The auction will start on 21.06.2024

Auction 104. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
25115

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus, komplet arkusików, kasowane z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2108-09
Mi.2255-56
30 PLN
25116

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus - komplet znaczków z przywieszkami, czyste (Fi.96.-).

Fi.2108-09Pw
Mi.2255-56Zf
100 PLN
25117

1973 Badanie kosmosu, Copernicus - znaczek z błędem na polu 4 "przerwane z w zł" występującym w części nakładu w arkusiku (Fi.70.-), czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2109 B1
Mi.2256
70 PLN
25118

1973 Badanie kosmosu - Copernicus, arkusik z błędem na poz.4 "przerwane z w zł", gwarancja.

Fi.2109 B1
Mi.Bl.54 
80 PLN
25119

1973 badanie kosmosu, znaczek z błędem "przerwane z w zł".

Fi.2109B1
Mi.2256
15 PLN
25120

1973 badanie kosmosu, znaczek z błędem "przerwane z w zł".

Fi.2109B1
Mi.2256
20 PLN
25121

1973 80. rocznica urodzin Marcelego Nowotki, arkusz sprzedażny.

Fi.2115 ark.
Mi.2262
40 PLN
25122

1973 Ochrona środowiska, znaczek za 50 gr z rzadkim niekatalogowanym błędem "Ochrońa zamiast Ochrona", czysty w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis błędu.

Fi.2117 B
Mi.2265
70 PLN
25123

1973 ochrona środowiska, list polecony z Poznania do Niemiec, na odwrocie stempel tranzytowy z Warszawy.

Fi.2124
Mi.2272
25 PLN
25124

1973 ochrona środowiska, znaczek za 6,50 zł z rzadkim błędem na poz.21 "Ochroria zamiast Ochrona", na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2124 B1
Mi.2272
100 PLN
25125

1973 ochrona środowiska, znaczek z błędem "Ochroria".

Fi.2124B1
50 PLN
25126

1973 frankatura mechaniczna - 50 gr "ŚWIATOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA EXPOSITION PHILATELIQUE MONDIALE POZNAŃ 19.8-2.9.73" na karcie pocztowej.

Fi.Cp579
10 PLN
25127

1973 FDC - "Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73"", bloczek na ilustrowanej kopercie skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - koperta niedostępna w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.91 (46) b
Mi.Bl.56
150 PLN
25128

1973 karnet - czarnodruk "Światowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 73", przygotowany z okazji XI Zjazdu PZF.

Fi.bl.91 ND (46ND)
Mi.Bl.56ND
60 PLN
25129

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska 73, nowodruk bloku.

Fi.bl.91ND
Mi.Bl.55SD
30 PLN
SOLD
25130

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 - Mikołaj Kopernik, nowodruk z przekreślonym nominałem w barwie czarnej.

Fi.bl.91ND (46)
Mi.Bl.56ND 
40 PLN
25131

1973 koperta służbowa poczty, między innymi kasownik ambulansu na trasie Chojnice - Szczecin nr 903.


15 PLN
25132

1974 karnet zaproszenie - "IX ZJAZD TOWARZYSTWA PRZYJAŹNI POLSKI-RADZIECKIEJ".

Fi.2098, 2165
Mi.2245, 2313
40 PLN
25133

1974 "WOJSKOWA MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" seria wydana z okazji 30-lecia LWP skasowana 21.X okolicznościowo na karcie.

Fi.2127-30
Mi.2275-78
40 PLN
25134

1974 rocznik kopert FDC (bez bl.92a(47a), bl.92b(47b), bl.93(48), bl.94(49); Fi.66.-).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
70 PLN
25135

1974 rocznik znaczków czystych (Fi.115,20).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
90 PLN
25136

1974-1975 TOM XI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 216 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2148-2273
Mi.2296-2420
180 PLN
25137

1974 rośliny w twórczości Stanisława Wyspiańskiego, znaczek z niekatalogowanym błędem w postaci nie dodruku dolnego znaczka z ostatniego rzędu w arkuszu, tak zwany suchy druk minimalną ilością farby, błąd przypadkowy występujący być może tylko w jednym arkuszu na 10 znaczkach, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.2149MK
Mi.2297
480 PLN
25138

1974 V Kongres ZBoWiD, 30-znaczkowy arkusz sprzedażny - sektor 4, czysty; bardzo dobry stan zachowania (arkusz nie zgięty, ani nie złamany).

