Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 118. PRL 1952-1989

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
22191

1973 FDC - Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73" bloczek na ilustrowanej karcie poleconej skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu w pierwszym dniu obiegu, zwraca uwagę specjalna "wystawowa" nalepka polecenia; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.46a
Mi.Bl.55
50 PLN
22192

1973 FDC - "Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73"", bloczek na kopercie z doklejonym biletem wstępu skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - koperta niedostępna w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.91 (46) b
Mi.Bl.56
150 PLN
22193

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska 73, nowodruk bloku.

Fi.bl.91ND
Mi.Bl.55SD
35 PLN
22194

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 - Mikołaj Kopernik, nowodruk z przekreślonym nominałem w barwie czarnej.

Fi.bl.91ND (46)
Mi.Bl.56ND 
40 PLN
22195

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 - Mikołaj Kopernik, dwa arkusiki nalepek na cele PZF.


50 PLN
22196

1973 nalepki poczty dyliżansowej z okazji 500. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.


30 PLN
22197

1973 arkusik plakietek lotu pocztowego nad Warszawą na rzecz Centrum Zdrowia dziecka.


20 PLN
22198

1973 karnet a okazji "Światowej Wystawy Filatelistycznej POLSKA 73" zawierający reprodukcje znaczków okolicznościowych poczty amerykańskiej i polskiej.


80 PLN
22199

1974 rocznik kopert FDC (bez bl.92a(47a), bl.92b(47b), bl.93(48), bl.94(49); Fi.66.-).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
70 PLN
22200

1974 rocznik znaczków czystych (Fi.115.-).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
90 PLN
22201

1974-1975 TOM XI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 223,60 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2148-2273
Mi.2296-2420
180 PLN
22202

1974 rośliny w twórczości Stanisława Wyspiańskiego, znaczek z niekatalogowanym błędem w postaci nie dodruku dolnego znaczka z ostatniego rzędu w arkuszu, tak zwany suchy druk minimalną ilością farby, błąd przypadkowy występujący być może tylko w jednym arkuszu na 10 znaczkach, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.2149MK
Mi.2297
500 PLN
22203

1974 X Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w RFN, czworoblok znaczków z bloku z górnym marginesem; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2168+2169
Mi.2315+2316
20 PLN
22204

1974 sławne polskie żaglowce, znaczek bez druku barwy zielonej i oliwkowej.

Fi.2170MK2
Mi.2317
700 PLN
22205

1974 Międzynarodowy Kongres Ogrodniczy w Warszawie, znaczek z błędem "żółta plama na płatku kwiatu".

Fi.2184B1
Mi.2331
25 PLN
22206

1974 Międzynarodowy Kongres Ogrodniczy w Warszawie, znaczek z błędem "KÓNGRES".

Fi.2188B1
Mi.2335
30 PLN
22207

1974 Międzynarodowy Kongres Ogrodniczy w Warszawie, znaczek z błędem "uszkodzona litera Y w słowie OGRODNICZY".

Fi.2189B2
Mi.2336
35 PLN
22208

1974 polski drzeworyt ludowy, narożny znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.2203
Mi.2350
30 PLN
22209

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok z błędem "wcięcie w drugim 0 w nominale", gwarancja i oznaczenie.

Fi.bl.92aB1
20 PLN
22210

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok ostemplowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, z pełną oryginalną gumą.

Fi.bl.92b(47b)
Mi.Bl.57
35 PLN
22211

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok ząbkowany z błędem "ścięte prawe ramię litery A w MIĘDZYNARODOWA".

Fi.bl.92b B1
Mi.Bl.57
40 PLN
22212

1974 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w RFN, bloki.

Fi.bl.93-4
Mi.Bl.59-60
25 PLN
22213

1974 Bloki z błędami B1. Blok 92a wcięcie w drugim 0 oraz spiczaste zakończenie "Ł", a blok 92b ścięte ramię "A" w "Międzynarodowa".

Fi.bl92a, b B1
Mi.Bl.57-8
50 PLN
22214

1974 "Opłata pocztowa zryczałtowana" Odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie - zaproszenie na uroczystości związane z zakończeniem I etapu odbudowy Zamku podpisane przez Józefa Kępę, wysłane 13.7 w specjalnej kopercie z urzędu Warszawa 40, okolicznościowy datownik ODBUDOWA ZAMKU KRÓLEWSKIEGO W WARSZAWIE; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


100 PLN
22215

1974 Egipt, polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ w ramach operacji pokojowych, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem.


25 PLN
22216

1974 Egipt, polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ w ramach operacji pokojowych, list do Polski nadanym przez pocztę egipską.


50 PLN
22217

1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2272 + 4x2273) zawierający znaczki wydane z okazji VII Zjazdu PZPR, skasowane w dniu wejścia do obiegu - 8.XII stemplem okolicznościowym "VII ZJAZD PZPR WARSZAWA PKiN 8-XII-1975" odciśniętym również na okładce; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.6i (2272-73)
Mi.2419-20
60 PLN
22218

1975 nowodruk w postaci bloczka z okazji 25-lecia Polskiego Związku Filatelistów.

Fi.2148-50ND
10 PLN
22219

1975 rocznik znaczków czystych (Fi.108,60).

Fi.2206-73
Mi.2353-2420
90 PLN
22220

1975 rocznik kopert FDC (bez bl.96(52) i bl.97(53); Fi.93,70).

Fi.2206-73
Mi.2353-2420
150 PLN
22221

1975 Sokoły, znaczki za 1 zł i 1,50 zł komplet parek i trójek w układach: zwykłym i odwrotnym, czyste.

Fi.2207-10
Mi.2354-57
100 PLN
22222

1975 30. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, znaczki rozdzielone przywieszką z dodatkowym rzędem znaczków poniżej.

Fi.2215
Mi.2362
120 PLN
22223

1975 30. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, górna cześć arkusza z parką znaczków rozdzieloną przywieszką.

Fi.2215
Mi.2362
150 PLN
22224

1975 Konferencja Międzynarodowej Unii Radioamatorskiej w Warszawie, arkusz sprzedażny zagięty na górnym rzędzie.

Fi.2222 ark.
Mi.2368
50 PLN
22225

1975 100. rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce, parka z pustopolem na lewym marginesie.Rzadkie bez śladów zszywek na pustopolu.

Fi.2223-4
Mi.2370-1
10 PLN
22226

1975 100. rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce, parka z pustopolem.

Fi.2223-4
Mi.2370-1 
10 PLN
22227

1975 100.rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce, seria: dwie parki znaczków z pustopolem z lewej strony, parka z pustopolami u dołu, czyste.

Fi.2223-28
Mi.2370-75
50 PLN
22228

1975 100 rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce, parka znaczków z pustopolami, na pustopolach dziurki po zszywaczu.

Fi.2225-6
Mi.2372-3
20 PLN
22229

1975 Międzynarodowy Rok Ochrony Zabytków, znaczki za 1 i 1,50 zł do automatów drukowane w postaci rolki, pasek pięciu sztuk w tym jeden z numerem na odwrocie - tu ten sam numer na obydwu wartościach, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków często ulegało uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; rzadko oferowany zestaw w bardzo dobrym stanie zachowania; czyste.

Fi.2266-67
Mi.2413-14
240 PLN
22230

1975 FDC - "XII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna Łódź".

Fi.2268
Mi.2415
20 PLN
SPRZEDANY