Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 117. Całostki

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
11411

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka użyta jako kartka po wojnie w 1947 roku wysłana z Wrześni do Londynu, osobliwe.

Fi.Cp86
120 PLN
11412

Fi.Cp86
60 PLN
11413

Fi.Cp86
60 PLN
11414

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 46, znak opłaty unieważniony stemplem głównej składnicy pocztowej w Warszawie z datą 9.11.38, czyli przed wejściem do obiegu całostek tego wydania, fotoatest Rzadkosz.

Fi.Cp86
1 000 PLN
11415

Fi.Cp86
70 PLN
11416

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 5.

Fi.Cp86
40 PLN
11417

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 22 z stemplem "WZÓR", znak opłaty unieważniony stemplem głównej składnicy pocztowej w Warszawie z datą 9.11.38, czyli przed wejściem do obiegu całostek tego wydania, tj. 11.11.38, fotoatest Rzadkosz.

Fi.Cp86 WZÓR
1 000 PLN
11418

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 50 z stemplem "WZÓR", znak opłaty unieważniony stemplem głównej składnicy pocztowej w Warszawie z datą 10.11.38, czyli przed wejściem do obiegu całostek tego wydania, tj. 11.11.38.

Fi.Cp86 WZÓR
1 200 PLN
11419

Fi.Cp87
200 PLN
11420

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka do obrotu zagranicznego z ilustracją 64 - Polski Czerwony Krzyż.

Fi.Cp87
800 PLN
11421

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 2.

Fi.Cp87
180 PLN
11422

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 4.

Fi.Cp87
200 PLN
11423

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 6.

Fi.Cp87
200 PLN
11424

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 8.

Fi.Cp87
200 PLN
11425

Fi.Cp87
300 PLN
11426

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 28.

Fi.Cp87
200 PLN
11427

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 30.

Fi.Cp87
200 PLN
11428

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 22.

Fi.Cp87
200 PLN
11429

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 31.

Fi.Cp87
200 PLN
11430

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 25.

Fi.Cp87
200 PLN
11431

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 38.

Fi.Cp87
200 PLN
11432

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 32.

Fi.Cp87
200 PLN
11433

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 33.

Fi.Cp87
200 PLN
11434

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 36.

Fi.Cp87
200 PLN
11435

1939 kartka z sygnaturą X-1937 i hasłem propagandowym 9 z obiegu pocztowego z Sierszy koło Trzebini.

Fi.Cp69
120 PLN
11436

1939 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym 10 z obiegu pocztowego z Ciechanowa wysłana 4.IX.1939

Fi.Cp80
100 PLN
11437

1939 kartka z Gniezna do Niemiec.

Fi.Cp84
65 PLN
11438

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 14 z obiegu pocztowego, brak treści na rewersie.

Fi.Cp88
50 PLN
11439

Fi.Cp88
50 PLN
11440

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 5 - Komendant J.Piłsudski na inspekcji V Batalionu L.P. w okopach nad Nidą - marzec 1915; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp88
70 PLN
11441

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 9 - Przeprawa przez Nidę pod Borzykowem - lipiec 1915; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp88
60 PLN
11442

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 26 - Ułan nad grobem kolegi na Wołyniu - rok 1916; dobry stan zachowania.

Fi.Cp88
50 PLN
11443

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 28 - Okopy ryglowe 6 p.p. L.P. pod Optową - czerwiec 1916; dobry stan zachowania.

Fi.Cp88
50 PLN
11444

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 31 - Komendant J.Piłsudski na ćwiczeniach P.O.W. w Zielonce pod Warszawą - rok 1917, wysłana 5.VIII z Jarosławia do Bielska; pierwsza karta pocztowa na świecie, na której pokazano psa; bardzo dobry stan zachowania; temat - PIES

Fi.Cp88
200 PLN
11445

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 7 - Komendant J.Piłsudski i szef sztabu ppłk K.Sosnkowski w Grudzynach nad Nidą - kwiecień 1915, wysłana 6.VIII z Krakowa do Cieszyna, znak opłaty skasowany wirnikiem propagandowym "ZJAZD SIERPNIOWY 1914-6.VIII-1939 POLSKA NA SZLAKU JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO" Kraków 2, czytelna odbitka rzadkiego wirnika okolicznościowego (Myślicki - stopień rzadkości C); dobry stan zachowania (Myślicki 39 130).

Fi.Cp88
150 PLN
11446

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 6 - Komendant J.Piłsudski z oficerami sztabu przed kwaterą 1 p.p.L.P. w Turze Dolnym nad Nidą - kwiecień 1915; minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Cp88
40 PLN
11447

Fi.Cp88
50 PLN
11448

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej legionów, 32 całostki z kompletem ilustracji, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp88 il. 1-32
1 900 PLN
11449

1941 całostka z sygnaturą I.44.

Fi.Cp9III
40 PLN
11450

1944 wydanie prowizoryczne, całostka nadana 18.09.44 z radzieckiej poczty polowej wysłana na Ukrainę, stempel radzieckiej cenzury wojskowej, korespondencja wojskowa była zwolniona z opłat pocztowych, rzadka całostka z obiegu pocztowego wykorzystana jako formularz kartki pocztowej, dziurka po prawej stronie.

Fi.Cp89
650 PLN