The new auction will start soon

Auction 104. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
25395

1985 Panorama Racławicka, dolny znaczek z błędem "skrócony lewy górny szeryf litery K w POLSKA", górny znaczek z błędem "uszkodzona litera a w Racławicka".

Fi.2819B1, B2
Mi.2967
45 PLN
25396

1985 Głowy wawelskie (IV), znaczki za 5 zł w parce poziomej, lewy z błędem "cienkie zakończenie dolnej części cyfry 5 w nominale" na poz.4; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2838 B2
Mi.2986
40 PLN
SOLD
25397

1985 40. rocznica powstania ONZ, arkusz czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2856
Mi.3004
50 PLN
SOLD
25398

1985 100. rocznica urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2859-63 ark.
Mi.3007-11
100 PLN
25399

1985 SOLIDARNOŚĆ - Poczta wydawców czworoblok znaczków ząbkowanych z górnym perforowanym marginesem (pustopole), bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN
25400

1985 wydawnictwo podziemnej Solidarności.


30 PLN
25401

1985 seria poczty podziemnej Solidarności regionu Śląsko - Dąbrowskiego upamiętniające ofiary "procesu szesnastu"w Moskwie na Łubiance.


65 PLN
25402

1985 seria poczty polowej Solidarności Małopolska.


180 PLN
25403

1986 TS/S "Stefan Batory" - widokówka pisana z Las Palmas do Warszawy, nadana 24.I w agencji pokładowej.

Fi.2862
Mi.3010 
40 PLN
25404

1986 rocznik kopert FDC (bez bl.: 128-9(84-5), 130(86), 131(87); Fi.66.-).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
30 PLN
25405

1986 rocznik znaczków czystych (Fi.78,40).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
45 PLN
25406

1986 Polska żegluga bałtycka - promy, seria z pustopolami u dołu, czyste (Fi.48.-).

Fi.2881-84
Mi.3029-32
30 PLN
25407

1986 legendy polskie, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2904-9 ark.
Mi.3052-7
150 PLN
25408

1986 poczet królów polskich, marginesowy znaczek z przesuniętą w poziomie perforacją wchodzącą na rysunek znaczka.

Fi.2918MK
Mi.3066
65 PLN
25409

1986 Światowy Dzień Poczty, blok na kopercie FDC, dodatkowo okolicznościowa nalepka polecenia Muzeum Poczty i Telekomunikacji urzędu Wrocław 1 skasowana datownikiem okolicznościowym, trudna do zdobycia koperta FDC, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.131 (87)
Mi.Bl.101
150 PLN
25410

1986 SOLIDARNOŚĆ - POCZTA BYTOM'86 - rocznica odzyskania niepodległości, pamiątkowy znaczek przedstawiający m.in. marszałka Józefa Piłsudskiego.


20 PLN
25411

1986 Poczta Solidarności - komplet 4 efektownych kart z podobiznami i życiorysami dowódców Armii Krajowej: Michała Tokarzewskiego - Karaszewicza "Doktora", Stefana Roweckiego "Grota", Tadeusza Komorowskiego "Bora", Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka"; dodatkowo biało-czerwona banderola.


100 PLN
25412

1986 zestaw trzynastu poleconych kopert ostemplowanych kasownikami ambulansowymi z erką.


300 PLN
25413

1987 rocznik kopert FDC (bez bl.132(88); Fi.69.-).

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
55 PLN
25414

1987 rocznik znaczków czystych, dodatkowo znaczek 2983 z przywieszką (Fi.238,60).

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
170 PLN
25415

1987 10-lecie Polskiej Stacji Arktycznej im. H.Arctowskiego, 10 zł petrel - arkusz sprzedażny, z błędem na poz.9 "plamka na zakończeniu dolnego (prawego) skrzydła"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2930 B
Mi.3078
50 PLN
25416

1987 10-lecie Polskiej Stacji Arktycznej im. H.Arctowskiego, 10 zł pingwiny - arkusz sprzedażny, z błędem na poz.9 ""duży iluminator" w kadłubie jachtu"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2931 B
Mi.3079
50 PLN
25417

1987 malarstwo polskie - Leon Wyczółkowski, znaczek z niespasowanym, przesuniętym w poziomie drukiem kolorów.

