Aukcja 117. Obce poczty na ziemiach polskich

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
120

1840 obwoluta listu z Zirke (Sieraków) do Birnbaum (Miedzychód).

50 PLN
121

1841 kompletny składany list z Gdańska do Francji, stemple tranzytowe i odbiorczy na odwrocie.

100 PLN
122

1850 Kopyczyńce, znaczek pierwszego wydania Austrii z 1850 roku unieważniony w Kopyczyńcach.

50 PLN
123

Mi.2
40 PLN
124

1850 znaczki unieważnione pruskim stemplem numerowym: 535 - Greiswald i 942 - Mettkau (Mietków).

Mi.2
100 PLN
125

1850 WSCHOWA, pruski znaczek za 1 Sgr I wydania z 1850 roku, unieważniony kasownikiem numerowym 427 - Wschowa (Fraustadt), bardzo dobry stan zachowania.

Mi.2
60 PLN
126

1850 TARNÓW, austriacki znaczek za 3 kr I wydania z 1850 roku z błędem "dolna ramka przerwana pod literami KR", skasowany polskim datownikiem dwuobrączkowym z ozdobnikiem w Tarnowie; dobry stan zachowania (znaczek poziomo zgięty, mniejszy margines u góry).

Mi.3
200 PLN
127

1850 WROCŁAW, pruski znaczek za 2 Sgr I wydania z 1850 roku, unieważniony kasownikiem numerowym 183 - Wrocław (Breslau), bardzo dobry stan zachowania (górny margines minimalnie mniejszy).

Mi.3
50 PLN
128

1850 Chrzanów, znaczek pierwszego wydania Austrii z 1850 roku na wycinku unieważniony w Chrzanowie.

Mi.3
60 PLN
129

1850 Nowy Sącz, obwoluta listu z Nowego Sącza do Lwowa opłacona znaczkami pierwszego wydania Austrii z 1850 roku; znaczek za 6 Kreuzer na odwrocie i trzy znaczki za 9 Kreutzer na froncie, jeden znaczek przycięty nod dołu, jedne cięty wraz z fragmentem obrazka sąsiedniego znaczka, piękna rzadka frankatura.

Mi.4, 5
1 600 PLN
130

1851 kompletny składany list polecony z Gleiwitz (Gliwice) do Beuthen (Bytomia), znaczki unieważnione pruskim stempel numerowym nr 494.

Mi.2, 3
400 PLN
131

1851 składany pocztowy druk z Borek, znaczki unieważnione pruskim stempel numerowym nr 158.

Mi.2, 4
600 PLN
132

1852 Brody, kompletny składany list z Brodów do Austrii opłacony znaczkiem pierwszego wydania Austrii z 1850 roku, na odwrocie stemple odbiorcze.

Mi.5
180 PLN
133

1852 Stanisławów, kompletny składany list z Stanisławowa do Nowego Sącza opłacony znaczkiem pierwszego wydania Austrii z 1850 roku.

Mi.5
240 PLN
134

300 PLN
135

1854 Nowy Sącz, kompletny składany list z Krakowa do Nowego Sącza opłacony znaczkiem pierwszego wydania Austrii z 1850 roku.

Mi.4
180 PLN
136

1856 Limanowa, kompletny składany list z Limanowej do Tarnowa opłacony znaczkiem pierwszego wydania Austrii z 1850 roku.

Mi.3
320 PLN
137

1856 Bielsko, składany list z Bielska do Austrii opłacony znaczkiem pierwszego wydania Austrii z 1850 roku, na odwrocie stemple odbiorcze.

Mi.4
200 PLN
138

1857 Nowy Sącz, list z Nowego Sącza do Niska opłacony znaczkiem pierwszego wydania Austrii z 1850 roku, na odwrocie stemple tranzytowe i rzadki kasownik odbiorczy z Niska.

Mi.4
270 PLN
139

1857 kartka z Kołomyi na Węgry.

