The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 103. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17337

1919 wydanie krakowskie, całostka (cześć nadawcza całostki z opłacona odpowiedzią) z nadrukiem typ 97.

Fi.Cp17IIA
120 PLN
17338

1919 wydanie krakowskie, całostka (cześć na odpowiedź) wysłana ze Lwowa 11.8.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej, nadruk typ 84 - brak rombu.

Fi.Cp17IIB
150 PLN
17339

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie kremowym z nadrukiem typ 135, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp19Ix
60 PLN
17340

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 135.

Fi.Cp19Ix
40 PLN
17341

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 135.

Fi.Cp19Ix
40 PLN
17342

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Ix
60 PLN
17343

1919 wydanie krakowskie, całostka wysłana z Muszyny 21.1.20 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej, całostki Cp 19 weszły do użycia w pierwszych dniach 1920 roku znacznie później niż pozostałe całostki tego wydania.

Fi.Cp19Iy
120 PLN
17344

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Iy
60 PLN
17345

1919 wydanie krakowskie - USZKODZONY NAPIS KARTA POCZTOWA, całostka na kartonie szarym, z nietypowo bardzo słabo odbitym nadrukiem typu 137 "POCZTA POLSKA / 15 h.", dodatkowo uszkodzony napis "KARTA POCZTOWA" - większość liter uszkodzona z prawej strony; karta ostemplowana dwoma pieczątkami firmowymi: na froncie "Towarzystwo dla Przemysłu i handlu drzewnego "LAS"w CIESZYNIE", na odwrocie: "Józef Kosowski hurtowny handel drzewem w Pierścu p.Skoczów (Śląsk)"; zachowana w ładnym stanie, gwarancja.

Fi.Cp19Iy
200 PLN
17346

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem typu 137; gwarancja i opis Schmutz;

całostka na kartonie szarym z nadrukiem typu 134; gwarancja i opis Schmutz;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp19Iy
300 PLN
17347

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp20
250 PLN
17348

1919 wydanie krakowskie, podwójna karta z nadrukiem typu 134; na I stronie słabo, a na II mocno odbitym, dobry stan zachowania (Fi.350.-); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp20Ix
250 PLN
17349

1919 nadruk różowego znaku opłaty "Orzeł na tarczy barokowej" o nominale 15 f i napisu "Pocztówka" na niemieckim formularzu o sygnaturze C154/(10.16), pojedyncza belka kasująca, karta czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp21II
500 PLN
17350

1919 wydanie prowizoryczne, rzadka z obiegu kartka wysłana z Lublina 15.5.19 do Szwajcarii, stempel krakowskiej cenzury wojskowej.

Fi.Cp22I
900 PLN
17351

1919 karta do obrotu krajowego za 15 h - znak opłaty fioletowy, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu III (cztery linie adresowe punktowane szeroko, dwie przy adresie nadawcy gęsto), karton ciemnoszary;

karta do obrotu krajowego za 15 f - znak opłaty czerwony w typie B (równe kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u góry, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko);

karta do obrotu krajowego za 15 h - znak opłaty fioletowy, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), karton brunatnożółty;

karta do obrotu krajowego za 15 h - znak opłaty fioletowy, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu III (cztery linie adresowe punktowane szeroko, dwie przy adresie nadawcy gęsto), karton jasnoszary;

bardzo dobry stan zachowania; na kartach albumowych ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp24-25
250 PLN
17352

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez rombu.

Fi.Cs2II
1 000 PLN
17353

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4.

Fi.Cs3II
40 PLN
17354

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z mocno uszkodzonym nadrukiem typu 14, dofrankowany przed przedrukiem jeszcze za czasów austriackich, ostemplowany grzecznościowo 12.I w Bielsku, niezaklejony z pełną oryginalną gumą.

Fi.Cs3III
150 PLN
17355

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 14, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cs3III
120 PLN
17356

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3.

Fi.Cs4II
40 PLN
17357

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8.

Fi.Cs4II
40 PLN
17358

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8, gwarancja Kronenberg.

Fi.Cs4II
50 PLN
17359

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3.

Fi.Cs4II
40 PLN
17360

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8 - śladowy romb.

Fi.Cs4II
40 PLN
17361

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8.

Fi.Cs4II
40 PLN
17362

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 13 z przecinkiem zamiast kropki.

Fi.Cs4III
50 PLN
17363

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 - POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belka zamiast ornamentu na rzadkim papierze gładkim satynowanym.

Fi.Cs4III
360 PLN
17364

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 19 -belka zamiast ozdobnika, w środku nie wypisany.

Fi.Cs4IIIs
200 PLN
17365

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ 2 z opuszczona literą l, silny abklacz na odwrocie.

Fi.Ct2
150 PLN
17366

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ 2 z opuszczona literą l, silny abklacz na odwrocie.

Fi.Ct2
150 PLN
17367

1919 wydanie krakowskie TARNOPOL - PÓŹNE UŻYCIE, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typu 2 - z podniesioną literą l; użyte 12.V.20 w Tarnopolu (katalogi stosują dopłaty dla późno użytych pokwitowań - po 14.04.20), znak opłaty skasowany datownikiem TARNOPOL z wyróżnikiem "*3a*"; rzadki walor użyty na kresach w dobrym stanie zachowania (formularz lekko złożony pionowo i poziomo); gwarancja Gryżewski,.

Fi.Ct6
1 000 PLN
17368

1920 list z Radomia do Warszawy.

Fi.Ck6
80 PLN
17369

1920 karta podwójna do obrotu krajowego za 15+15 f, góra karty I połączona z dołem karty II, egzemplarz z szerokim marginesem (nieobcięty), znaki opłaty czerwone w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u dołu, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko); doskonały stan zachowania.

Fi.Cp26II
500 PLN
17370

1920 kartka do korespondencji krajowej.

Fi.Cp30
40 PLN
17371

1920 karta do obrotu krajowego za 15 h (usunięte oznaczenie waluty) - znak opłaty liliowy w typie I (typ A wg PZP), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp31
100 PLN
17372

1920 kartka z hasłem propagandowym, cztery wyrazy pogrubione.

Fi.Cp32
30 PLN
17373

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę w przedłużeniu litery "P" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta w połowie, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie a (wszystkie wyrazy wydrukowane pismem zwykłym);

karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę w przedłużeniu litery "P" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta w połowie, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie a (wszystkie wyrazy wydrukowane pismem zwykłym); wysłana 20.IX z Łodzi do miejscowości Kawnice;

bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp32
80 PLN
17374

1920 całostka na przesyłki zagraniczne z hasłem propagandowym, odbite spacje drukarskie na lewo od znaku opłaty, znak opłaty przechylony lekko w prawą stronę - ciekawe.

Fi.Cp33
100 PLN
17375

1920 całostka do korespondencji zagranicznej z dwujęzycznym hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
40 PLN
17376

1920 całostka do korespondencji zagranicznej z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
40 PLN