Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 118. PRL 1952-1989

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
22351

1979 60-lecie Polskiego komitetu Olimpijskiego, parka znaczków nieząbkowanych bez druku tła i bez nominału, bardzo rzadkie.

Fi.2466nz
Mi.2613
4 000 PLN
22352

1979 100 lat wędkarstwa polskiego, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2470-7 ark.
Mi.2616-23
400 PLN
22353

1979 100 lat wędkarstwa polskiego, lewy znaczek z pionowymi smugami powstałymi w czasie druku znaczka, gwarancja Walocha.

Fi.2470MK
Mi.2616
80 PLN
22354

1979 100 lat wędkarstwa polskiego, znaczek be druku koloru szarej - brak napisu POLSKA, gwarancja Kalinowski.

Fi.2471MK
Mi.2617F 
480 PLN
22355

1979 100 lat wędkarstwa polskiego, znaczek be druku koloru brązowej - brak napisu POLSKA, gwarancja Kalinowski.

Fi.2477MK
Mi.2623F 
480 PLN
22356

1979 I wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, narożne znaczki skasowane 19 i 20 kwietnia 1980 stemplem okolicznościowym BYŁY OBÓZ ZAGŁADY AUSCHWITZ-BIRKENAU OŚWIĘCIM 5 (MUZEUM).

Fi.2482-3
Mi.2629-30
30 PLN
22357

1979 I wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2482-3 ark.
Mi.2629-30
60 PLN
22358

1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, komplet kopert FDC.

Fi.2482-3, bl.62a, b
Mi.2629-30, Bl.75-76
90 PLN
22359

1979 150-lecie żeglugi parowej na Wiśle, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2485-8 ark.
Mi.2633-6
300 PLN
22360

1979 150-lecie żeglugi parowej na Wiśle, znaczek za 4,50 zł z błędem na poz.3 w 3 sektorze "latawiec nad dachem", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2487 B1
Mi.2635
50 PLN
22361

1979 100. rocznica śmierci Rowlanda Hilla, arkusz sprzedażny zagięty w połowie.

Fi.2494 ark.
Mi.2642
50 PLN
22362

1979 50-lecie Międzynarodowego Doradczego Komitetu Radiokomunikacyjnego, dolny znaczek z błędem "zniekształcona litera 5 w nominale", gwarancja Kalinowski.

Fi.2499B1
Mi.2647
20 PLN
SPRZEDANY
22363

1979 rzeźba "Pokój", wieloblok z usterką perforacji poziomej widoczną na lewej części znaczka.

Fi.2508
Mi.2656
30 PLN
22364

1979 arcydzieła sztuki - rzeźba "Pokój", znaczek z uskokiem perforacji z obiegu pocztowego.

Fi.2508MK
30 PLN
22365

1979 rzeźba "Pokój", marginesowa parka znaczków z częściowym brakiem perforacji grzebieniowej - jeden znaczek nieząbkowany, drugi nie w pełni perforowany z trzech stron, fotoatest Wysocki. Wysoka wycena Fischera.

Fi.2508nz, 2508MK
Mi.2656U
650 PLN
22366

1979 badanie kosmosu, blok i seria na dwóch listach poleconych z Warszawy stemplowanych kasownikiem pierwszego dnia obiegu.

Fi.2511-5, bl.110
Mi.2659-63, Bl.80
70 PLN
22367

1979 ilustrowana karta pocztowa, skasowana okolicznościowo 10.6 z okazji 50-lecia Polskiej Pierwszej Powszechnej Wystawy Łowieckiej w Poznaniu.

Fi.Cp664
10 PLN
22368

1979 Wystawę Znaczków Sportowych z okazji 60-lecia PKOl, list polecony na okolicznościowej kopercie PKOl z wystawy.

Fi.bl.105
80 PLN
22369

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie.

Fi.bl.105 ND
Mi.Bl.74 ND
150 PLN
22370

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie.