Fi.2164
Mi.2312
175 PLN
SOLD
25139

1974 X Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w RFN, czworoblok znaczków z bloku z górnym marginesem; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2168+2169
Mi.2315+2316
20 PLN
25140

1974 XIX Międzynarodowy Kongres Ogrodniczy w Warszawie, parka pozioma znaczków za 1 zł, prawy z błędem "żółta plama na płatku kwiatu" na poz.10; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2184 B1
Mi.2331
40 PLN
25141

1974 XIX Międzynarodowy Kongres Ogrodniczy w Warszawie, znaczek za 5 zł z błędem na poz.39 "prawe ramię litery Y zakończone szpiczasto"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2189 B2
Mi.2336
50 PLN
25142

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, list ekspresowy z Poznania do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.bl.92a
Mi.Bl.57
25 PLN
25143

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok ostemplowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, z pełną oryginalną gumą.

Fi.bl.92b(47b)
Mi.Bl.57
35 PLN
25144

1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2246 + 4x2247) - niekatalogowany zawierający znaczki z serii telewizyjne filmy dziecięce; czyste, dobry stan zachowania.

Fi.6l (2246-47)
Mi.2393-94
80 PLN
25145

1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2272 + 4x2273) zawierający znaczki wydane z okazji VII Zjazdu PZPR, skasowane w dniu wejścia do obiegu - 8.XII stemplem okolicznościowym "VII ZJAZD PZPR WARSZAWA PKiN 8-XII-1975" odciśniętym również na okładce; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.6i (2272-73)
Mi.2419-20
30 PLN
25146

1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2175 + 4x2185) zawierający znaczki z serii X Międzynarodowy Festiwal Szachowy w Lublinie i XIX Międzynarodowy Kongres Ogrodnictwa w Warszawie (ogórki); czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.6k (2175, 2185)
Mi.2322, 2332
80 PLN
25147

1975 zeszycik znaczkowy 15 zł (6x2154 + 6x2239) zawierający znaczki z serii polskie budownictwo drewniane i eksperymentalny lot "Apollo"-"Sojuz"; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.7a (2154, 2239)
Mi.2302, 2386
50 PLN
25148

1975 Arcydzieła sztuki polskiej - szopka krakowska, 1 zł arkusz sprzedażny, sektor 3, z błędami na: poz.5 ""chmurka" na lewo od wieży", poz.20 "czerwone kółeczko na lewo od wieży" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2199
Mi.2346
80 PLN
25149

1975 rocznik znaczków czystych (Fi.108,40).

Fi.2206-73
Mi.2353-2420
90 PLN
25150

1975 rocznik kopert FDC (bez bl.96(52) i bl.97(53); Fi.91,70).

Fi.2206-73
Mi.2353-2420
150 PLN
25151

1975 Sokoły, znaczki za 1 zł i 1,50 zł komplet parek i trójek w układach: zwykłym i odwrotnym, czyste.

Fi.2207-10
Mi.2354-57
100 PLN
25152

1975 30. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, znaczek z przesuniętym drukiem barwy czerwonej.

Fi.2215
Mi.2362
20 PLN
25153

1975 100. rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce, parka z pustopolem.

Fi.2223-4
Mi.2370-1 
10 PLN
25154

1975 100.rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce, seria: dwie parki znaczków z pustopolem z lewej strony, parka z pustopolami u dołu, czyste.

Fi.2223-28
Mi.2370-75
50 PLN