Aukcja 118. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
22031

1967 okolicznościowa koperta z wystawy filatelistycznej Gdańsk - Leningrad.

15 PLN
22032

1967 "Wodzowie" pamiątkowy bloczek z okazji 20-lecia PRL z nadrukiem z wystawy filatelistycznej w Olsztynie.

50 PLN
22033

1967-75 "Żółta Flota" na Wielkim Jeziorze Gorzkim - Great Bitter Lake Association (GBLA), w wyniku wybuchu wojny 6-dniowej zablokowany został Kanał Sueski, a wraz z nim 14 przepływających statków handlowych, załogi statków, podobnie jak oficerowie obozów jenieckich i z tych samych powodów, stworzyli własną pocztę; wśród internowanych w latach 1967-75 jednostek były dwa statki polskie: "Djakarta" i "Bolesław Bierut"; na prośbę filatelistów z całego świata sporządzano walory podobne do prezentowanego; "DJAKBIER" - zespół dwóchch statków, w skład którego wchodziły: Djak (M/S Djakarta), Bier (M/S Bolesław Bierut).

80 PLN
22034

1968 list polecony z Reszel do Niemiec, na odwrocie stempel tranzytowy z Warszawy.

Fi.910, 1393
50 PLN
22035

1968 potwierdzenie dla wpłacającego na kwotę 808 zł, pobranie opłaty udokumentowano na odwrocie znaczkami pocztowymi skasowanymi -9.-1.68 w urzędzie Olsztyn 5; niecodzienny walor w nieco słabszym stanie zachowania.

Fi.1320, 1448, 1466, 1653, 1669
Mi.1468, 1597, 1615, 1800, 1816
40 PLN
22036

1968 list polecony z Olsztyna do Niemiec.

Fi.1471, 1229
50 PLN
22037

1968 Malarstwo europejskie w muzeach polskich, 2 zł - frankatura wielokrotna, adres pomocniczy do paczki o sygnaturze (PPTiT Nr73-1967 WDD-577/D/67-7.000.000) wysłanej 28.3 z Krasnegostawu do Olsztyna, pobranie opłaty w wysokości 4 zł udokumentowano na odwrocie znaczkami pocztowymi skasowanymi -2.-4.68 w urzędzie Olsztyn 5; niecodzienny walor w nieco słabszym stanie zachowania.

Fi.1664
Mi.1811
40 PLN
22038

1968 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Grenoble, seria na kopertach FDC.

Fi.1673-80
Mi.1820-27
10 PLN
22039

1968 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Grenoble, seria w arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie.

Fi.1673-80 ark.
Mi.1820-7
1 000 PLN
22040

1968 rocznik kopert FDC (bez bl.49-56; Fi.84,20).

Fi.1673-1750
Mi.1820-97
50 PLN
22041

1968 rocznik znaczków czystych (Fi.130,70).

Fi.1673-1750
Mi.1820-97
90 PLN
22042

1968 Bajki, seria znaczków w arkuszach, kasowane z pełną gumą, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1681-88
Mi.1828-35
400 PLN
22043

1968 bajki, znaczek z lekko przesuniętym drukiem kolorów i niewyraźnym z tego powodu obrazkiem znaczka (zdwojony wąs).

Fi.1683
Mi.1830
40 PLN
22044

1968 kwiaty, lewy znaczek z błędem "POISKA zamiast POLSKA".

Fi.1692B1
Mi.1839I
120 PLN
22045

1968 Szybowcowe Mistrzostwa Świata w Lesznie, list polecony z Katowic wysłany 3.1.69 do Argentyny, na odwrocie stemple PZF w tym osobliwy "..Komisja Kontroli Wymiany Znaczków Pocztowych z Zagranicą".

