Aukcja 118. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
22071

1969 25-lecie PRL, komplet arkuszy czystych.

Fi.1784-92
Mi.1931-39
60 PLN
22072

1969 Wystawa filatelistyczna "Pierwszy Krok" w Białymstoku, dekoracyjna całość, temat - FAUNA.

Fi.1785
Mi.1933
20 PLN
22073

Fi.1793 B1
Mi.1940
100 PLN
22074

1969 pierwsze lądowanie na księżycu, arkusik z przywieszkami.

Fi.1793 ark.
Mi.1940KB
30 PLN
22075

1969 pierwsze lądowanie na księżycu, arkusik z przywieszkami, w tym znaczek z błędem "kropka pod R w WYPRAWA".

Fi.1793 ark. (1793B1)
Mi.1940KB
70 PLN
22076

1969 pierwsze lądowanie na Księżycu, arkusik z przywieszkami, w arkusiku znaczek z błędem "kropka pod R w WYPRAWA".

Fi.1793 ark. B1
Mi.1940 KB
90 PLN
22077

1969-78 komplet arkusików kosmosu (Mi.102,50 euro, Fi.259.-).

Fi.1793-2417a ex
Mi.1940-B.71 ex
220 PLN
22078

1969 pierwsze lądowanie na Księżycu, arkusik z błędem na znaczku z poz.3 "kropka pod R w "WYPRAWA".

Fi.1793ark. (1793 B1)
Mi.1940 KB
70 PLN
22079

Fi.1794-1801Pw
Mi.1941-1948Zf
40 PLN
22080

1969 odsłonięcie pomnika na majdanku, arkusz sprzedażny zagięty w połowie.

Fi.1803 ark.
Mi.1950
50 PLN
22081

1969 bezpieczeństwo ruchu na drogach publicznych, seria w arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie.

Fi.1812-4 ark.
Mi.1959-61
200 PLN
22082

1969 Bezpieczeństwo ruchu na drogach publicznych, seria znaczków w arkuszach, kasowane z pełną gumą, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1812-14
Mi.1959-61
80 PLN
22083

1969 rzemiosło polskie w XVI-wiecznym malarstwie z Kodeksu Behema, offsetowy druk wielokolorowy przy wielomilionowych nakładach charakteryzował się czasami dużymi różnicami w nasyceniu kolorów co powodowało powstawanie znacznych nawet różnic w barwach znaczków - od niedawna w katalogu Fischera zaczęto katalogować takie odmiany.

Fi.1816
Mi.1963
30 PLN
22084

1969 rzemiosło polskie w XV_-wiecznym malarstwie z Kodeksu Behema, seria w arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie.

Fi.1816-23 ark.
Mi.1963-70
500 PLN
22085

Fi.1824 B
Mi.1971
70 PLN
22086

1969 Polska rzeźba ludowa, 20 gr arkusz sprzedażny, 4 sektor, z błędem na poz.27 "kreseczka pod prawym butem"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.1824 B
Mi.1971
70 PLN
22087

1969 współcześni pisarze polscy, seria ze znaczkami rozdzielonymi przywieszką z dodatkowym rzędem znaczków poniżej.

Fi.1832-8
Mi.1979-85
600 PLN
22088

Fi.1832-38Pw
Mi.1979-85Zf
350 PLN
22089

Fi.1832-38Pw
Mi.1979-85Zf
360 PLN
22090

1969 współcześni pisarze polscy, lewy znaczek z pogrubionym s w Polska.

Fi.1838
Mi.1985
15 PLN
22091

1969 Rejs dookoła świata polskiego żeglarza Leonida Teligi na S/y "Opty", karta pocztowa ostemplowana okolicznościowo 22.VI w Gdyni.

Fi.Cp384
10 PLN
22092

1969 malarstwo polskie, seria w arkusikach sprzedażnych.

Fi.bl.57-64
Mi.1941-8
70 PLN
22093

Fi.bl.57-64
Mi.Klb.1941-48
70 PLN
22094

1970 "XXV ROCZNICA WYZWOLENIA WARSZAWY" znaczek skasowany stemplem okolicznościowym 17.01 na widokówce; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1378
Mi.1526
30 PLN
22095

1970 "INSTYTUT GEOLOGICZNY PÓŁ WIEKU W SŁUŻBIE GOSPODARKI NARODOWEJ" Warszawa 22, znaczek skasowany okolicznościowo 16-VI na specjalnej widokówce wydanej z tej okazji; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1425
Mi.1574
50 PLN
22096

1970 25. rocznica wyzwolenia Warszawy, arkusz sprzedażny.

Fi.1839 ark.
Mi.1986
70 PLN
22097

1970-1971 TOM IX JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 428,70 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1839-1994
Mi.1986-2141
350 PLN
22098

1970-1979 komplet czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.1108,80).

Fi.1839-bl.66
Mi.1986-Bl.80
750 PLN
22099

1970 rocznik znaczków czystych (Fi.158,30).

Fi.1839-bl.76
Mi.1986-Bl.44
100 PLN
22100

1970 rocznik kopert FDC (bez bl.: 65(Ark.1850), 67-74; Fi.93,50).

Fi.1839-bl.76(39)
Mi.1986-Bl.44
40 PLN
22101

Fi.1839MK
Mi.1986
15 PLN
22102

1970 100. rocznica urodzin Lenina, parka znaczków za 40 gr, lewy z błędem "ścięte litery IM.LENINA" z poz.49; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.1850 B1
Mi.1997
40 PLN
22103

1970 25.rocznica zjednoczenia Ziem Zachodnich i Północnych, 10-blok legitymacyjny z oznaczeniem walca 1 - znajdującym się nad 8 znaczkiem w arkuszu 8x5 znaczków, w tym 9 znaczków z błędami, na poz. 8, 15, 32, 40 "brak korony orła"; na poz. 23, 31 "zniekształcona korona w kształcie rogów"; na poz. 7, 16 "brak głowy orła"; na poz.24 "zniekształcona przednia część korony"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; zarówno budowa arkusza, jak układ i występowanie błędów inne niż podane w dostępnej literaturze.

Fi.1858 B1, B2, B5, B6
Mi.2000
200 PLN
22104

1970 25. rocznica zjednoczenia Ziem Zachodnich i Północnych, wieloblok 9 znaczków z błędami; na poz. 1, 2, 3, 9 "brak korony orła"; na poz. 11 "zniekształcony przód korony"; na poz. 10 korona w kształcie jednej kreski", lekkie rozdarcie perforacji pomiędzy pierwszym i czwartym znaczkiem, gwarancja i opis Walocha.

Fi.1858B1, B3, B7
Mi.2000
200 PLN
22105

1970 150. rocznica Towarzystwa Naukowego Płockiego, arkusz sprzedażny.

Fi.1862 ark.
Mi.2009
60 PLN
22106

Fi.1868
Mi.2015
80 PLN
22107

1970 miniatury w zbiorach Muzeum Narodowego, pasek znaczków z bloku z abklaczem barwy złotej.

Fi.1871
40 PLN
22108

1970 stacja automatyczna Łuna 16 na orbicie, arkusik z nie przeperforowanym lewym marginesem.

Fi.1893 ark. II
Mi.2040 KB
150 PLN
22109

Fi.1893Pw
Mi.2040Zf
40 PLN
22110

1970 arrasy wawelskie, znaczek z błędem "wcięcie w lewym ramieniu litery A w słowie POLSKA".

Fi.1894B1
Mi.2041
25 PLN