The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 103. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17577

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
20 PLN
17578

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
20 PLN
17579

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta.

Fi.Cp128
20 PLN
17580

1951 Propaganda PKO, na odwrocie prawie niewidoczne ślady podlepek).

Fi.Cp130
15 PLN
17581

1952 koperty "Bierut", komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, sygnatura XI-51, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi. 150,-).

Fi.Ck13
120 PLN
17582

1952 koperty "Plan 6-letni Elektryfikacja", zakończenie klapy ostre, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi. 210,-).

Fi.Ck14a
180 PLN
17583

1952 koperta na papierze szarawo-białym, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe H.

Fi.Ck14ya
35 PLN
17584

1952 Budownictwo mieszkaniowe, 30+15 gr, sygnatura V.52, hasło propagandowe 23 (Fi.36.-).

Fi.Cp131
20 PLN
17585

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, niezłożona, sygnatura III.52, układ haseł 19-23.

Fi.Cp132
50 PLN
17586

1953 koperta z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, hasło propagandowe C; dobry stan zachowania (na odwrocie dwa minimalne ślady podlepek).

Fi.Ck16I
60 PLN
17587

1953 koperty z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi; bardzo dobry stan zachowania (Fi. 510,-).

Fi.Ck16I
400 PLN
17588

1953 koperty "Elektrownia w Jaworznie", napis "CENA 95 GR" antykwą, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi. 360,-).

Fi.Ck18a
250 PLN
17589

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 18b, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
15 PLN
17590

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 22, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
15 PLN
17591

1954 wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 4 (Kielce) na karcie z sygnaturą IX-52 i hasłem propagandowym 19, wysłanej 10.8.1955 z Pilicy do Warszawy.

Fi.Cp132A
40 PLN
17592

1954 wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 3 (Gdańsk) na karcie z sygnaturą III-52 i hasłem propagandowym 18b, wysłanej 17.1.55 z Gdańska do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp132B
60 PLN
SOLD
17593

1954 wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 12 (Rzeszów) na karcie z sygnaturą VII-53 i hasłem propagandowym 18b, wysłanej 3.7.55 z Iwonicza do Tarnowa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp136
40 PLN
17594

1956 karty pocztowe czyste, rocznik - 6 sztuk (Fi. 83,-).

Fi.Cp141-44
80 PLN
17595

1957 koperta lotnicza (samolot nad Krakowem), sygnatura (VII-1957), nieco słabszy stan zachowania.

Fi.Ck21
30 PLN
17596

1957 koperta lotnicza "Samolot nad Krakowem", sygnatura I-1963, czysta, na froncie pionowa, naturalna fałdka papieru.

Fi.Ck21
40 PLN
17597

1957 karty pocztowe czyste, rocznik - 5 sztuk, na odwrocie niewielkie przebarwienia od światła "pasy" - dobry stan zachowania (Fi. 84,-).

Fi.Cp145-49
80 PLN
17598

1957 Festiwal Sztuki - Dni Krakowa, karta ostemplowana okolicznościowo 19.VI.1969.

Fi.Cp146
10 PLN
17599

1957 XXVI Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Fi.Cp147
10 PLN
17600

1957 Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, karta czysta.

Fi.Cp149
10 PLN
17601

1958 400-lecie Poczty Polskiej, komplet dwóch kopert.

Fi.Ck26-27
30 PLN
17602

1958 400-lecie Poczty Polskiej, całostka z zdwojonym drukiem barwy czerwonej, gwarancja i opis Pelczar.

Fi.Ck27MK
400 PLN
17603

1958 karty pocztowe czyste, rocznik - 12 sztuk (Fi.146.-), na odwrocie niewielkie przebarwienia od światła "pasy" - dobry stan zachowania.

Fi.Cp150-61
140 PLN
17604

1958 Tydzień Archiwów, karta czysta (Fi.22.-).

Fi.Cp154
15 PLN
17605

1958 400-lecie Poczty Polskiej, komplet 6 czystych kart (Fi.68.-).

Fi.Cp155-60
60 PLN
17606

1959 III Zjazd PZPR, całostka ostemplowana okolicznościowo 16.3 w Warszawie.

Fi.Cp163
10 PLN
17607

1959 XII Wyścig Pokoju; temat - KOLARSTWO.

Fi.Cp165
20 PLN
17608

1959 Wystawa Filatelistyczna "Balpex"; temat - PTAKI, ŻAGLOWCE.

Fi.Cp170
15 PLN
17609

1959 Zjazd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, karta czysta, temat - POŻARNICTWO.

Fi.Cp172
20 PLN
17610

1959 15-lecie radiofonii w Polsce Ludowej, komplet 2 czystych kart (Fi.24.-).

Fi.Cp173a-b
20 PLN
17611

1960 150 rocznica urodzin Fryderyka Chopina, karta czysta.

Fi.Cp174
10 PLN
17612

1960 50-lecie Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Fi.Cp175
10 PLN
17613

1960 1800-lecie Kalisza, karta czysta.

Fi.Cp176
10 PLN
17614

1960 zabytkowe budowle miast polskich (I), karta Gdańsk z błędnym napisem - "ŻÓRAW"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.220.-).

Fi.Cp178a
200 PLN
17615

1960 zabytkowe budowle miast polskich - Kraków - karty oliwkowe, komplet 16 sztuk z hasłami propagandowymi 29-44 (Fi.96.-).

Fi.Cp179b
80 PLN
17616

1960 Zabytkowe budowle miast polskich, Poznań, karta o sygnaturze X.-60, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp182
40 PLN