Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 118. PRL 1952-1989

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
22151

1972 zwierzęta ogrodów zoologicznych, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2015-23 ark.
Mi.2162-70
1 000 PLN
22152

1972 zwierzęta z ogrodów zoologicznych, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2015-23 ark.
Mi.2162-70
1 200 PLN
22153

1972 zwierzęta z ogrodów zoologicznych, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów.

Fi.2017MK
Mi.2164
10 PLN
22154

1972 zwierzęta z ogrodów zoologicznych, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów (podwójne zęby), dla porównania na dole normalny znaczek.

Fi.2020MK
Mi.2167
15 PLN
22155

1972 zamek królewski w Warszawie, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2055 ark.
Mi.2202
50 PLN
22156

1972 Kongres Związków Zawodowych, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2056 ark.
Mi.2203
50 PLN
22157

1972 Turystyka - schroniska górskie, 40 gr arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.4 "2 gwiazdki na niebie", poz.5 "kropka pod gr", poz.22 "gwiazdka na niebie", poz.29 "gwiazdka za górą", poz.34 "ukośna kreska przekreślająca litery LSK w POLSKA" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (arkusz złożony poziomo); znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2057 B
Mi.2204
120 PLN
22158

1972 schroniska górskie, parka z pustopolem na dolnym marginesie. Rzadkie bez śladów zszywek na pustopolu.

Fi.2058
Mi.2205
10 PLN
22159

1972 Turystyka - schroniska górskie, 1,55 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.37 "ślady na śniegu" w A w POLSKA", poz.38 "ślady na śniegu" pod SK w POLSKA", poz.49 "plamka na zaśnieżonym dachu" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (arkusz złożony poziomo); znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2059 B
Mi.2206
100 PLN
22160

1972 50-lecie ZSRR, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2065-6 ark.
Mi.2212-3
100 PLN
22161

1972 V Wystawa Psów Rasowych w Rzeszowie, karta ostemplowana 10-2 datownikiem okolicznościowym; temat - PIES.

Fi.Cp316
10 PLN
22162

1972 karnet - "25 LAT AKADEMII SZTABU GENERALNEGO".

Fi. Fi.1266
Mi.1414
30 PLN
22163

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusz drukarski obejmujący dziesięć bloków.

Fi.bl.90
Mi.Bl.52
80 PLN
22164

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusz bloków; czyste, bardzo dobry stan zachowania (arkusz nie zgięty, ani nie złamany).

Fi.bl.90 (45)
Mi.Bl.52
100 PLN
22165

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, bloki w arkuszu sprzedażnym złożonym w połowie.

Fi.bl.90 ark.
Mi.Bl.52
80 PLN
22166

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, prawy blok z błędem "kropka nad EX".

Fi.bl.90B2
Mi.Bl.52
30 PLN
22167

1972 frankatura mechaniczna - wzorcowa odbitka z 17.6 frankownicy firmy POSTALIA producenta maszyn frankujących, w otoku na górze napis VORFÜHRSTEMPEL (stempel okazowy), a na dole POSTALIA; bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN
22168

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusik nalepek okolicznościowej poczty konnej.


50 PLN
22169

1973 list polecony z Chorzowa do Niemiec, na odwrocie stempel tranzytowy z Warszawy.

Fi.2023, 2015, 2018
50 PLN
SPRZEDANY
22170

1973 wydanie przedrukowe, fałszerstwo na szkodę poczty "białostockie" na firmowym liście poleconym nadanym w upt Białystok 1 3.04.73 do Zgierza.

Fi.2052Fpt
Mi.2199PFä
550 PLN
22171

1973 Mikołaj Kopernik, wydawnictwo pamiątkowe - swoisty nowodruk - sporządzony z okazji Światowej Wystawy Filatelistycznej POLSKA 73, sporządzony przez Pocztę USA zawierający "znaczek" amerykański wykonany techniką wklęsłodrukową (staloryt) i dwa polskie znaczki obiegowe (2083-84) wydrukowane w NRD; temat - KOPERNIK.

Fi.2083-84
Mi.2230-31
60 PLN
22172

1973 rocznik kopert FDC (bez bl.91b(46b); Fi.108.-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
120 PLN
22173

1973 rocznik znaczków czystych (Fi.101.-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
80 PLN
22174

1973 karnet - "TORPHILEX COPERNICAN WYSTAWA FILATELISTYCZNA TORUŃ 1. 27.-5.73"; temat - KOPERNIK.

Fi.2086
Mi.2233
30 PLN
22175

1973 Arcydzieła sztuki polskiej, znaczek za 2,70 zł z błędem na poz.21 "wcięcie w O w POLSKA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2095 B1
Mi.2242
30 PLN
22176

1973 arcydzieła sztuki polskiej, znaczek stemplowany i czysty, offsetowy druk wielokolorowy przy wielomilionowych nakładach charakteryzował się czasami dużymi różnicami w nasyceniu kolorów co powodowało powstawanie znacznych nawet różnic w barwach znaczków.

Fi.2096
Mi.2243
25 PLN
22177

1973 zwierzyna łowna, znaczek z błędem "X zamiast K w KONARSKI", gwarancja i opis Walocha.

Fi.2101B1
Mi.2248
50 PLN
22178

1973 zwierzyna łowna, znaczek z błędem "XONARSKI zamiasat KONARSKI".

Fi.2101B1
Mi.2248
50 PLN
22179

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus, komplet arkusików, kasowane z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2108-09
Mi.2255-56
30 PLN
22180

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus, komplet 4 arkusików - każda wartość w dwóch typach, różnice w rysunku (z fragmentami galaktyki lub bez) widoczne na krawędzi prawych marginesów zaznaczono strzałkami, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2108-09
Mi.2255-56
200 PLN
22181

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus - komplet znaczków z przywieszkami, czyste (Fi.96.-).

Fi.2108-09Pw
Mi.2255-56Zf
80 PLN
22182

1973 badanie kosmosu, seria w arkusikach z przywieszkami, w tym znaczek z błędem "przerwane z w zł".

Fi.2108-9 ark. (2109B1
Mi.bl.53, 54
70 PLN
22183

1973 Badanie kosmosu, Copernicus - znaczek z błędem na polu 4 "przerwane z w zł" występującym w części nakładu w arkusiku (Fi.70.-), czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2109 B1
Mi.2256
60 PLN
22184

1973 ochrona środowiska, znaczek za 6,50 zł z rzadkim błędem na poz.21 "Ochroria zamiast Ochrona", czysty w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.2124 B1
Mi.2272
80 PLN
22185

1973 ochrona środowiska, znaczek za 6,50 zł z rzadkim błędem na poz.21 "Ochroria zamiast Ochrona", na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2124 B1
Mi.2272
80 PLN
22186

1973 ochrona środowiska, znaczek z błędem "Ochroria".

Fi.2124B1
Mi.2272
50 PLN
22187

1973 ochrona środowiska, znaczek z błędem "Ochroria".

Fi.2124B1
50 PLN
22188

1973 Mistrzostwa Świata na żużlu w Chorzowie, znaczek bez druku barwy srebrnej, dla porównania normalny znaczek, fotoatest.

Fi.2125MK
Mi.2273
1 200 PLN
22189

1973 Dzień Znaczka, parka znaczków za 4+2 zł, dolny z błędem "plamka przy L w POLSKA" z poz.12; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2126 B1
Mi.2274
50 PLN
22190

1973 badanie kosmosu, dolny znaczek z błędem "przerwane z w zł".

Fi.21099B1
Mi.2256
20 PLN