Fi.bl.105ND
Mi.Bl.74ND
100 PLN
22371

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie.

Fi.bl.105ND
Mi.Bl.74ND
200 PLN
22372

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po prawej stronie (Fi.220.-).

Fi.bl.105ND (61)
Mi.Bl.74ND
200 PLN
22373

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie, piękny stan, symboliczny numer 00044 po lewej.

Fi.bl.105ND (61)
Mi.Bl.74ND 
240 PLN
22374

1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok z błędem "ścięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO".

Fi.bl.106aB1
Mi.Bl.76
25 PLN
22375

1979 I wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok "srebrny" nie był dostępny w abonamencie; bardzo dobry stan zachowani.

Fi.bl.106b
Mi.Bl.76
50 PLN
22376

1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok z błędem "ścięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO".

Fi.bl.106bB1
Mi.Bl.76
60 PLN
22377

1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok z błędem "ścięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO".

Fi.bl.106bB1
Mi.Bl.76
60 PLN
22378

1979 I wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok "srebrny" z błędem "obcięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.bl.106b B1
Mi.Bl.76
100 PLN
22379

1979 XIII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, karnet okolicznościowy wystawy.

Fi.bl.107
Mi.Bl.77
60 PLN
22380

1979 XIII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna "Katowice '79" bloczek na kopercie skasowany 2.9 stemplem okolicznościowym w Katowicach, dodatkowo okolicznościowa nalepka polecenia skasowana 16-9 datownikiem urzędu Katowice 1; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.107 (63)
Mi.Bl.77
50 PLN
22381

1979 europejskie wystawy filatelistyczne, dwa bloki w różnych wymiarach: 86x63 i 86x69,5 mm. Katalog Fischer podaje rozmiary bloku w wysokości 86x63-69,5 mm. Podręcznik Kiełbasy podaje jako rozmiar bloku wymiar 86x63-64 mm, jednocześnie sygnalizując istnienie makulatury o wymiarach 86x75-79 mm. Wydaje się, że rozmiar większości bloków wynosi 86x63-64 mm i oznaczenie Fischera wprowadza w błąd, gdyż nie ma wartości pośrednich pomiędzy 63-64 mm, a tak jak w tym wypadku, 69,5 mm (np. rozmiar 66 mm). Ta druga wartość jest albo rzadszą odmianą bloku albo już powinna być zaliczona do makulatury.

Fi.bl.108
Mi.Bl.78
70 PLN
22382

1979 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem; przesyłka oznaczona stempelkiem "Wojskowe bezpłatne", dodatkowy stempel ze skorpionem; temat - FAUNA.


30 PLN
22383

1979 50-lecie Polskich Linii Lotniczych, komplet 10 kartek okolicznościowych ze stemplami okolicznościowymi tego samego wzoru z różnych miast Polski.


80 PLN
22384

1980 rocznik znaczków czystych (Fi.65,20).

Fi.2516-78
Mi.2664-2726
45 PLN
22385

1980 rocznik kopert FDC (bez bl.113(69); Fi.75,50).

Fi.2516-78
Mi.2664-2726
120 PLN
22386

1980-1989 komplet 10 czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.917.-).

Fi.2516-3104
Mi.2664-3252
550 PLN
22387

1980 150-lecie stadniny koni w Sierakowie, znaczek za 6,50 zł z błędem na poz.40 "uszkodzone litery KOW"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2522 B1
Mi.2670
50 PLN
22388

1980 Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i Moskwie, nowodruk w formie arkusika, szczątkowy druk podwójny numeratora, gwarancja i opis Walocha.

Fi.2526-9 ND
Mi.2674-7
300 PLN
22389

1980 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid, nowodruk arkusika .

Fi.2526-9ND
Mi.2674-7
200 PLN
22390

1980 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid, nowodruk arkusika .

Fi.2526-9ND
220 PLN