40 PLN
140

1858 Wieliczka, znaczek wydania Austrii z 1858 roku na wycinku unieważniony w Wieliczce.

Fi.15
40 PLN
141

1858 list z Wrocławia do Reichenbach (Dzierżoniów).

Mi.10
70 PLN
142

1858 list z Krakowa do Eisenberg, na odwrocie stempel odbiorczy.

Mi.15
50 PLN
143

1858 SZCZAKOWA, austriacki znaczek za 15 kr II wydania z 1858 roku skasowany polskim datownikiem jednoobrączkowym w Szczakowej; dobry stan zachowania (słabsze ząbki).

Mi.15II
80 PLN
144

1858 Lwów, obwoluta składanego listu z Lwowa do Czech opłacony znaczkiem wydania z 1858 roku.

Mi.15II
70 PLN
145

1858 kompletny składany list polecony z Bromberg (Bydgoszcz) do Sagan (Żagań).

30 PLN
146

1859 około, pruska całostka (koperta) za 1 Sgr wydania z 1859 roku dofrankowana znaczkiem za 3S gr wydania z 1857 roku jako przesyłka tzw. "obciążona" paczką, nadana 29.7 w Kandrzin (Kędzierzyn Koźle) do Wrocławia, na froncie nalepka "Aus Kandrzin" z numerem przesyłki 252 i odbiorczy stempel "BRESLAU PACKK:" z 30.7 odciśnięty również na odwrocie, stempelki nadejścia.

Mi.U17A + 12
500 PLN
147

1860 Krynica, kompletny składany list z Krynicy do Nowego Sącza opłacony znaczkiem wydania z 1858 roku.

Mi.13
120 PLN
148

1860 list z Krakowa do Nowego Sącza opłacony austriackim znaczkiem wydania z 1860 roku.

Mi.21
100 PLN
149

1860 (?) obwoluta składanego listu z Stargardu do Szczecina.

200 PLN
150

1861 obwoluta listu z Zirke (Sieraków Wielkopolski) do Poznani opłacony dwoma znaczkami za 1/2 Silbergroschen wydania z 1859 roku, na odwrocie stemple odbiorcze, bardzo dobry stan zachowania..

Mi.13a
1 600 PLN
151

1861 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Myslowitz (Mysłowice).

Mi.18
120 PLN
152

Mi.22
50 PLN
153

1861 list w kopercie poczty pruskiej ze Świdwina (Schivelbein) nadany w ambulansie na trasie Cöslin (Koszalin) Berlin, rzadki trzyrzędowy stempel kolejowy, odręczna adnotacja miejsca nadania listu.

200 PLN
154

1862 list towarzyszący paczce z Rosenberg (Susz) do Königsberg (Królewiec), stempel pomocniczy z Królewca "Packkammer", na odwrocie numer paczki.

Fi.16, U13A
400 PLN
155

1863 list z Krakowa do Wiednia, na odwrocie stempel odbiorczy.

50 PLN
156

1864 austriacki znaczek gazetowy za 1,05 Kr wydania z 1861 użyty jako opłata druku skasowany dwuwierszowym stemplem Pilzno 4.MAR, rzadko spotykany sposób użycia znaczków gazetowych, wysoka wycena katalogowa (Fi.1375.-); dobry stan zachowania.

Mi.23
500 PLN
157

1865 list towarzyszący paczce z Deutsch Eylau (Iława) do Königsberg (Królewiec), stempel pomocniczy z Królewca "Packkammer", na froncie numer paczki.

Mi.18b, U26a
200 PLN
158

1865 Rozwadów, obwoluta listu poleconego z Rozwadowa do Tarnowa opłacona znaczkami wydania z 1863 roku, na odwrocie znaczek za 10 koron rozdarty przy otwieraniu listu.

Mi.27, 28
126 PLN
159

1865 lub po, austriacka całostka - koperta za 15 kr na papierze ze znakiem wodnym, wysłana 15/6 z Krakowa do Wiednia; na odwrocie stemple odbiorcze: Wien i Neubau; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.U35
100 PLN