Fi.1701, 1704
Mi.1848, 1851
30 PLN
22046

1968 75. lat ruchu filatelistycznego w Polsce, parka znaczków za 60 gr, lewy z błędem na poz.3 "kropka między L i I w FILATELISTYCZNEGO"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1705 B2
Mi.1852
30 PLN
22047

1968 75. lat ruchu filatelistycznego w Polsce, arkusik z 1 sektora z błędem na poz.3 "kropka między L i I w FILATELISTYCZNEGO"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1705-06 B2
Mi.1852-53
40 PLN
22048

1968 B1 przecinek między 6 i 0 - 1 znaczek z 6 sektora w części nakładu. 75. lat ruchu filatelistycznego w Polsce, arkusik sprzedażny.

Fi.1705-6 B1 ark.
Mi.1852-3 KB
60 PLN
22049

1968 75 lat ruchu filatelistycznego w Polsce, arkusik sprzedażny.

Fi.1705-6 ark.
Mi.1852-3 KB
20 PLN
22050

1968 75 lat ruchu filatelistycznego w Polsce, trzeci znaczek z błędem "kropka między L i I w FILATELISTYCZNEGO".

Fi.1705B2
15 PLN
22051

1968 V Zjazd PZPR, seria w arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie.

Fi.1735-7 ark.
Mi.1882-4
200 PLN
22052

1968 karnet - "V ZJAZD PZPR".

Fi.1735-37
Mi.1882-84
50 PLN
22053

1968 pomniki walki i męczeństwa, narożna parka z numerem walca na marginesie.

Fi.1738
15 PLN
22054

1968 pomniki walki i męczeństwa, narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.1740
15 PLN
22055

1968 łowiectwo w malarstwie, znaczek z błędem "kropka z lewej strony cyfry 2 u dołu".

Fi.1743B1
Mi.1890
25 PLN
22056

1968 malarstwo polskie, seria w arkusikach sprzedażnych.

Fi.bl.49-56
Mi.1864-71
60 PLN
22057

1968 Malarstwo polskie (I) - komplet bloków, do niedawna katalogowanych jako arkusiki, niezbędnych do skompletowania rocznika, czyste (Fi.60.-).

Fi.bl.49-56
Mi.Klb.1864-71
60 PLN
22058

1968-80 zestaw 10 kart maksimum.

60 PLN
22059

1969 Poczta Harcerska w Krakowie, zorganizowana z okazji 25 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, koperta okolicznościowa; temat - HARCERSTWO.

Fi.1611
Mi.1759
20 PLN
22060

1969 rasy psów, seria w arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie.

Fi.1751-8 ark.
Mi.1898-905
1 000 PLN
22061

1969 rocznik kopert FDC (bez bl.57-64; Fi.80.-).

Fi.1751-1838
Mi.1898-1985
40 PLN
22062

1969 rocznik znaczków czystych (Fi.141.-).

Fi.1751-1838
Mi.1898-1985
100 PLN
22063

1969 Rasy psów, znaczek za 3,40 zł. z rzadkim błędem na poz.3 w 2 sektorze "żł zamiast zł", gwarancja.

Fi.1756 B1
Mi.1903
80 PLN
22064

1969 Rasy psów, znaczek za 8,50 zł z błędem na poz.20 "plamka pod G nazwiska projektanta"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1758 B1
Mi.1905
60 PLN
22065

1969 karnet - "IX KONGRES STRONNICTWA DEMOKRATYCZNEGO".

Fi.1759
Mi.1906
50 PLN
22066

1969 V Kongres ZSL, arkusz sprzedażny zagięty w połowie.

Fi.1760 ark.
Mi.1907
50 PLN
22067

1969 turystyka, znaczek z usterką - biała plama nad literą T w BODZENTYN.

Fi.1769
25 PLN
22068

1969 turystyka, seria w arkuszach sprzedażnych w doskonałym stanie.

Fi.1769-76 ark.
Mi.1916-23
2 500 PLN
22069

1969 rejs kpt. Teligi dookoła świata, arkusz sprzedażny zagięty w połowie.

Fi.1777 ark.
Mi.1924
50 PLN
22070

Fi.1778
Mi.1925
45 PLN