Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 117. Obce poczty na ziemiach polskich

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
240

1891 Rudnik, list do Lwowa opłacony znaczkiem wydania z 1890 roku unieważnionym kasownikiem z Rudnika.

Mi.53
80 PLN
241

1891 TYŚMIENICA - NIEBIESKI STEMPEL, austriacki znaczek za 20 kr wydania z 1890 roku, skasowany polskim jednoobrączkowym datownikiem w rzadko stosowanym niebieskim kolorze w Tyśmienicy, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.57
150 PLN
242

1891 kartka z Warszawy do Wiednia.

Mi.P13, 29
35 PLN
243

Mi.S4B
100 PLN
244

1892 list z Stanów Zjednoczonych do Pilzna.

100 PLN
245

1893 list wartościowy z Radymna do Wiednia opłacony znaczkami Austrii wydania z 1890 roku.

Mi.52, 58
120 PLN
246

70 PLN
247

1893 kompletny składany list wysłany przez C.K. Prokuratorię Skarbową we Lwowie do Krościenka nad Dunajcem z żądaniem udostepnienia akt spadkowych, na odwrocie stempel odbiorczy.

120 PLN
248

1894 list polecony z Cieszyna do Wiednia.

Mi.54, 65
80 PLN
249

70 PLN
250

1894 list składany z Ostrowa do Wrocławia, niedoręczony zwrócony do nadawcy.

70 PLN
251

1894 kartka z Brzezinki do Austrii.

80 PLN
252

1895 kartka z Drohobycza do Nowego Sącza, austriacka całostka w języku niemieckim i polskim.

Fi.Cp10
37 PLN
253

1895 parka znaczków ze stemplem Beuthen (Bytom).

Mi.40
25 PLN
254

1895 PRIBBERNOW, znaczek wydania Rzeszy Niemieckiej za 10 Pf z roku 1889, skasowany 2/11 jednoobrączkowym datownikiem w miejscowości Przybiernów; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.47
60 PLN
255

1895 kompletny składany list z Liepnitz (Lipnica) do Schlochau (Człuchów).

Mi.47
30 PLN
256

1895 Spisz, węgierska karta pocztowa wysłana 15.9 z miejscowości Kieżmark do Brzeska, znak opłaty unieważniony węgierskim datownikiem KÉSMÁRK, stempelek nadawcy, stempel odbiorczy Brzesko; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P6
40 PLN
257

1896 PECZENIŻYN, austriacki znaczek za 20 kr wydania z 1891 roku, skasowany polskim datownikiem w Peczeniżynie, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.63
80 PLN
258

1896 obwoluta składanego listu ze Lwowa do Nowego Sącza.

30 PLN
259

1897 BUCZACZ, austriacki znaczek za 24 kr wydania z 1891 roku, skasowany polskim datownikiem jednoobrączkowym w Buczaczu, dobry stan zachowania (dwa krótsze ząbki).

Mi.64
40 PLN
260

70 PLN
261

60 PLN
262

1898 kartka z Przeworska do Nowego Sącza, austriacka całostka w trzech językach, w tym w języku polskim.

Fi.Cp13
25 PLN
263

1898 kartka z Drohobycza do Nowego Sącza, austriacka całostka w trzech językach, w tym w języku polskim.

Fi.Cp15
37 PLN
264

1898 opaska gazetowa z Tarnowa do Ciężkowic.

Mi.42
80 PLN
265

1898 list wysłany 20.5 z Karpacza (Krummhübel) do miejscowości Weigsdorf na Łużycach, koperta firmowa: "Hotel zur Schneekoppe (A.G.Exner) Krummhübel i.Rsgb.", na odwrocie datownik odbiorczy.

Mi.47
40 PLN
266

1899 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy (II wydanie) - 34 Kr o ząbkowaniu liniowym ZL 10½ na dokumencie doręczonym 13.I w miejscowości Wysocko (Fi.130.-); całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.IIa
Mi.2B
50 PLN
267

1899 AMBULANS NR.27 relacji WARSZAWA-ALEKSANDRÓW, list wysłany 13.VI z Włocławka do Drezna przesłany ambulansem, znaczki unieważnione datownikiem POCZTOWY WAGON (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЬ No.27) No.27 z wyróżnikiem "1" z datą 10 ИЮН, datownik odbiorczy na odwrocie; słabszy stan zachowania.

Mi.39x, 41x
60 PLN
268

1899 GONDEK, znaczek wydania Rzeszy Niemieckiej za 3 Pf z roku 1889, skasowany 1 1 jednoobrączkowym datownikiem w miejscowości Gądki (gm.Kórnik), bardzo dobry stan zachowania.

Mi.45
250 PLN
269

1899 list polecony opłacony znaczkami Rzeszy Niemieckiej za 10 Pf i 50 fen wydania z roku 1889, wysłany 27.2 z Kępna do miejscowości Jasionówka, znaczki skasowane dwuobrączkowym datownikiem KEMPEN (BZ.POSEN), nalepka polecenia, na odwrocie datownik odbiorczy Knyszyn z 17.II; słabszy stan zachowania.

Mi.47, 50
60 PLN
270

1899 list wartościowy z Rabki do Muszyny opłacony znaczkami wydania z 1890 roku, na odwrocie stemple odbiorcze.

Mi.52, 56
142 PLN
271

1899 Kraków Piasek, list wartościowy z Krakowa do Krynicy opłacony znaczkami wydań 1890 i 1891 roku w tym rzadkim na korespondencji za 1 gulden, pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy na odwrocie.

Mi.52, 61, 66
2 000 PLN
272

1899 składany list polecony z Poznania do Ostrowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

90 PLN
273

1900 kartka z Ciężkowic do Nowego Sącza, austriacka całostka w trzech językach, w tym w języku polskim.

