The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 103. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17497

1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 51.

Fi.Cp86
45 PLN
17498

1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 49.

Fi.Cp86
45 PLN
17499

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 5 - Stanisław Konarski; doskonały dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
60 PLN
17500

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 15 - Stefan Żeromski; dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
50 PLN
17501

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 28 - Michał Kleofas Ogiński; doskonały dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
60 PLN
17502

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z rzadką ilustracją nr 40 - Prehistoria BISKUPIN; doskonały dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
100 PLN
17503

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z rzadką ilustracją nr 43 - Gotyk PELPLIN; doskonały dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
100 PLN
17504

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 2 - Mikołaj Rej.

Fi.Cp87
200 PLN
17505

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 36 - Juliusz Kossak.

Fi.Cp87
200 PLN
17506

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka za 30 gr - przeznaczona do korespondencji zagranicznej - z rzadką czerwonokrzyską ilustracją (62 - Samolot sanitarny Polskiego Czerwonego Krzyża), wysłana 10.VI.1939 z urzędu WARSZAWA 2-KIOSK do Miluzy (Mulhouse) we Francji; jedna z najrzadziej spotykanych polskich całostek z obiegu (Fi.9000.-); walor w doskonałym stanie zachowania; temat - LOTNICTWO, CZERWONY KRZYŻ; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp87
7 000 PLN
17507

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka za 30 gr - przeznaczona do korespondencji zagranicznej - z rzadką czerwonokrzyską ilustracją (62 - Samolot sanitarny Polskiego Czerwonego Krzyża), wysłana 6.5.1939 z Gorlic do berlina; jedna z najrzadziej spotykanych polskich całostek z obiegu, katalog Fischer z dopłatą za ilustrację 9.000,-.

Fi.Cp87 il.62
3 600 PLN
17508

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Wejście I Brygady do Czeremoszna po odwrocie z nad Styru - lipiec 1915, "fabryczny" defekt papieru z lewej strony u góry.

Fi.Cp88
40 PLN
17509

1939 25. rocznica I Kampanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 7.

Fi.Cp88
30 PLN
17510

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 2 - Mikołaj Rej, wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki), ostemplowana grzecznościowo 7.9 w urzędzie Lublin 1.

Fi.Cp89I
80 PLN
17511

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 55 - Jan Matejko "Wernyhora", wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku II (gruby), czysta.

Fi.Cp89II
200 PLN
17512

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr.19 - Władysław Stanisław Reymont - Nobel 1924 w dziedzinie literatury za powieść "Chłopi"; wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki), czysta.

Fi.Cp89I
300 PLN
17513

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 19, lekkie ukośne złamanie.

Fi.Cp89
50 PLN
17514

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 8.

Fi.Cp89
100 PLN
SOLD
17515

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 4.

Fi.Cp89
100 PLN
17516

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 2.

Fi.Cp89
100 PLN
SOLD
17517

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 26.

Fi.Cp89
100 PLN
17518

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty zamek w Mirze z ilustracją nr 20, przedrukowano niewielką ilość tych całostek z odmiennym rozstawem kwadratów, doskonały stan zachowania, gwarancja Petriuk.

Fi.Cp90I (Cp77)
1 700 PLN
SOLD
17519

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk - Cp83) z zadrukowanym znakiem opłaty (por. Fischer t.II 2006 s.354), czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
160 PLN
17520

1945 formularz służbowy na przedwojennej kopercie pocztowej z wydrukowanym znakiem opłaty z Edwardem Rydzem - Śmigłym na przesyłki lotnicze (Ck9), znak opłaty zadrukowany czarną belką, dobry stan zachowania.

Fi.Cfpu
400 PLN
17521

1945 całostka z napisem Łódź z nadrukiem, hasło propagandowe nr 3, karton kremowy.

Fi.Cp91I
160 PLN
SOLD
17522

1945 całostka z napisem Łódź z nadrukiem, hasło propagandowe nr 2, karton piaskowy.

Fi.Cp91I
170 PLN
SOLD
17523

1945 całostka bez napisu Łódź z hasłem propagandowym nr 3, karton piaskowy.

Fi.Cp91II
140 PLN
SOLD
17524

1945 całostka bez napisu Łódź z hasłem propagandowym nr 4, karton piaskowy.

Fi.Cp91II
130 PLN
SOLD
17525

1945 całostka bez napisu Łódź z hasłem propagandowym nr 1a, karton piaskowy.

Fi.Cp91II
130 PLN
17526

1945 całostka z hasłem propagandowym 7b z obiegu pocztowego z Krakowa.

Fi.Cp92
80 PLN
17527

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura w układzie poziomym; dofrankowana i wysłana 30.3.46 z Sochaczewa do Łodzi, znaki opłaty unieważnione kasownikiem prowizorycznym.

Fi.Cp94A typ1
20 PLN
17528

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana 24.8.1946 z miejscowości Puszczykowo do Warszawy.

Fi.Cp95AI typ1
15 PLN
17529

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym i numerem druku nonparelem.

Fi.Cp95AI
30 PLN
17530

1946 Belweder 3 zł, sygnatura w układzie poziomym, karta wysłana 17.3 z Poznania do Warszawy.

Fi.Cp96IA
10 PLN
17531

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6.

Fi.Cp97-98
50 PLN
17532

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, czyste.

Fi.Cp97-98
80 PLN
17533

1947 całostka z podobizną Ignacego Daszyńskiego.

Fi.Cp102I
25 PLN
17534

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
40 PLN
17535

1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi. 70,-).

Fi.Cp103
60 PLN
17536

1948 zamek w Lanckronie, całostka ilustrowana.

Fi.Cp105
150 PLN
SOLD