Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 117. Obce poczty na ziemiach polskich

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
160

1866 kompletny składany list z Krakowa do Lwowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Mi.26
60 PLN
161

1866 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, pruska koperta formatu 147,5 x 84,5 mm, gumowanie o większej długości, znak opłaty za 2 Silb.Gr. w kolorze błękitu pruskiego, wysłana 22.5 z Berlina do Szczecina, stempelek nadejścia "BESTELLUNG No1" na odwrocie.

Mi.U27Ab
60 PLN
162

1867 Lwów, kompletny składany druk ze Lwowa do Tarnowa opłacony znaczkiem wydania z 1863 roku, na odwrocie stempel odbiorczy.

Mi.26
100 PLN
163

1867 Jezierzany, list polecony z Jezierzan do Borszczowa opłacony znaczkami wydania z 1867 roku.

Mi.37, 38
108 PLN
164

1867 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, VI wydanie Austrii - 10 kr "grober druck" - frankatura wielokrotna, dwa znaczki na liście wysłanym 22 OCT z Wiednia do Warszawy adresowanym do Hipolita Wawelberga, znaczki co rzadkie unieważnione kasownikiem w kolorze niebieskim; czarny stempelek "Franco" i dodatkowo owalny stempelek nadawcy; na odwrocie czerwony okrągły rosyjsko-polski kasownik odbiorczy typu IXA z 24.X; dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego.

Mi.38I
320 PLN
165

1868 KROTOSCHIN, znaczki Północnoniemieckiego Związku Pocztowego za 1 grosz (parka pozioma) i 2 grosze, skasowane na wycinku prostokątnym datownikiem w Krotoszynie, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.4, 5
50 PLN
166

1869 GOGOLIN, znaczek Północnoniemieckiego Związku Pocztowego za 1 grosz skasowany prostokątnym datownikiem w Gogolinie, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.16
50 PLN
167

1870 LAURAHÜTTE, znaczek Północnoniemieckiego Związku Pocztowego za 1 grosz skasowany jednoobrączkowym datownikiem w miejscowości Huta Laura, Laurahuta, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.16
50 PLN
168

1870 obwoluta listu z Łaska do Łodzi.

40 PLN
169

1870 list z Krakowa do Wiednia, na odwrocie stempel odbiorczy.

50 PLN
170

1871 kompletny składany list z Immersatt (Żyznów koło Głogowa) do Grobina (Rosja).

Mi.4
100 PLN
171

1871 wydanie Północnoniemieckiego Związku Pocztowego - list urzędowy ofrankowany znaczkiem za ½ grosza, wysłany 30 12 z miejscowości Kędzierzyn-Koźle do Kobylic (Kobelwitz), jednoobrączkowy datownik nadawczy COSEL, przesyłki nie doręczono i 2/1 została zwrócona do nadawcy; na odwrocie stempelki nadejścia; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.D3
100 PLN
172

1871 kartka z Ulanowa do Pesztu.

Mi.P5
60 PLN
173

1871 list ze Lwowa do Krzeszowic na austriackiej całostce wydania 1867 roku, stempel ze Lwowa "LEMBERG KRAKAUER GASSE".

100 PLN
174

1872 OPALENICA, znaczek I wydania Rzeszy Niemieckiej za ½ grosza, skasowany dwuobrączkowym datownikiem w Opalenicy, dobry stan zachowania (minimalne naddarcie u góry).

Mi.3
150 PLN
175

1872 OSTROWO, znaczek I wydania Rzeszy Niemieckiej za 1 grosz, skasowany na wycinku dwuobrączkowym datownikiem w Ostrowie Wielkopolskim, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.4
50 PLN
176

1872 znaczek Rzeszy Niemieckiej za ½ Gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 19.6 z miejscowości Sępólno Krajeńskie do Lutowa (Gr.Lutau), prawdopodobnie urzędnik pocztowy wycinał znaczek z oddzielonego wcześniej z arkusza - pionowego paska, a ponieważ zrobił to niezbyt dokładnie stąd na górze "nadmiar" ząbków, a na dole ich "niedobór"; znaczek skasowany dwuwierszowym stemplem ramkowym ZEMPELBURG, na odwrocie pieczęć nadawcy i stempelek nadejścia; przesyłkę zwrócono do nadawcy; walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.14
120 PLN
177

1872 kartka ze Lwowa do Czortkowa.