Fi.2935
Mi.3083
40 PLN
25418

1987 150. rocznica urodzin Artura Grottgera, znaczki z pustopolem u dołu i góry, czyste (Fi.24.-).

Fi.2940
Mi.3088
30 PLN
25419

1987 40. rocznica śmierci Karola Świerczewskiego, znaczki w barwach oliwkowej i oliwkowozielonej.

Fi.2941a, b
Mi.3089
10 PLN
SOLD
25420

1987 III wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, prawy znaczek z błędem "uszkodzona litera k W Polska".

Fi.2951, 2952B1
Mi.3099, 3100
10 PLN
25421

1987 III wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, prawy znaczek z błędem "uszkodzona litera k W Polska".

Fi.2951, 2952B1
Mi.3099, 3100
10 PLN
25422

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, komplet kombinacji parek i trójek, czyste.

Fi.2951-2
Mi.3099-100
20 PLN
25423

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, 2 arkusze: odmiana z numerem po prawej stronie i bez numeru (z błędem uszkodzona litera K w POLSKA).

Fi.2951-2 B1, Ark.2951-2 II i III
Mi.3099-100
60 PLN
25424

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, arkusz kasowany okolicznościowo (z pełną gumą) w specjalnym klaserze wydanym z okazji wizyty papieskiej; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.2951-52, bl.133 (89)
Mi.3099-100, Bl.103
150 PLN
25425

1987 Wojna Obronna 1939 r. (IV), znaczek za 10 zł z błędem na poz.30 "brak połowy kreski w drugim N w OBRONNA", gwarancja i opis.

Fi.2965 B1
Mi.3113
40 PLN
25426

1987 wojna obronna 1939 roku, seria, znaczek z błędem "ścięte d w pod".

Fi.2965 B2 (2965-7)
20 PLN
25427

1987 Wojna obronna 1939 roku, znaczek z błędem "brak połowy kreski w drugim N w OBRONNA".

Fi.2965B1
Mi.3113
10 PLN
25428

1987 poczet królów i książąt polskich, znaczek z przywieszką i pustopolem.

Fi.2983
Mi.3131
15 PLN
25429

1987 Poczet królów i książąt polskich - Bolesław Chrobry, znaczki z przywieszkami i pustopolami we wszystkich chyba możliwych kombinacjach.

Fi.2983
Mi.3131
60 PLN
25430

1987 Poczet królów i książąt polskich (II) - Bolesław Chrobry znaczki z przywieszkami i pustopolami: z lewej i prawej strony, znaczek między przywieszkami i przywieszka między znaczkami.

Fi.2983 Pw
Mi.3131
50 PLN
25431

1987 poczet królów polskich, znaczek z przesunietym drukiem ramki w PRAWO (staloryt pozostaje właściwie scentrowany w stosunku do ząbkowania). Błąd pokazał się kilka lat temu, obecnie rzadko oferowany. Do specjalizacji wydania.

Fi.2983 MK2
Mi.3131
300 PLN
25432

1987 poczet królów i książąt polskich, znaczek z przywieszka i przesuniętym drukiem stalorytu zachodzącym na druk rotograwiury.

Fi.2983MK
Mi.3131
90 PLN
25433

1987 poczet królów i książąt polskich, znaczek z przesuniętym drukiem stalorytu zachodzącym na druk rotograwiury.

Fi.2983MK
Mi.3131
40 PLN
25434

1987 poczet królów polskich, parka znaczków z drukiem ramki przesuniętym lekko w lewo - ramka zachodzi na druk stalorytu.

Fi.2983 MK1
Mi.3131
200 PLN