Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 118. PRL 1952-1989

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
22271

1977 akcja "Stop dziecko na drodze", arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2339 ark.
Mi.2486
50 PLN
22272

1977 owoce leśne, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2340-7 ark.
Mi.2487-94
800 PLN
22273

1977 owoce leśne, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2340-7 ark.
Mi.2487-94
800 PLN
22274

1977 400. rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2350-3 ark.
Mi.2497-500
200 PLN
SPRZEDANY
22275

1977 rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, znaczek z silnie przesuniętym drukiem ramki.

Fi.2350MK
Mi.2497
450 PLN
22276

1977 ochrona środowiska - ginące gatunki zwierząt, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2357-60 ark.
Mi.2504-7
600 PLN
22277

1977 Ochrona środowiska - ginące zwierzęta, 1,50 zł - drop, lewa połówka arkusza sprzedażnego, z powtarzalnym błędem na poz.11 "kolorowa plamka u dołu emblematu"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2359 B
Mi.2506
50 PLN
22278

1977 polskie zwyczaje ludowe, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2362-7 ark.
Mi.2509-14
400 PLN
22279

1977 Międzynarodowe Konkursy im. Henryka Wieniawskiego, znaczek na dekoracyjnej kopercie ostemplowany okolicznościowo 12.11I w Poznaniu; temat - MUZYKA.

Fi.2368
Mi.2515 
20 PLN
22280

1977 motyle, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2369-74 ark.
Mi.2516-21
1 000 PLN
22281

1977 Dzień Znaczka - monety polskie, znaczek za 4,50 zł z błędem na poz.47 "cienkie P w POLSKA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2382 B1
Mi.2529
50 PLN
22282

1977 20-lecie podboju kosmosu, arkusik sprzedażny z błędami "połowa środkowej anteny słabo zaznaczona" na dwóch pozycjach 1 i 5, gwarancja i opis Walocha.

Fi.2392 ark. (2x2392B2)
Mi.2539KB
40 PLN
22283

1977 historia kolejnictwa, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2396-403 ark.
Mi.2543-50
1 000 PLN
22284

1977 20-lecie podboju kosmosu, arkusik z błędem na polu 1 (2 znaczek) "brak połowy środkowej anteny"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.Ark.2392 B1
Mi.2539
30 PLN
22285

1977 20-lecie podboju kosmosu, arkusik z błędem na polu 5 (4 znaczek) "brak połowy środkowej anteny"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.Ark.2392 B1
Mi.2539
40 PLN
22286

1977 20-lecie podboju kosmosu, arkusik z błędami na polach: 1 i 5 (2 i 4 znaczek) "brak połowy środkowej anteny"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.Ark.2392 B1
Mi.2539
100 PLN
22287

1977 "60 ROCZNICA REWOLUCJI PAŹDZIERNIKOWEJ 1917-1977 OKRĘGOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" całostka dofrankowana i skasowana okolicznościowo 12.XI w urzędzie Bytom 1, dodatkowo okolicznościowa nalepka polecenia "60 Rocz.Rew.Paźdz. Wystawa Filatelist."

Fi.Cp680a
30 PLN
22288

1977 400. rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, blok z błędem "uszkodzony dolny szeryf litery R w URODZIN".

Fi.bl.100B1
Mi.Bl.67
15 PLN
22289

1977 400. rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, czarnodruk bloku.

Fi.bl.100ND
Mi.Bl.67SD
10 PLN
22290

1977 400. rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, czarnodruk bloku.

Fi.bl.100ND
Mi.Bl.67SD
10 PLN
22291

1977 FDC - "60. rocznica Rewolucji Październikowej", bloczek na karcie skasowany 1.X stemplem okolicznościowym w Warszawie - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - niedostępne w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.101 (57)
Mi.Bl.68
60 PLN
22292

1977 opaska gazetowa Centrali Kolportażu Prasy i Wydawnictw przesyłki lotniczej z Warszawy do Stanów Zjednoczonych.


20 PLN
22293

1978 rocznik kopert FDC (Fi.71,50).

