The auction will start on 19.04.2024

Auction 103. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17377

1920 całostka do korespondencji zagranicznej z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
35 PLN
17378

1920 całostka przeznaczona do korespondencji zagranicznej z dwujęzycznym tekstem propagandowym.

Fi.Cp33
50 PLN
17379

1920 orzeł między wiązkami liktorskimi, całostka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
45 PLN
17380

1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f z napisem propagandowym polsko-angielskim B; dobry stan zachowania.

Fi.Cp33
70 PLN
17381

1920 kartka bez napisu propagandowego z linią dzielącą kartkę pod literą P (Am).

Fi.Cp35I
40 PLN
17382

1920 kartka wydania obiegowego bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35I
40 PLN
17383

1920kartka bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35I
30 PLN
17384

1920 orzeł na tarczy barokowej, podwójna całostka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp36
40 PLN
17385

1920 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
17386

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen "mały orzeł", dofrankowane na odwrocie w związku ze wzrostem taryfy pocztowej unieważnione niespotykanym kasownikiem - dwie równoległe poziome linie, stempelek urzędu telegraficznego "Warszawa C", na froncie w lewym górnym rogu odciśnięta duża cyfra "1", słabszy stan zachowania.

Fi.Ct8
250 PLN
17387

1921 całostka z usterką w postaci uszkodzonej litery P w POCZTOWA.

Fi.Cp38
40 PLN
17388

1921 całostka do obrotu krajowego.

Fi.Cp38
20 PLN
17389

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm;

karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, dofrankowana i wysłana 25.VIII.22 z Warszawy do Krakowa;

bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp38
80 PLN
17390

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm (Fi.45.-).

Fi.Cp38
40 PLN
17391

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp39I
40 PLN
17392

1921kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp40I
25 PLN
17393

1921-1922 karta do obrotu krajowego 8 mk, z tyłu zapisana.

Fi.Cp40II
20 PLN
17394

1921-1922 karta do obrotu krajowego podwójna 8+8 mk - niezłożona!!! doskonały stan zachowania.

Fi.Cp41
80 PLN
17395

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.90.-.)

Fi.Cp41
70 PLN
17396

1921 orzeł na tarczy barokowej, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
70 PLN
17397

1921 rzadki formularz pokwitowania telegramu użyty w Busku.

Fi.Fto2
300 PLN
SOLD
17398

1922-25 w tych latach w związku z częstymi zmianami taryfy pocztowej, Zarząd Poczty wydawał oficjalne nakłady kart pocztowych bez wydrukowanego znaku opłaty; formularz z obiegu pocztowego, ofrankowany i wysłany 23.8.23 z Mogilna do Bydgoszczy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CfpI
80 PLN
17399

1922-25 w tych latach w związku z częstymi zmianami taryfy pocztowej, Zarząd Poczty wydawał oficjalne nakłady kart pocztowych bez wydrukowanego znaku opłaty; formularz czysty i z obiegu pocztowego, ofrankowany i wysłany 6.II.24 ze Lwowa do Tarnowa; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.CfpI
100 PLN
17400

1922 przewartościowanie odręczne czerwonym atramentem "400 mk" - pokwitowanie telegraficzne z ciemnoniebieskim znakiem opłaty - 10 mk "Siewca", rozmiar 164x96mm, na telegram nadany 17 lipca 1923 z miejscowości Izbica Kujawska do Warszawy; unikalny walor w dobrym stanie zachowania (w dwóch miejscach pionowo złożony) - reprodukcję oferowanego waloru wykorzystano w najnowszym wydaniu II tomu katalogu Fischera.

Fi.Ct10
1 600 PLN
17401

1922 pokwitowanie telegraficzne z ciemnoniebieskim znakiem opłaty - 10 mk "Siewca", rozmiar 162x97mm, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 27.IX z Krakowa do Lublina, na odwrocie wyliczenia porta; dodatkowo owalna pieczęć nadawcy z datą "ZAKŁAD KREDYTOWY MIAST MAŁOPOLSKICH 27 Wrz. 1922"; doskonały stan zachowania.

Fi.Ct10a
200 PLN
17402

1922 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego z Kielc, złamania.

Fi.Ct10b
60 PLN
SOLD
17403

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, na telegram wysłany 18 4 z miejscowości Posada Olchowska do Gliwic; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Ct13
100 PLN
17404

1923 kartka pocztowa wydana przez pocztę bez wydrukowanego znaku opłaty ze względu na hiperinflację.


60 PLN
17405

1925 kartka z kasownikiem Bielsko 2 (na Śląsk) 23.III.25 do Czechosłowacji.

Fi.Cp42
15 PLN
17406

1925 kolumna Zygmunta, całostka wydania bez sygnatury.

Fi.Cp42
50 PLN
17407

1925 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 140x90 mm, bez sygnatury nakładu; karta dofrankowana (obowiązkowa dopłata 1 gr) i wysłana 26.VI.26 ze Lwowa do Krakowa;

1925 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 140x90 mm, bez sygnatury nakładu; karta wysłana 10.12 z miejscowości Paleśnica do Krakowa, doskonale odciśnięty rusztowy kasownik nadawczy;

1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (P.Z.G.No 76-10.000.0000-26.);

1926 Kolumna Zygmunta - 20 gr, kreski tła nie dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, sygnatura (P.Z.G.Nr 235-5.000.0000-26.);

1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła nie dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (G.D.P.iT. XII-926); usterka - w sygnaturze brak nawiasu otwierającego przed XII-926;

1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła nie dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (G.D.P.i T. XII-926); karta wysłana 5.VI.27 z Czortkowa do Krakowa;

1927 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 58,5 mm, sygnatura (M.P.i T. II-1927); karta wysłana 11.9 z Jordanowa do Krakowa, rusztowy kasownik nadawczy;

1927 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 58,5 mm, sygnatura (M.P.i T. X-1927); karta dofrankowana i wysłana 19.6 z Rabki do Krakowa, rusztowy kasownik nadawczy; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp42, 43I, 43II, 45Ia
400 PLN
17408

1926 kartka z Trzebini 9.X.26 do Wiednia, sygnatura P.Z.G. 76.

Fi.Cp43I
10 PLN
17409

1926 kartka z sygnaturą 235-5.000.000-26 z Katowic do Niemiec.

Fi.Cp45
15 PLN
17410

1926 całostka do obrotu z zagranicą, minimalne zagniecenia.

Fi.Cp45I
50 PLN
17411

1926 całostka z Mysłowic do Niemiec.

Fi.Cp45I
20 PLN
17412

1926 kartka wysłana z Lędzin

Fi.Cp45I
20 PLN
17413

1926 Kolumna Zygmunta - 20 gr, brak kropki po 26 w sygnaturze nakładu; karta wysłana 23.VII.1934 z Iłży do Rembertowa.

Fi.Cp45I B1
40 PLN
17414

1927 kartka z Torunia 4.7.27 do Wielkiego Komorska, sygnatura II-1927.

Fi.Cp46
10 PLN
17415

1928 kartka z sygnaturą II-1928.

Fi.Cp48
10 PLN
17416

1928 kartka z sygnaturą VIII.1928.

Fi.Cp48
10 PLN