50 PLN
178

1872 list z treścią wysłany z Kęt koło Oświęcimia 28 lipca 1872 roku na poste restante do Karlsbadu, gdzie dotarł po dwóch dniach. Nie został odebrany, więc poczta go zwróciła do Kęt, gdzie dotarł 30 lipca, zatem po czterech dniach od nadania. Ładnie udokumentowany obieg ze stemplami tranzytowymi i odbiorczymi. Znaczek skasowany stemplem dwuwierszowym z okresu przedznaczkowego. Treść listu pisana po hebrajsku.

800 PLN
179

1873 ELBING, znaczek Rzeszy Niemieckiej za ½ grosza, skasowany dwuobrączkowym datownikiem w Elblągu, dobry stan zachowania (dwa krótsze ząbki).

Mi.14
180 PLN
180

1873 list z Goerbersdorf (Sokołowsko) do Krakowa.

60 PLN
181

1874 Mielec, list polecony z Mielca do Tarnowa opłacony znaczkami wydania z 1867 roku, na odwrocie stempel odbiorczy.

Mi.38
108 PLN
182

1874 obwoluta listu z Beuthen (Bytomia) do Kamin (Piekary Śląskie).

50 PLN
183

1874 obwoluta listu z Beuthen (Bytomia) do Kamitz (Kamienica).

40 PLN
184

1875 obszar I Rzeczypospolitej, rosyjska koperta za 10 kop, o wymiarach 145x81mm, wysłana z miejscowości Krasiłów w Guberni Wołyńskiej do Petersburga, znak opłaty skasowany 2.III stemplem nadawczym ST.KRASIŁÓW.WOŁ.G.(СТ.КРАСИЛОВѢ.ВОЛ.Г.) z ozdobnikiem, na odwrocie dodatkowa odbitka stempla nadawczego i odbiorczy Petersburg 7.III; idealnie zachowana nieuszkodzona pieczęć lakowa nadawcy; Krsiłów w II rozbiorze zagarnięty przez Rosję, nie powrócił już w granice Rzeczypospolitej; całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.U16C
80 PLN
185

1876 obwoluta listu z Neustadt (Prudnik) do Głogówka.

Mi.33
100 PLN
186

1876 parka ze stemplem Ziegenhals (Głuchołazy).

Mi.33
35 PLN
187

1876 parka ze stemplem Mikolaiken (Mikołajki).

Mi.33
25 PLN
188

1876 kartka z Śniatynia do Zabłotowa, kartka zagięta w połowie.

60 PLN
189

1877 obwoluta listu z Borka do Krotoszyna.

Mi.41
30 PLN
190

80 PLN
191

1877 obwoluta listu z Zibelle (Niwica) do Sorau (Żary).

40 PLN
192

1878 znaczek ze stemplem Ziegenhals (Głuchołazy).

Mi.33
20 PLN
193

1878 znaczek ze stemplem Kempen (Kępno).

Mi.33
25 PLN
194

1878 Królestwo Polskie, karta pocztowa za 4 kop wysłana 13.X z Łodzi do Warszawy, znak opłaty unieważniony stemplem z ozdobnikiem, datownik odbiorczy WARSZAWA 5 EKSPEDYCJA (ВАРШАВА 5.ЭКСПEД.) z tego samego dnia; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.P4
150 PLN
195

1878 kompletny składany list z Krakowa do Rybnej.

30 PLN
196

1878 składany druk z Garzyna k. Wschowy do Leszna.

45 PLN
197

1878 całostka prywatnej poczty miejskiej ze Szczecina.

180 PLN
198

1878 list z Szczecina do Berlina.

50 PLN
199

1878 kompletny list urzędowy wysłany 15/7 z miejscowości Niżankowice do Przemyśla, jednoobrączkowy datownik nadawczy na froncie, na odwrocie datownik odbiorczy Przemyśla z tego samego dnia, zalepka nadawcy; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN