The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 103. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17537

1948 całostka ilustrowana ze znakiem opłaty z zamkiem w Lanckoronie, rzadka z obiegu pocztowego, dodatkowo rzadki stempel Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy Kraków.

Fi.Cp105
280 PLN
17538

1948 zamek w Lanckoronie, rzadka z obiegu pocztowego ilustrowana całostka, stan średni.

Fi.Cp105
120 PLN
17539

1948 kartka pocztowa wysłana z Warszawy do Belgii, bardzo rzadka z niefilatelistycznym obiegu za granicę całostka wydania ilustrowanego z zabytkami architektury z Kalwarii Zebrzydowskiej.

Fi.Cp105, 444
300 PLN
17540

1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 9 - Jan Matejko, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie.

Fi.Cp106
20 PLN
17541

1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 15 - Mikołaj Rej, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie.

Fi.Cp106
20 PLN
17542

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 12.

Fi.Cp106
45 PLN
17543

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 13.

Fi.Cp106
45 PLN
17544

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 10.

Fi.Cp106
45 PLN
17545

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 4.

Fi.Cp106
45 PLN
17546

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 5.

Fi.Cp106
45 PLN
17547

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 14.

Fi.Cp106
45 PLN
SOLD
17548

1948 Alegoria Wiosny Ludów, karta z ilustracją wielkanocną nr 3 - stół wielkanocny; ostemplowana grzecznościowo datownikiem TELEKOM. WARSZAWA z wyróżnikiem H.

Fi.Cp107
40 PLN
17549

1948 miesiąc przyjaźni polsko radzieckiej.

Fi.Cp108
25 PLN
17550

1949 VIII WYŚCIG KOLARSKI/ DOOKOŁA POLSKI" Warszawa 1, karta pocztowa skasowana 25.-8. stemplem okolicznościowym (Myślicki 49 056).

Fi.Cp101c
40 PLN
17551

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 14, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z II walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 2 kropki); karta wysłana 9.8 z Krynicy do Rabki; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp109II
50 PLN
17552

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 14, sygnatura XII.49 - piąty nakład; dofrankowana znaczkami z nadrukiem "groszy" 3 typu, wysłana 22.2.1951 z Krakowa do Gdańska Oliwy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp109II, 519, 521
Mi.650, 653
40 PLN
17553

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego (odlew stereotypowy) - odmiana a: wszystkie linijki odbite równomiernie, zakończenie "1" kanciaste; czysta w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp110 IBa
200 PLN
17554

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu łódzkiego, odległość między kreską i cyframi nadruku 19 mm, wysokość kreski 8,5 mm, wysłana 13-4 z miejscowości Łobez do Przecławia.

Fi.Cp110 IIb
60 PLN
17555

1949 wydanie prowizoryczne, ilustrowana całostka z nadrukiem krakowskim.

Fi.Cp110IAb
60 PLN
17556

1949 wydanie prowizoryczne, ilustrowana całostka z nadrukiem krakowskim.

Fi.Cp110IBb
60 PLN
17557

1949 wydanie prowizoryczne, ilustrowana całostka z nadrukiem łódzkim.

Fi.Cp110IIa
60 PLN
17558

1949 wydanie prowizoryczne, ilustrowana całostka z nadrukiem łódzkim.

Fi.Cp110IIa
60 PLN
SOLD
17559

1949 wydanie prowizoryczne, ilustrowana całostka z nadrukiem łódzkim.

Fi.Cp110IIb
60 PLN
SOLD
17560

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu 2.

Fi.Cp111
70 PLN
17561

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu 2.

Fi.Cp111z
70 PLN
17562

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu 1.

Fi.Cp113
65 PLN
SOLD
17563

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
40 PLN
17564

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
40 PLN
17565

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
40 PLN
17566

1949 wydanie prowizoryczne, karty 101 z nadrukiem typu 3 - komplet czterech ilustracji, czyste; dobry stan zachowania.

Fi.Cp117a-d
200 PLN
17567

1949 karta nr.103 z nadrukiem typu 7, wysłana 28.2.50 z Nowego Targu do miejscowości Krzywcza nad Sanem.

Fi.Cp119
30 PLN
17568

1949wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 8.

Fi.Cp120
60 PLN
SOLD
17569

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Zygmunt Krasiński) z nadrukiem typu 15, ostemplowana 13.10.1949 w Warszawie kasownikiem okolicznościowym "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" (Myślicki 49 090).

Fi.Cp121
30 PLN
17570

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z silnie przesuniętym nadrukiem typ 14 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp121
100 PLN
17571

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 14 i ilustracja 8 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp121
30 PLN
17572

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu 12.

Fi.Cp122
40 PLN
17573

1950 "groszy" karta z nadrukiem typu 8 z hasłem propagandowym 19, dofrankowana znaczkami w nowej walucie (w tym obowiązkowa dopłata 15 gr na odbudowę Warszawy) i wysłana 26-1 1952 z Krynicy do Krakowa.

Fi.Cp124
40 PLN
17574

1950 służbowy list polecony z Ministerstwa Poczt i Telekomunikacji do Poznania w kopercie wydania Generalnego Gubernatorstwa z zadrukowanym znakiem opłaty i niemieckim napisem na odwrocie.


450 PLN
17575

1951 karta ze znakiem opłaty portret Bieruta (jak zn.537), sygnatura (VII.52), hasło propagandowe 20b, dofrankowana i wysłana 21.12.1953 z Łodzi do Warszawy.

Fi.Cp125
20 PLN
17576

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (komplet 6 haseł propagandowych) z sygnaturami XI.51 - dopłata 200%, na karcie Cp128 na odwrocie dwa delikatne ślady po podlepkach (Fi. 276,-).

Fi.Cp125-30
200 PLN