETNIA 70" znaczek na kopercie skasowany okolicznościowo 7.8, stemplem o tematyce harcerskiej.

Fi.1849
Mi.1996
10 PLN
25042

1970 karnet - "100 ROCZNICA URODZIN LENINA".

Fi.1849-51
Mi.1996-98
30 PLN
25043

1970 karnet - "WYSTAWA FILATELISTYCZNA 100 ROCZNICA URODZIN LENINA".

Fi.1850
Mi.1997
30 PLN
25044

1970 100. rocznica urodzin Włodzimierza Lenina, znaczek z błędem "plama z lewej strony litery Ł".

Fi.1850B3
Mi.1997
15 PLN
25045

1970 "ZHP HUFIEC KOZIENICE" znaczek na ozdobnej kopercie ostemplowany okolicznościowo 9.V. z okazji rocznicy bitwy pod Studziankami; temat - HARCERSTWO.

Fi.1858
Mi.2000
10 PLN
25046

Fi.1868
Mi.2015
70 PLN
25047

1970 życie i działalność Mikołaja Kopernika, sześcioblok ze znaczkiem makulaturowym z błędem z poz. 7 "zalany druk litery A w wyrazie POLSKA", wyłapanym przez kontrolę jakości i przedziurkowanym jeszcze w drukarni, gwarancja Wysocki.

Fi.1868B1
Mi.2015
180 PLN
25048

1970 Życie i działalność Mikołaja Kopernika, znaczek za 2,50 zł z błędem "plamy na zewnątrz barwnej ramki: z lewej u dołu na wysokości rysunku barbakanu i u góry z prawej na wysokości rogu" na poz.41; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1869 B1
Mi.2016
60 PLN
25049

Fi.1870-77
Mi.2017-24
25 PLN
25050

1970 miniatury w zbiorach Muzeum Narodowego, list polecony z Poznania do Niemiec, na odwrocie stempel tranzytowy z Warszawy.

Fi.1877
Mi.2024
100 PLN
25051

1970 Polska na morzu 1939-1945, seria znaczków metrykalnych z oznaczeniem walca (1 walec, 1 nakład) znajdującym się nad 4 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1882-84
Mi.2029-31
40 PLN
25052

1970 Dzień Znaczka - polskie malarstwo współczesne, znaczek makulaturowy bez druku barwy niebieskiej i zielonej (brak nominału), przesuniętą barwą czerwoną oraz przesuniętą perforacją. Znaczki makulaturowe z tego wydania przedostały się na rynek filatelistyczny w zdecydowanej większości przypadków bez gumy (spotykane z gumą mają często ją dorobioną później), często pogniecione i z uszkodzeniami rysunku. Klasyczny przypadek makulatury.

Fi.1889MK
Mi.2036
630 PLN
25053

Fi.1893II
Mi.2040
120 PLN
25054

Fi.1893Pw
Mi.2040Zf
40 PLN
25055

1970 100-lecie urodzin W.I.Lenina, karta pocztowa z dodatkowym napisem z okazji Wystawy Filatelistycznej "LENIN 100" ostemplowana okolicznościowo w Warszawie.

Fi.Cp437I
10 PLN
25056

1970 "MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA LENIN I JEGO IDEE", karta pocztowa ostemplowana okolicznościowo 18.X w Krakowie.

Fi.Cp460
10 PLN
25057

1970 FDC - "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna kraków 1970", bloczek na kopercie skasowany 10.X stemplem okolicznościowym i datownikiem w Krakowie, z dodatkową nalepką wystawową - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - niedostępne w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.65 (ark.1850)
Mi.Bl.42
300 PLN
25058

1970 Miniatury w zbiorach Muzeum Narodowego - komplet bloków, do niedawna katalogowanych jako arkusiki, niezbędnych do skompletowania rocznika, czyste (Fi.80.-).

Fi.bl.67-74
Mi.Klb.2017-24
60 PLN
25059

1970 Miniatury w zbiorach Muzeum Narodowego - komplet bloków, do niedawna katalogowanych jako arkusiki, niezbędnych do skompletowania rocznika, kasowane z pełną gumą, o wiele rzadsze od czystych (Fi.30.-).

Fi.bl.67-74
Mi.Klb.2017-24
50 PLN
25060

1970 miniatury w zbiorach Muzeum Narodowego, blok za znaczkami za 60 gr. z błędem "żółte kółko pod literami le w klejnoty" na górnej przywieszce.

Fi.bl.69 B
Mi.2019
40 PLN
25061

30 PLN
25062

1971 karnet - "X-LECIE KOŁA PZF NR.72".

Fi.1857
Mi.1999
30 PLN
25063

1971 rocznik kopert FDC (bez bl.: 77, 78, 79-86, 87; Fi.82,30).

Fi.1903-94
Mi.2050-2141
45 PLN
25064

1971 rocznik znaczków czystych (Fi.177,40).

Fi.1903-94
Mi.2050-2141
150 PLN
25065

1971 statki pod polska banderą, znaczek z pustopolem na dolnym marginesie.

Fi.1904
Mi.2051
35 PLN
25066

1971 Statki pod polską banderą, parka pionowa znaczków za 2,50 zł, dolny z błędem "trójkątna plama nad W w ZBIORNIKOWIEC" na poz.1 w części nakładu; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.1908 B1
Mi.2055
60 PLN
25067

1971 zamki polskie, znaczek z silnie przesuniętym drukiem kolorów z dolnym marginesem, nie katalogowane, gwarancja Walocha.

Fi.1912MK
Mi.2059
650 PLN
25068

1971 zamki polskie, znaczek z przesuniętą perforacją w dół na napisy pod znaczkiem.

Fi.1918
Mi.2065
25 PLN
25069

1971 gospodarka leśna, arkusz sprzedażny znaczka za 60 gr.

Fi.1921 ark.
50 PLN
25070

1971 50 rocznica III Powstania Śląskiego, arkusz czysty, niewielkie zgięciem prawego górnego narożnika daleko od znaczków.

Fi.1931
Mi.2078
50 PLN
25071

1971 turystyka - na szlaku Kopernika, arkusz sprzedażny znaczka za 40 gr.

Fi.1940 ark.
Mi.2068
100 PLN
25072

1971 wycinanki ludowe, znaczek z usterką od zalania nadmiarem farby drukarskiej "otwarte u dołu O", gwarancja Petriuk.

Fi.1949
45 PLN
25073

1971 Dzień Znaczka - kobieta w malarstwie polskim, zestaw czystych znaczków z przywieszkami z prawej i lewej strony (Fi.44.-).

Fi.1963-70
Mi.2110-17
40 PLN
25074

1971 VI Zjazd PZPR, seria: pasek trzech znaczków z pustopolem z prawej strony, dwa sześciobloki z pustopolami u góry i u dołu, czyste (Fi.58.-).

Fi.1977-84
Mi.2124-31
70 PLN