Fi.Cp18
186 PLN
274

1900 kartka zwrotna z Szwajcarii do Krakowa, dodatkowa opłata pobrana w austriackim ambulansie, stemple odbiorcze z Krakowa, trójjęzyczna całostka, w tym w języku polskim.

Fi.Cp20B
150 PLN
275

1900 RUSZTOWE DATOWNIKI WARSZAWY na początku XX na Poczcie Głównej w Warszawie wprowadzono, celem efektywniejszego unieważniania znaczków, datowniki rusztowe - zawierały one nazwę urzędu grażdanką "ВАРШАВА", datę w formacie: dzień miesiąca i pełny rok cyframi arabskimi, a miesiąc cyframi rzymskimi, numer ekspedycji cyfrą arabską i grażdanką np. "1 ЭКСП.":

1900 karta pocztowa za 3 kop. dofrankowana znaczkiem za 1 kop. wysłana do Birmingham, znak opłaty skasowany stemplem rusztowym ВАРШАВА / 24.III.1900 / 1 ЭКСП. litery i cyfry wysokości 3,5 mm, 4 "ruszty" u góry i 4 u dołu stempla; datownik ВАРШАВА ПОЧТ.КОН.IV ЭКС. z wyróżnikiem 5 z datą 24.III; dodatkowo okrągły stempelek nadawcy "Ludwik Rosenzweig Przejazd 6."; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji);

1900 karta pocztowa za 4 kop. wysłana do Birmingham, znak opłaty skasowany stemplem rusztowym ВАРШАВА / -8.X.1900 / 1 ЭКСП. litery wysokości 2,5 mm, cyfry w dacie 3,5 mm, 4 "ruszty" u góry i 4 u dołu stempla; dodatkowo okrągły stempelek nadawcy "A.JASKULSKI Wierzbowa, 1 róg ul.hr.Kotzebue."; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji);

1900 karta pocztowa za 4 kop. wysłana do Apoldy, znak opłaty skasowany stemplem rusztowym ВАРШАВА / 15.VI.1900 / 1 ЭКСП. litery wysokości 2,5 mm, cyfry w dacie 3,5 mm, 5 "rusztów" u góry i 5 u dołu stempla; datownik ВАРШАВА ПОЧТ.КОН.IV ЭКС. z wyróżnikiem 5 z datą 15.VI i stempel odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania;

1901 znaczki za 1 kop. i 4 kop. na liście wysłanym do Budapesztu, znaczki skasowane stemplem rusztowym ВАРШАВА / 29.III.1901 / 1 ЭКСП. litery i cyfry wysokości 3,5 mm, 3 "ruszty" u góry i 3 u dołu stempla; datownik ВАРШАВА ПОЧТ.КОН.IV ЭКС. z wyróżnikiem 4 z datą 15.VI i stempel odbiorczy; koperta firmowa "ALBERT SIMONS"; dobry stan zachowania (znaczek za 3 kop. uszkodzony); na kartach albumowych.

Fi.P13, 45x, P14, 47x
600 PLN
276

1900 RUSZTOWE STEMPLE WARSZAWY na początku XX na Poczcie Głównej w Warszawie wprowadzono, celem skuteczniejszego unieważniania znaczków, stemple rusztowe - zawierały one nazwę urzędu grażdanką "ВАРШАВА", numer ekspedycji cyfrą rzymską i grażdanką "I ЭКСП." i numer stempla cyfrą arabską i alfabetem łacińskim np."No 1":

1901 karta pocztowa za 4 kop. datowana "11 September 1901" wysłana do Birmingham, znak opłaty skasowany stemplem rusztowym ВАРШАВА / I ЭКСП. / No 1; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji);

1902 znaczek za 10 kop. na liście wysłanym 14.III do Londynu, znak opłaty skasowany stemplem rusztowym ВАРШАВА / I ЭКСП. / No 2; na odwrocie datownik warszawski i londyński, odbiorczy stempel na froncie; bardzo dobry stan zachowania;

1902 znaczek za 1 kop. na kopercie do biletu wizytowego przesłanej miejscowo 19.IX, znak opłaty skasowany stemplem rusztowym ВАРШАВА / I ЭКСП. / No 3; na odwrocie datownik poczty miejskiej; walor o rzadko spotykanej taryfie w bardzo dobrym stanie zachowania;

1903 karta pocztowa za 4 kop. datowana "18 Oktober 1903" wysłana do Birmingham, znak opłaty skasowany stemplem rusztowym ВАРШАВА / I ЭКСП. / No 3; dodatkowo ozdoby stempelek-datownik nadawcy "Ludwik Rosenzweig 18.X.1903 ul.Długa No.55"; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji); na kartach albumowych.

Mi.P14, 41, 45x
600 PLN
277

1900 14 targi Przemysłu Rolnego w Poznaniu, okolicznościowa kartka z Poznania ze stemplem okolicznościowym wystawy "POSEN LANDW. AUSSTELLUNG 13 6 00 * 8-9 V.*", bardzo dobry stan zachowania.

250 PLN
278

1900 kartka nadana z składnicy pocztowej Blizne przez urząd zwierzchni w Jasienicy do Bliznego, stempel składnicy pocztowej.

120 PLN
279

1901 DEUTSCHECK (BZ.POSEN), znaczek wydania Rzeszy Niemieckiej za 10 Pf z roku 1900, skasowany 14 11 jednoobrączkowym datownikiem w miejscowości Trzek (pow.poznański, gm.Kostrzyn); bardzo dobry stan zachowania.

Mi.56
150 PLN