Fi.2393-2454
Mi.2539-2601
80 PLN
22294

1978-1979 TOM XIII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to prawie 167 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2393-2515
Mi.2540-2663
120 PLN
22295

1978 rocznik znaczków czystych (Fi.54,50).

Fi.2393I-2454
Mi.2540-2601
50 PLN
22296

1978 lotnictwo współczesne, znaczek za 50 zł w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; znaczek jest zdecydowanie niedoceniany, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i w większości zużyto go pocztowo - zachowanie się całego arkusza jest zaskakujące. Nieoceniony materiał porównawczy i badawczy. Czyste pojedyncze znaczki z pełną oryginalną gumą (Fi.1250.-). Doskonały stan zachowania (arkusz nie zgięty).

Fi.2393II
Mi.2540
1 000 PLN
22297

1978 lotnictwo współczesne, narożna marginesowa parka znaczków za 50 zł w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; znaczek jest zdecydowanie niedoceniany, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i w większości zużyto go pocztowo; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2393II
Mi.2540
100 PLN
22298

1978 lotnictwo współczesne, parka znaczków za 50 zł w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; znaczek jest zdecydowanie niedoceniany, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i w większości zużyto go pocztowo; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2393II
Mi.2540
60 PLN
22299

1978 VI Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie Lodowym, błąd na przywieszce "czarna kropka na cyfrze 7".

Fi.2395PwB
Mi.2542
15 PLN
22300

1978 Historia kolejnictwa, 1 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.5 "biała plamka w wieży nad tendrem", poz.22 "krótsza prawa nóżka litery A w WENECJA", poz.30 "pęknięte G w GĄSAWA", poz.35 "biały wypust tendra", poz.39 "przerwana kreska tła przed kominem", poz.40 "przerwana kreska tła nad zaworem"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (arkusz złożony poziomo); znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2397 B1, B2, B
Mi.2544
300 PLN
22301

1978 Historia kolejnictwa, 1,50 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.30 "cyfra 5 w 1,50 wyszczerbiona u dołu", poz.36 ""ciemny ślad" przed pierwszymi drzwiami", poz.41 "czerwona plamka" pod pierwszym bocznym oknem", poz.50 "obcięte P w PRUSZKÓW (w części nakładu - pokazano w powiększeniu)"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (arkusz złożony poziomo); znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2399 B1, B2
Mi.2546
120 PLN
22302

1978 historia kolejnictwa, znaczek z błędem "uszkodzona ściana budynku z prawej strony".

Fi.2400B3
Mi.2547
30 PLN
22303

1978 historia kolejnictwa, znaczek z błędem "uszkodzona ściana budynku z prawej strony".

Fi.2400B3
30 PLN
22304

1978 Lotnictwo polskie, 50 gr arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.26 "6 linia w ogonie przerwana", poz.27 "5 linia w ogonie przerwana", poz.28 "3 linia w ogonie przerwana" (pokazano w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (arkusz złożony poziomo); znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2404
Mi.2551
100 PLN
22305

1978 Lotnictwo polskie - Cz.Tański, znaczek za 50 gr. z błędem na poz.28 "przerwana 3 kreska w ogonie", gwarancja.

Fi.2404 B
Mi.2551 
15 PLN
22306

1978 lotnictwo polskie, 1 zł arkusz sprzedażny, z błędem na poz.39 "krótsza prawa nóżka R w RWD"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (arkusz złożony pionowo); znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2405 B1
Mi.2552
50 PLN
22307

1978 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Argentynie, nowodruk w formie bloku typu I - cyfry groteskiem.

Fi.2410-1ND
Mi.2557-8ND
150 PLN
22308

1978 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Argentynie, nowodruk znaczków w formie bloku.

Fi.2410-11 ND
Mi.2557-7 ND
140 PLN
22309

1978 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Argentynie, nowodruk w formie bloku typu I - cyfry groteskiem.

Fi.2410-11 ND
Mi.2557-58 ND
200 PLN
22310

1978 motoryzacja polska - Polonez, pół arkusza z pustopolami na górnym marginesie.

Fi.2414
Mi.2562
50 PLN